Ścieżką nauki do Boga. Nauki przyrodnicze i duchowość w starożytności i w średniowieczu.

Okładka książki Ścieżką nauki do Boga. Nauki przyrodnicze i duchowość w starożytności i w średniowieczu. Andrzej Siemieniewski
Okładka książki Ścieżką nauki do Boga. Nauki przyrodnicze i duchowość w starożytności i w średniowieczu.
Andrzej Siemieniewski Wydawnictwo: Fronda religia
405 str. 6 godz. 45 min.
Kategoria:
religia
Wydawnictwo:
Fronda
Data wydania:
2009-01-01
Data 1. wyd. pol.:
2009-01-01
Liczba stron:
405
Czas czytania
6 godz. 45 min.
Język:
polski
ISBN:
9788388747472
Tagi:
duchowość chrześcijańska wiara nauki przyrodnicze
Średnia ocen

7,3 7,3 / 10

Oceń książkę
i
Dodaj do biblioteczki

Porównaj ceny

i
Porównywarka z zawsze aktualnymi cenami
W naszej porównywarce znajdziesz książki, audiobooki i e-booki, ze wszystkich najpopularniejszych księgarni internetowych i stacjonarnych, zawsze w najlepszej cenie. Wszystkie pozycje zawierają aktualne ceny sprzedaży. Nasze księgarnie partnerskie oferują wygodne formy dostawy takie jak: dostawę do paczkomatu, przesyłkę kurierską lub odebranie przesyłki w wybranym punkcie odbioru. Darmowa dostawa jest możliwa po przekroczeniu odpowiedniej kwoty za zamówienie lub dla stałych klientów i beneficjentów usług premium zgodnie z regulaminem wybranej księgarni.
Za zamówienie u naszych partnerów zapłacisz w najwygodniejszej dla Ciebie formie:
• online
• przelewem
• kartą płatniczą
• Blikiem
• podczas odbioru
W zależności od wybranej księgarni możliwa jest także wysyłka za granicę. Ceny widoczne na liście uwzględniają rabaty i promocje dotyczące danego tytułu, dzięki czemu zawsze możesz szybko porównać najkorzystniejszą ofertę.
Ładowanie Szukamy ofert...

Patronaty LC

Książki autora

Mogą Cię zainteresować

Oceny

Średnia ocen
7,3 / 10
4 ocen
Twoja ocena
0 / 10

OPINIE i DYSKUSJE

Sortuj:
avatar
78
26

Na półkach:

Że też trzeba o tym pisać książki!
I to w dzisiejszych czasach, czasach, gdy, jak Nowosielski (nie bez celowego przerysowania — kreskę miał zawsze mocną) pisał:

,,Wystarczy ukończyć szkołę stopnia pierwszego, by dowiedzieć się niewiarygodnych rzeczy o naturze rzeczywistości empirycznej. Wszyscy, którzy ją ukończyli, powinni wierzyć w życie wieczne. Dlaczego? Bo to nam właśnie głosi współczesna nauka. Nieustannie mówi o nierealności rzeczywistości, jej tajemniczości, jej wielu aspektach.''

Książka walczy z XIX-wiecznymi mitami, które powinny nie wyjść poza tamten wiek, a okazuje się, że bardzo dobrze czują się sto lat po dwóch przeogromnych rewolucjach w fizyce (i ponad sto lat po Piusie X).

I może by były już martwe, gdyby nie to, że rewolucje te posłużyły technice, a w konsekwencji mamonie.

Że też trzeba o tym pisać książki!
I to w dzisiejszych czasach, czasach, gdy, jak Nowosielski (nie bez celowego przerysowania — kreskę miał zawsze mocną) pisał:

,,Wystarczy ukończyć szkołę stopnia pierwszego, by dowiedzieć się niewiarygodnych rzeczy o naturze rzeczywistości empirycznej. Wszyscy, którzy ją ukończyli, powinni wierzyć w życie wieczne. Dlaczego? Bo to nam...

więcej Pokaż mimo to

avatar
34
21

Na półkach: ,

Porządny przegląd wypowiedzi Ojców Kościoła, wpływowych teologów, świętych i duchownych w czasach od starożytności do renesansu na tematy związane z relacją wiary i nauki. Autor rozprawia się z popularnymi mitami dot. średniowiecznej wiary w płaską Ziemię, dosłownej interpretacji Pisma Świętego i ignorancji ludzi Kościoła w sprawach nauki, podając cytaty z pism powstałych w tamtych czasach. O ile współczesne dorabianie czarnego PR średniowieczu jest dla osób zainteresowanych dość oczywistym faktem (który książka skutecznie obnaża),o tyle zaskoczyła mnie np. powszechność poglądu o matematyczności świata u wczesnochrześcijańskich pisarzy, albo fakt umieszczenia na portalu katedry w Chartres postaci Pitagorasa, Euklidesa czy Ptolemeusza. Kościół Katolicki nie jest monolitem i różne osoby w różnych czasach miały do nauki różne podejścia, ale książka pokazuje dość jasno, że (przynajmniej w opisywanym okresie) główny nurt intelektualny w Kościele szanował i respektował ustalenia przyrodników, a nawet miał w nie istotny wkład.

Porządny przegląd wypowiedzi Ojców Kościoła, wpływowych teologów, świętych i duchownych w czasach od starożytności do renesansu na tematy związane z relacją wiary i nauki. Autor rozprawia się z popularnymi mitami dot. średniowiecznej wiary w płaską Ziemię, dosłownej interpretacji Pisma Świętego i ignorancji ludzi Kościoła w sprawach nauki, podając cytaty z pism powstałych w...

więcej Pokaż mimo to

Książka na półkach

  • Chcę przeczytać
    9
  • Posiadam
    5
  • Przeczytane
    5
  • Filozofia i sprawy ducha
    1
  • Filozoficznie
    1
  • Naukowe
    1

Cytaty

Podobne książki

Przeczytaj także