Powinność w świecie cyfrowym. Etyka komputerowa w świetle współczesnej filozofii moralnej

Książka jest przypisana do serii/cyklu "Cyberkultura, Internet, Społeczeństwo". Edytuj książkę, aby zweryfikować serię/cykl.
Wydawnictwo: Oficyna Wydawnicza ŁOŚGRAF
978-83-60807-54-5
filozofia i etyka
Paulina

Książka jest jedną z nielicznych pozycji w literaturze poświęconej etyce komputerowej, czy szerzej etyce w świecie cyfrowym.

Autor przekonuje, że w cyberprzestrzeni obowiązywać powinny normy moralne oraz profesjonalne. Uzasadnia konieczność etycznego namysłu nad komputeryzacją i skłania do szerszych refleksji nad relacją techniki i kultury w Erze Informacyjnej.

źródło opisu: Oficyna Wydawnicza Łośgraf 2008, http://www.losgraf.pl/s/karta/id/364

źródło okładki: Oficyna Wydawnicza Łośgraf 2008, http://www.losgraf.pl/s/karta/id/364

Ania | 2015-10-17
AnnaSikorska | 2017-04-24