Przygody psa Norka

źródło okładki: http://w.bibliotece.pl/books/95b53258ba8b4f23a422f39761c89bdc/

Mała18 | 2013-06-14
Na półkach: Przeczytane, Z dzieciństwa
Przeczytana: 28 października 2005

Książka ,, Przygody psa Norka" to rewelacyjna bajka dla dzieci. Opowiada ona o pewnym starym człowieku, który mieszkał w niewielkiej wsi ze swoim psem. Pewnego zimowego dnia, rodzina przyjechała, aby zabrać dziadka na święta, pies został na smyczy. Uratowały go myszki, które przegryzły sznurek. Pies uciekł do miasta, gdzie dzieci rzucały w niego kulkami ze śniegu. Jednak jeden chłopak dał mu kanapkę i nie dokuczał mu. Kiedy dzieci wracały ze sanek do domu, chłopak, który nakarmił psa, wywrócił się i złamał nogę. Ledwo doczołgał się do sanek. Pies zaciągnął go na sankach do domu i zamieszkał z chłopcem. Został jego wiernym przyjacielem. Bajka ukazuje dzieciom, że zwierzęta mogą być pomocne ludziom i mogą zostać naszymi przyjaciółmi. Czytałam tą bajkę w dzieciństwie kilkakrotnie i zawsze chętnie do niej powracałam. Polecam wszystkim dzieciom w wieku przedszkolnym i z klas 1- 3 SP.