Lobo: Portret ofiary

źródło okładki: zdjęcie autorskie

Wkp | 2013-05-29
Na półkach: Przeczytane, Posiadam, Komiksy

Z PUDŁA WYGRZEBANE, CZ XXIII

Lobo powraca w dwóch kolejnych historiach. W pierwszej z nich :potrecie ofiey" z perspektywy poszkodowanego składającego wniosek o odszkodowanie, poznajemy jak to się stalo, że Lobo doprowadził go do takiego stanu.
I trzeba przyznać, że jest to naprawdę niezła historią z oceną oscylującą w okolicy 6 gwiazdek, choć rysunkowo komiks nie zachwyca.

W drugiej opowieści Lobo streszcza swemu "przyjacielowi" Jonesowi dzieje swego życia. Pierwszego roku działania. Jak w wieku 17 lat wymordował całą planetę, by być niepowtarzalny i jak potem imał sie różnych zajęć (sprzedawca WC, policjant, dealer samochodów itp) aż został łowcą głów. Przy okzaji poznajemy jego pierwsze zadanie i to, jak teraz, po latach, ma okazję je wykonać...
Komiks, pomimo ciekawych faktów z życia rzeźika właściwie nie jest niczym szczególnym. Słaby scenariusz, rysunki jeszcze gorsze. Ocena 5 z mojej strony to efekt poznania przeszłości Lobo. Gdyby nie to, pewnie byłoby niżej.

Ostateczna...