Programowanie Zastosowań Sieciowych w Systemie Unix

Wydawnictwo: Wydawnictwa Naukowo-Techniczne
UNIX® Network Programming
83-204-2288-4
Kumashiro

Jest to podstawowa książka na temat tworzenia programów wykonywanych w sieciach komputerowych, będąca zarówno bogatym źródłem wiedzy o współczesnym oprogramowaniu sieciowym, jak i praktycznym podręcznikiem programowania. Zawiera opisy używanych obecnie najbardziej popularnych protokołów sieciowych, w tym: TCP/IP Internetu, protokołów sieci Xerox NS, SNA, NetBIOS, OSI oraz UUCP. Omówiono w niej...

Zawiera opisy używanych obecnie najbardziej popularnych protokołów sieciowych, w tym: TCP/IP Internetu, protokołów sieci Xerox NS, SNA, NetBIOS, OSI oraz UUCP. Omówiono w niej także najważniejsze narzędzia programisty: interfejsy warstwy transportu, dostępne w Unixie 4.3BSD (gniazda Berkeley) oraz w Systemie V (TLI).
W książce zamieszczono liczne przykłady programów, opatrzone obszernymi komentarzami. Pomagają one zrozumieć, jak działa podstawowe, usługowe oprogramowanie sieci komputerowych, jak można z niego korzystać oraz jak powinno się pisać własne programy użytkowe. Przykłady dotyczą typowych zastosowań sieciowych, takich jak: przesyłanie plików w sieci, buforowanie drukarek, zdalne wykonywanie poleceń, zdalne zgłaszanie się do drugiego systemu, zdalne wywoływanie procedur i in.
Książka jest przeznaczona dla studentów kierunków informatycznych, a także dla tych wszystkich osób, które zawodowo zajmują się programowaniem i zastosowaneim sieci komputerowych.

źródło opisu: WNT, 1998

źródło okładki: zasoby własne

Brak opinii. Napisz pierwszą opinię!