Sto niekonwencjonalnych strategii. Zasady sztuki wojennej

Wydawnictwo: Onepress
8 (4 ocen i 1 opinia) Zobacz oceny
biznes, finanse

źródło okładki: Wydawnictwo Helion

usagi | 2017-05-26

Pierwsza książka, w której pokazano jak na dłoni jak postępować w obliczu zagrożenia (= większej siły niż swoja).
Liu Ji , czy też Chi Liu to drugi po Zhuge Liangu człowiek, który zaliczał się do gwiazd wojskowości w praktyce. Różnice w czasach w jakich żyli pokazują też jego nowszy pogląd na wojskowość. Ta ksiązka to praktyczny podręcznik dowodzenia oraz radzenia sobie z niekonwencjalnymi sytuacjami.
Jest to jedna z niewielu książek w naszym języku wartych posiadania i praktykowania dla miłośników prawdziwej strategii , taktyki i czasem organizacji. Większość tego typu perełek ,tak jak np. Mastering The Art of War czy Chinese Warfare jest jak dotąd tylko dla koneserów ze znajomością angielskiego.

Ralph Sawyer ma jeszcze po polsku Tao Wojny, które jest jedynie zbiorem wierszyków w porównaniu do tej książki.
Naprawdę warto się pokusić o jej przeczytanie ze zrozumieniem. Brakuje pojedynczych mapek albo chociaż rysunków postaci, żeby dodać klimatu ,dlatego u mnie 8 a nie 10. Żeby...

Gregor Madura | 2017-09-05
KyleKatarn97 | 2015-03-14