Konkursy LubimyCzytać.pl
Oficjalna grupa serwisu LubimyCzytać.pl. W grupie tej przeprowadzamy rozmaite książkowe konkursy z bardzo ciekawymi nagrodami. Aby uczestniczyć w konkursach LubimyCzytać.pl trzeba być zapisanym do tej grupy.
926730 czytelników
2166 dyskusji
131907 wypowiedziPokaż ostatnią
[Zakończony] Próba ucieczki – wygraj książkę „Instytut”.

Próba ucieczki – wygraj książkę „Instytut”.

Głęboko w lasach stanu Maine znajduje się mroczny państwowy obiekt, gdzie uprowadza się i więzi dzieci z całych Stanów Zjednoczonych. W Instytucie poddawane są one testom i zabiegom wykorzystującym ich szczególne dary – telepatię i telekinezę – dla osiągnięcia pewnych celów. Ostatnim rekrutem jest 12 letni Luke Ellis, który nie jest po prostu mądrym chłopcem – jest super mądry. Posiada jeszcze jeden dar, który Instytut chciałby wykorzystać… Daleko od tego miejsca, w małym miasteczku w Południowej Karolinie były gliniarz przyjął robotę u lokalnego szeryfa. Na co dzień po prostu patroluje ulice, ale lada dzień zmierzy się z największą sprawą w swojej karierze. Podczas gdy korytarze Instytutu obwieszone są plakatami reklamującymi „kolejnym dzień w raju”, Luke, jego przyjaciółka Kalisha i reszta dzieciaków nie mają wątpliwości, że nie są tutaj gośćmi, a więźniami, i nie mają szans na ucieczkę.

Wcielcie się w jednego z więźniów instytutu i razem z głównym bohaterem podejmijcie próbę ucieczki. Pamiętajcie, że w tym miejscu znajdują się tylko dzieci o specjalnych umiejętnościach.

Czekamy na teksty o długości nieprzekraczającej 1500 znaków ze spacjami.

Nagrody

Autorzy pięciu najciekawszych tekstów otrzymają egzemplarz książki.

Instytut - Jacek Skowroński

Instytut

Autor: Stephen King

Głęboko w lasach stanu Maine znajduje się mroczny państwowy obiekt, gdzie uprowadza się i więzi dzieci z całych Stanów Zjednoczonych. W Instytucie poddawane są one testom i zabiegom wykorzystującym ich szczególne dary – telepatię i telekinezę – dla osiągnięcia pewnych celów. Ostatnim rekrutem jest 12 letni Luke Ellis, który nie jest po prostu mądrym chłopcem – jest super mądry. Posiada jeszcze jeden dar, który Instytut chciałby wykorzystać… Daleko od tego miejsca, w małym miasteczku w Południowej Karolinie były gliniarz przyjął robotę u lokalnego szeryfa. Na co dzień po prostu patroluje ulice, ale lada dzień zmierzy się z największą sprawą w swojej karierze. Podczas gdy korytarze Instytutu obwieszone są plakatami reklamującymi „kolejnym dzień w raju”, Luke, jego przyjaciółka Kalisha i reszta dzieciaków nie mają wątpliwości, że nie są tutaj gośćmi, a więźniami, i nie mają szans na ucieczkę. Ale nawet mały trybik może poruszyć wielką maszynę. Luke połączy siły z nowym, jeszcze młodszym rekrutem, Averym Dixonem, który ma zdolność czytania w myślach rozwiniętą jak nikt inny. Podczas gdy Instytut chce zaprząc ich zdolności do własnych, tajnych celów, połączone siły Luke’a i Avery’ego dadzą rezultaty, których nie mogą się spodziewać nawet ci, którzy przeprowadzają eksperymenty, włączając w to nawet cieszącą się złą sławą Panią Sigsby.

Regulamin
  • Konkurs trwa 18 - 24 września włącznie. W konkursie mogą wziąć udział jedynie osoby posiadające adres korespondencyjny w Polsce i posiadające konto na portalu lubimyczytać.pl.
  • Prace zamieszczane na serwerze portalu powinny spełniać następujące wymagania: Maksymalna waga ilustracji - 100 KB. Maksymalna szerokość - 300 px. Format pliku graficznego: .jpeg. Wymagania nie dotyczą grafik pochodzących z serwerów zewnętrznych
  • Odpowiedzi muszą być napisane samodzielnie. Kopiowanie części lub fragmentów tekstów, recenzji innych osób jest zabronione. Teksty nie mogą przekraczać 1500 znaków ze spacjami.
  • Każdy użytkownik może zgłosić tylko jedną pracę.
  • Zwycięzców wybiera administracja serwisu lubimyczytać.pl. Decyzja jest nieodwołalna.
  • Dane osobowe uczestnika (imię, nazwisko, adres korespondencyjny i numer telefonu) przetwarzane będą przez administratora serwisu lubimyczytać.pl w celu przeprowadzania konkursu, wysyłki nagród oraz analizy i statystyki . Dane osobowe zwycięzcy mogą zostać przekazane w celu wysyłki nagrody partnerowi konkursu - Wydawnictwu Albatros. Więcej informacji o przetwarzaniu Twoich danych osobowych znajdziesz w naszej Polityce prywatności.
  • Adres i numer telefonu zwycięzcy powinien zostać nadesłany do dwóch tygodniu od daty ogłoszenia wyników konkursu. Po tym terminie administracja lubimyczytać.pl dopuszcza wybór kolejnego laureata lub nieprzyznanie nagrody.
liczba postów na stronie: 
książek: 106
Iwa_90
24-09-2019 22:54
- Luke, powtórzmy jeszcze raz nasz plan.
- Tom, powtarzałem go już pięć razy.
- Chcę zapamiętać każdy szczegół.
- No dobra. Instutut ma specjalne zabezpieczenia przed naszymi zdolnościami telepatii i telekinezy. Specjalne ściany i ubrania praciwników nie pozwalają na doskonalenie na nich naszych umiejętności, dlatego musimy wykożystać zdolności, o których nie wiedzą. Ty masz zdolność bilokacji, dlatego ten dar wykożystasz. Wieczorem drugi ty pojawi się na zewnątrz budynku, ale tak by widziały cię kamery. Masz cicho przemykać się do głównej bramy jakbyś chciał uciec. Gdy zobaczą cię za zewnątrz, wpadną w panikę, staną się niej ostrożni i zrobi się ogólne zamieszanie. W tym zamieszaniu wykożystamy mój dar chronokinezy. Zatrzymam na chwilę czas. Niestety nie będzie to trwać długo po zaledwie ok 5 minut, ale to powinno nam wystarczyć by wydistać się za zewnątrz. Wszyscy strażnicy skierują się do głównego wyjścia by schwytać fałszywego ciebie, my natomiast udały się na tyły Instututu. Zanim się zoorientują w naszym podstępie my będziemy już przy tylnym ogrodzeniu. Wtedy wspólnie użyjemy naszej zdolności do telekinezy by pokonać ogrodzenie. A wtedy będziemy już wolni.
- To do dzieła!
Użytkownicy oznaczyli ten post jako spam
książek: 0
Dominika_Klimek
24-09-2019 22:58
Wcielę się w postać Kalishy.
Spoglądając na napis "kolejny dzień w raju", dostrzegam cyfry w dolnym, prawym rogu plakatu. To data urodzenia Luke'a. Zamykam oczy, by poczuć jak moje ręce zaczynają drżeć, w ustach robi się sucho, a lewa stopa drętwieje. Już wiem, kogo chcą wysłać na pierwszy ogień, dlatego nie mogę do tego dopuścić.
Szybko chowam się w toalecie i ponownie pozwalam powiekom opaść. Widzę wyraźnie jak profesor szykuje chemiczne substancje i przelewa je do czarnych pojemniczków. Nerwowym krokiem zbliża się do drzwi.
Nagle słyszę głośny krzyk na korytarzu. Na całe szczęście zaczyna wołać do sali wg alfabetu.
Szybko włamuję się do umysłu Luke'a i przesyłam mu 4 strony planu ucieczki. Sama udaję się na balkon na pierwszym piętrze pod pretekstem złapania kilku świeżych oddechów. Widzę, jak przy bramie stoi ochroniarz. Nie da się go ominąć, dlatego rozpoczynamy plan B.
Schodzimy w trójkę do piwnicy, w której wygląda jak w średniowiecznej winnicy. Na co drugiej butelce namalowane są lwie oczy. Aż dreszcz przechodzi mnie na sam ich widok. Czuję, że za metr powinniśmy spaść w dół. W końcu pod małym dywanem dostrzegamy rączkę od drzwi. Jak się później okazuje, wcale nie jest to tajemnicze przejście. Jednak podejmujemy próbę i dotykając w trójkę rączkę, wypowiadamy po kolei swoje imiona.
W głowach zaczyna nam dudnić. Przenosimy się... Ku naszemu zdziwieniu, lądujemy na fotelach w pokoju profesora. Tylko gdzie jest on? Nikt nie chce obrócić twarzy.
Użytkownicy oznaczyli ten post jako spam
książek: 862
Meg222
24-09-2019 23:17
Nie musiałam tłumaczyć Lukowi jaki niepokój wzbudzają we mnie testy. Rosnące napięcie elektryczne i ból. Instytut nie był po to aby nam pomóc, ale aby nas wykorzystać.
Kiedy zapadł zmrok wykradliśmy się z naszych pokoi. W sumie dziesięć wystraszonych dzieciaków. Jeden z chłopaków - Wytrych, specjalizował się w otwieraniu zamków za pomocą telekinezy. Inny przerzucił go ponad ogrodzeniem do lasu, by w stosownym czasie otworzył bramę. Potem przemknęliśmy do hangaru z samochodami. Luke otworzył drzwi dzięki skradzionemu kluczowi. Zaskrzypiały zawiasy, a moje myśli wystrzeliły w kierunku umysłów strażników. Na szczęście żaden nie był zaalarmowany. Kluczyki zostawiano w stacyjkach. Szybko umościliśmy się w jednym z dżipów.
- Dasz radę prowadzić?
- Tak - syknął na mnie Luke.
Widziałam jak trzęsą mu się ręce na kierownicy. Udało mu się odpalić dopiero za trzecim razem. Dżip z rykiem rzucił się do przodu. Nie potrzebowałam telepatii, by zgadnąć, że wszyscy strażnicy biegną w naszą stronę. Luke jechał zygzakiem między budynkami. Wybiła dwunasta, a brama stanęła otworem. Nasz dżip wyjechał na leśną drogę. Wytrych wskoczył na pakę, a Luke wcisnął do dechy pedał gazu. Silnik zaczął charczeć w proteście aż zgasł.
- Niech to szlak! - Luke uderzył pięścią w klakson. - Nie ma benzyny!
Usłyszeliśmy warkot ścigających nas samochodów. Z naszymi umiejętnościami mogliśmy wywrócić auta do góry nogami, rzucać w ludzi kamieniami i ich pozabijać. Ale nie byliśmy aż tak zdesperowani. Jeszcze nie.
Użytkownicy oznaczyli ten post jako spam
książek: 2432
LubimyCzytać
24-09-2019 23:59
Konkurs zakończony.
Dziękujemy za wszystkie odpowiedzi.
Zwycięzców wyłonimy niebawem.
Użytkownicy oznaczyli ten post jako spam
książek: 2432
LubimyCzytać
01-10-2019 10:10
Konkurs został zakończony. Za wszystkie odpowiedzi dziękujemy!
Wybraliśmy zwycięskie prace:

myszka
Gosia
Pola
Oła
Gosia

Serdecznie gratulujemy! Z laureatami skontaktujemy się bezpośrednio.
Użytkownicy oznaczyli ten post jako spam
Aby napisać wypowiedź musisz być zalogowany. Logowanie
Moderatorzy
Książki w tej dyskusji
zgłoś błąd zgłoś błąd