Barwy i psychika. Percepcja, ekspresja, projekcja

Wydawnictwo: Wydawnictwo Uniwersytetu Marii Curie-Skłodowskiej
978-83-227-2881-9
psychologia, barwy
Czytam

Barwy jako efekt rozszczepienia światła są jedną z podstawowych energii życia. Są także środkiem ekspresji i wyrażania symbolicznego w sztukach plastycznych. Autor analizuje teorie widzenia barwnego, kształtowanie się środków ekspresji od czasów starożytnych, wskazując na wiedzę wyprzedzającą badnia z zakresu fizyki, fizjologii, a głównie psychologii, badania nad mechanizmami widzenia barwnego i ich zaburzeniami, nad oddziaływaniem barw na sferę emocjonalną człowieka, na chromoterapią. Podręcznik zawiera informacje przydatne dla osób studiujących psychologię oraz zajmujących się teorią i rehabilitacją, przybliża zagadnienia leżące na pograniczu psychologii, nauk przyrodniczych i humanistycznych, a także sztuki i medycyny niekonwencjonalnej.

źródło opisu: Wydawnictwo UMCS, 2008

źródło okładki: źródło własne