Czołg średni T-34/76

Getos

źródło okładki: http://www.militaria.net.pl

Getos | 2016-12-13
Przeczytana: 13 grudnia 2016

Krótka monografia jednego z podstawowych czołgów średnich II wojny światowej, czyli ponad 26-tonowego T34/76 (wyprodukowano blisko 35 tys. sztuk). Autor omawia początki tej broni (prace grupy Koszkina), pierwsze egzemplarze, poszczególne modele seryjne Model 1940, 1941, 1942, 1943 i wyposażone w miotacze ognia OT-34. Omówienie tych modeli jest bardzo krótkie, po czym Autor serwuje nam opis konstrukcji, zastosowanie bojowe, kilka zdań poświęca temu czołgowi w naszej armii i innych armiach II wojny światowej. Książka kończy się opisem malowania i oznakowania. Dużą wartością są plany i plansze barwne, jest kilka ciekawych fotografii i trochę danych technicznych (dane czołgu w poszczególnych wersjach, porównanie armat stosowanych w 1941 roku w T-34/76 z niemieckimi armatami z PzKpfwIV 7,5cm KwK37, jest też opis grubości pancerza w poszczególnych częściach czołgu w Modelu 1941). Książeczka ta to jedynie wprowadzenie w temat, dla znawców absolutne minimum i nic odkrywczego.