Wojna powietrzna nad Wietnamem

Getos

Matete88 | 2013-01-10
Przeczytana: 2010 rok

Fragment recenzji mojego autorstwa:

"Wojna w Wietnamie stała się idealnym katalizatorem dla rozwoju lotnictwa w ogóle. Rozwijały się nie tylko samoloty bojowe, ale również zaopatrzeniowe i zwiadowcze. Znajdzie w opisywanej pozycji Czytelnik wiele opisów tej ewolucji na wybranych przez autora modelach samolotów i śmigłowców. Rozważania stricte techniczne idealnie uzupełniane są poprzez opis progresu, jaki nastąpił również w samej taktyce prowadzenia wojny w powietrzu. Opisuje autor niemal każdą fazę użycia lotnictwa w wojnie, od samej organizacji lotnisk i lądowisk, przez techniki zrzutu ładunków, desantu żołnierzy, czy też prowadzenia zwiadu i obserwacji, zarówno przy świetle dziennym, jak i w nocy, przy sztucznym oświetleniu. Pozwala to Czytelnikowi tej pozycji lepiej uświadomić i wyobrazić sobie często prozaiczne problemy, które napotykali piloci sił lotniczych w Wietnamie. Nie mogło również zabraknąć w książce Bogdana Stecha informacji na temat rodzajów broni montowanych na...

Grzesio | 2013-01-09
Na półkach: Przeczytane, Posiadam, Militaria

Książka ta to głównie kompilacja kilku publikacji wydawnictwa Squadron-Signal (ze skopiowaniem zdjęć włącznie), za to z niejakimi błędami w tłumaczeniu.
Ale zawszeć daje to obraz działań powietrznych w Wietnamie.