Post-Accession Migration in Europe – a Polish Case Study

Wydawnictwo: Impuls
978-83-7587-634-5
angielski

W prezentowanej książce autorki poruszają kwestię migracji ludności z najnowszych państw członkowskich Unii Europejskiej. Temat ten jest często przedmiotem głębokiej refleksji politycznej i akademickiej, ale niewiele z tych rozważań poświęconych jest geografii poszczególnych ruchów ludności. Niniejsza książka stara się to lukę zapełnić. Zasadniczo, jej zadaniem jest połączenie dotychczasowych badań w nowej perspektywie zjawisk społecznych: ponadnarodowość, tożsamość lokalna i regionalna, lokalne rynki pracy, spójność i integracja społeczna, mobilność i przepływ ludności.

Książka obejmuje materiał wykraczający poza ramy typowej pracy naukowej, autorzy poszczególnych rozdziałów opierają swoje refleksje na obserwacji polityki i aktualnych ruchów społecznych.

źródło opisu: Oficyna Wydawnicza Impuls, 2011

źródło okładki: http://impulsoficyna.com.pl