Tajniki typografii dla każdego

źródło okładki: zdjęcie autorskie

Dociekliwy_Kotek | 2013-04-29
Na półkach: Przeczytane, Typografia
Przeczytana: kwiecień 2013

Pierwsze wrażenie? Dlaczego książki polskich typografów są takie brzydkie?
Książka Jarziny została napisana i złożona przez autora ponad dekadę temu, co by tłumaczyło pewne kwestie, aczkolwiek nie do końca. Z czytelnością jest różnie, z profesjonalizmem tak w warstwie wizualnej, jak i merytorycznej też nie zawsze na wysokim poziomie, ale - ku mojemu zdziwieniu - pewno w tej książce można znaleźć trochę użytecznych informacji. Inna sprawa, że wydawane obecnie poradniki i podręczniki dla projektantów traktują na ten sam temat, co podręcznik Jarziny, ale w daleko bardziej ciekawej formie i daleko bardziej efektywnie. Uprzedzić należy, że Jarzina podpowiada, jak składać teksty nie profesjonalnymi narzędziami do edycji, ale w Wordzie.
Bardziej jako ciekawostka niż podręcznik z prawdziwego zdarzenia.