Zgłosuj na książki roku 2017

Obrazki dla maluchów. Uwaga, to niebezpieczne!

Książka jest przypisana do serii/cyklu "Obrazki dla maluchów". Edytuj książkę, aby zweryfikować serię/cykl.
Wydawnictwo: Firma Księgarska Olesiejuk

Czytając tą książeczkę i omawiając kolejne scenki, rodzice będą mogli w prosty i zrozumiały sposób uświadomić swoim dzieciom, jakie sytuacje życia codziennego mogą być dla ich pociech niebezpieczne i dlaczego. W serii ukazały się: Przeciwieństwa, Dzień malucha, Uwaga to niebezpieczne, Morze, Dzieje biblijne, Chrońmy naszą planetę, Wieś, Kolory, Ciało, Zwierzęta, Przyroda, Czekamy na dzidziusia, Boże narodzenie, Nazywam świat, Góry, Cyfry, Dbaj o zdrowie, Las, Dom i mieszkanie, Życie w mieście, Gry i zabawy dla najmłodszych, Dobre wychowanie.

źródło opisu: http://www.olesiejuk.pl/zobacz/single/uwaga-to-nie...(?)

źródło okładki: http://www.olesiejuk.pl/zobacz/single/uwaga-to-nie...»

Oliwia | 2013-12-17
Na półkach: Przeczytane, Lata 2013-2015
Przeczytana: 17 grudnia 2013

Jako dziecko dużo czasu spędziłam w towarzystwie książek autorstwa Émilie Beaumont. Teraz szukając prezentu dla prawie 3-letniego siostrzeńca trafiłam na "Uwaga, to niebezpieczne".
Dla dorosłego to książeczka na kilkanaście minut, natomiast dziecku z pewnością wypełni kilka godzin. Kolorowe obrazki powodują, że chce się co chwila wracać do nich od nowa.
Dodatkowo książka uczy poprzez zabawę i pokazuje dzieciom jak bezpiecznie bawić się w domu, czy na podwórku.
Ponadto strony są dość grube, dzięki czemu książka nadaje się dla najmłodszych czytelników.
Na pewno warto znaleźć dla niej miejsce w dziecięcej biblioteczce.

| 2013-07-22

Gdzieś przeczytałam, że ilustracje rodem z filmu Fight Club (1999). Zastanawiam się jakby ilustracje miały wyglądać, dziecko podchodzi do rozgrzanej kuchenki - pierwsza ilustracja, dotyka jej i latają wokół niego motylki - druga ilustracja? Przecież nie o to chodzi, chodzi właśnie o pokazanie zagrożeń i konsekwencji niewłaściwego zachowania; jeśli dotkniesz rozgrzanej płyty - sparzysz się. Jednak bez obaw, żadnych flaków na wierzchu i zwłok w tej książce nie uświadczysz. Książeczka ma twarde dziecio-odporne strony.

Eliza | 2014-03-06

Pozycja idealna dla dzieci w wieku 2-3 lata. Starsze, czyli 4-5- latki też znajdą tam coś dla siebie. Ja jednak uważam, że prawidłowych zachowań i nawyków trzeba uczyć od jak najmłodszych lat. W książeczce dziecko znajdzie informacje na temat niebezpieczeństw czyhających na nie w najbliższym otoczeniu, czyli w domu i na placu zabaw. Dlaczego nie wolno biegać z kredką w ręce? Dlaczego nie wolno wciskać sobie różnych przedmiotów do uszu lub noska? Dlaczego nie można bawić się kurkami od kuchenki gazowej? Na te i wiele, wiele innych pytań znajdziecie odpowiedź wspólnie - rodzice czytając, a dziecko domyślając się z obrazka. Gorąco polecam, jeśli macie w domu małych odkrywców ciekawych świata.

kropka75 | 2016-03-17
Przeczytana: 24 grudnia 2013

Książka ma duży plus - można nauczyć z niej dziecko czego nie wolno, na podstawie konkretnych obrazków.
Wszyscy wiemy, że dla dzieci często słowa nic nie znaczą.

Istnieje jednak pewne ryzyko, że dziecko zechce sprawdzić to, o czym czytamy, a bez lektury samo nigdy by na to nie wpadło.

Nim więc po nią sięgniemy, pomyślmy na ile nasz mały skubaniec jest eksperymentatorem i ryzykantem.

| 2017-10-08
Strzelba | 2017-05-11