Rzym

Wydawnictwo: Arkady
Roma
Rzym, państwo, cywilizacje
Sibyl Vane

Tom przedstawia narodziny i rozwój cywilizacji starożytnego Rzymu. Ramy czasowe to założenie miasta i upadek Cesarstwa Zachodniego. Z podpisów, które są "wizualnie związane” z obiektami architektonicznymi, rzeźbami, reliefami, obrazami i mozaikami, monetami i przedmiotami codziennego użytku, wyłaniają się najważniejsze aspekty kulturalnego, społecznego i politycznego życia serca Imperium i symbolu jego potęgi.

źródło opisu: http://www.arkady.com.pl

źródło okładki: Zdjęcie autorskie