7 (13 ocen i 4 opinie) Zobacz oceny
Camion de Léon
Ag2S

Historyjka, dzięki której dziecko może identyfikować się z bohaterem i puścić wodze fantazji. Na końcu tej ślicznie ilustrowanej książeczki mały Czytelnik znajdzie zagadki oraz miejsce na wklejenie własnej fotografii - teraz i On może poprowadzić wóz strażacki Jacka!

źródło opisu: http://www.olesiejuk.pl/

źródło okładki: http://www.olesiejuk.pl/

nieperfekcyjnie | 2016-12-19
Przeczytana: 09 sierpnia 2016

Mały chłopiec to seria, jaką można spotkać niemal wszędzie tam, gdzie znajdują się książki - w księgarniach, bibliotekach czy sklepach, w których oferuje się także literaturę. Wiele razy polowałam na "Skuter Janka" ze względu na to, iż mój syn nosi takie imię. Jednak kiedy sięgałam już po ten tytuł, za każdym razem rezygnowałam, mając wątpliwości, czy warto. Dlatego gdy ujrzałam tę serię w bibliotece (na razie nie trafiliśmy na książkę o Janku), sięgnęłam od razu po trzy części, aby móc rozeznać się w temacie. Ta książeczka opowiada o Jacku będącym strażakiem. Kiedy tylko syrena zaczyna wyć, tytułowy bohater niezwłocznie pędzi do pożaru, powstrzymując płomienie, a także wydobywając potrzebujących z otaczającego ich ognia.

Ze względu na znikomą fabułę oraz brak poważniejszych wartości poleciłabym tę serię maluszkom, które oprócz słuchania krótkiej bajki, chciałyby pomacać książkę, a nawet poślinić ją, pogryźć...

Maria Tarczyńska | 2015-02-11
Przeczytana: 11 lutego 2015

Moje 10 miesięczne dziecko jest teraz chore i musi mieć inhalacje. Nie jest łatwo utrzymać na miejscu małego brzdąca ale wierszowane historyjki z serii Mały Chłopiec mi w tym pomagają. Wierszyk jest fajny - sensowny i dość rytmiczny. Ilustracje są ładne i córeczce się podobają. Format odpowiedni dla dzieci chyba trochę starszych niż moje - muszę jej pomagać ją trzymać i przewracać strony. Okładka gruba, miękka i zaokrąglona na rogach. Strony twarde, śliskie też zaokrąglone. Bezpieczne i możliwe do przetarcia po obślinieniu :P Ta książeczka ma w wierszyku dużo "Io! Io!" - a ten odgłos bardzo podoba się mojej córeczce.

Okropnie nierytmiczna, co jak podejrzewam wynika z kiepskiego tłumaczenia. Ogólnie mamy z mężem jej dość, ale nasz dwulatek słucha jej z otwartą buzią i każe sobie czytać "jecie jaz" ;)

agata | 2016-10-28

fajna seria. moje dzieci bardzo lubią ilustracje z tej serii.

Patrycja | 2018-01-31
Przeczytana: 31 stycznia 2018