Konkursy LubimyCzytać.pl
Oficjalna grupa serwisu LubimyCzytać.pl. W grupie tej przeprowadzamy rozmaite książkowe konkursy z bardzo ciekawymi nagrodami. Aby uczestniczyć w konkursach LubimyCzytać.pl trzeba być zapisanym do tej grupy.
889214 czytelników
2038 dyskusji
125629 wypowiedziPokaż ostatnią
[Trwa do 24 lutego] Konkurs walentynkowy - wygraj pakiety książek!

Konkurs walentynkowy - wygraj pakiety książek!

„Tylko Ty”

 

Niektórzy ludzie wyjeżdżają na wycieczki last minute, chodzą boso po trawie, imprezują niezależnie od dnia tygodnia i podejmują spontaniczne decyzje. Ale nie Nicola Brown. Ta dwudziestodziewięciolatka jest mistrzynią w kontrolowaniu swojego życia. Posiłki spożywa zawsze o stałej porze, jadłospis jest z góry ustalony. Obsesyjnie przestrzega porządku i nie pozwala sobie na żadne odstępstwa od rutyny. W jej idealnie zaplanowanym życiu brakuje jednak najbardziej nieobliczalnego czynnika – miłości. Niespodziewanie Nicola przyjmuje spontaniczny zakład z przyjaciółką z pracy – do Walentynek postara się znaleźć ukochanego mężczyznę. Rozpoczyna się seria przezabawnych spotkań, z których większość można zaliczyć do kanonu najgorszych randek, z galerią najdziwniejszych mężczyzn na świecie. Wbrew wcześniejszym oczekiwaniom Nicola zaczyna się całkiem nieźle bawić. Zupełnie nie spodziewa się jednak, że prawdziwa miłość jest tuż pod jej nosem… Tylko ty to idealna powieść dla singielek – świetnie napisana, wciągająca, dowcipna, z wdziękiem ogrywająca schematy damsko-męskie. To książka pełna empatii, humoru i nadziei, którą skrywa w sobie każda kobieta.

 

„Tam, gdzie jesteś”

Jest jak w piosence: kobieta po przejściach, mężczyzna z przeszłością. Oboje na życiowym zakręcie, potrzebują wsparcia i bliskości jak nigdy wcześniej. Czy będą umieli znaleźć je w sobie nawzajem?

Ania Turska ma trudny okres w życiu. Zamierza na dobre uwolnić się od męża, domowego tyrana. Za nią już wyprowadzka z domu i złożenie pozwu rozwodowego, teraz czas na uporządkowanie reszty spraw. Powinna wreszcie sprzedać domek letniskowy, który odziedziczyła po ojcu. Gdy przyjeżdża do Jantaru, aby zrobić zdjęcia, zastaje tam Adama, bezdomnego, który znalazł tu schronienie na nadchodzącą jesień i zimę. Nieoczekiwanie nawiązuje się między nimi nić porozumienia. Ta znajomość to czyste szaleństwo. A jednak czują się w swoim towarzystwie tak dobrze, że tylko szaleństwem byłoby nie spróbować. Jedno tylko martwi Anię: Adam zdaje się skrywać jakiś mroczny sekret...

 

Obie historie to wręcz idealne pozycje na nadchodzące Walentynki. Co trzeba zrobić żeby je zdobyć. Koniecznie podzielcie się z nami, która książka według Was jest idealna na nadchodzący Dzień Zakochanych. To nie musi być romans, bądź typowy „wyciskacz łez“. Śmiało odkurzcie swoje półki z książkami i wskażcie tę jedną jedyną historię, która jest idealna na ten pełen serduszek wieczór.


Czekamy na teksty o długości nieprzekraczającej 1500 znaków ze spacjami.

Odpowiedzi wysyłajcie na adres mailowy: konkurs@lubimyczytac.pl

Nagrody
Autorzy pięciu najciekawszych tekstów otrzymają pakiet książek „Tylko Ty" i „Tam, gdzie jesteś".

 
Regulamin
  • Konkurs trwa 9 - 24 lutego włącznie. W konkursie mogą wziąć udział jedynie osoby posiadające adres korespondencyjny w Polsce i posiadające konto na portalu lubimyczytać.pl.
  • Odpowiedzi muszą być napisane samodzielnie. Kopiowanie części lub fragmentów tekstów, recenzji innych osób jest zabronione. Teksty nie mogą przekraczać 1500 znaków ze spacjami.
  • Każdy użytkownik może zgłosić tylko jedną pracę.
  • Zwycięzców wybiera administracja serwisu lubimyczytać.pl. Decyzja jest nieodwołalna.
  • Dane osobowe uczestnika (imię, nazwisko, adres korespondencyjny i numer telefonu) przetwarzane będą przez administratora serwisu lubimyczytać.pl w celu przeprowadzania konkursu, wysyłki nagród oraz analizy i statystyki . Dane osobowe zwycięzcy mogą zostać przekazane w celu wysyłki nagrody partnerowi konkursu - Wydawnictwu W.A.B. Więcej informacji o przetwarzaniu Twoich danych osobowych znajdziesz w naszej Polityce prywatności.
  • Adres i numer telefonu zwycięzcy powinien zostać nadesłany do dwóch tygodniu od daty ogłoszenia wyników konkursu. Po tym terminie administracja lubimyczytać.pl dopuszcza wybór kolejnego laureata lub nieprzyznanie nagrody.
 
liczba postów na stronie: 
książek: 2105
LubimyCzytać
08-02-2019 14:32
Rosie Blake Rosie Blake
Tomasz Betcher Tomasz Betcher
Tylko ty Tylko ty
Tam gdzie jesteś Tam gdzie jesteś
Użytkownicy oznaczyli ten post jako spam
książek: 259
karola
09-02-2019 13:23
Moim zdaniem dobrą książką byłaby książka Olgi Rudnickiej "Były sobie świnki trzy. Ta książka jest interesująca, zabawna i o ciekawej tematyce, przedstawionej w dość niespotykany sposób. Pary na pewno będą się śmiać i dodatkowo dowiedzą się co może ich czekać w przyszłości. Czy to nie romantyczne? Nie koniecznie, ale przynajmniej będą wiedzieć czego nie robic w przyszłości.
Użytkownicy oznaczyli ten post jako spam
książek: 470
Mili
09-02-2019 13:57
Jak walenynki to Kamasutra. Słowa słowami, ale w taki wieczór jak czternasty lutego, można je ograniczyć do tych, ktore są niezbędne, resztę czasu wykorzystując na nowe doświadczenia.
Swego czasu pracowałam w księgarni i w okolicach Walentynek właśnie ta pozycja (a może raczej pozycje:) cieszyła się najwiekszym zainteresowaniem.
Użytkownicy oznaczyli ten post jako spam
książek: 1809
Inka
09-02-2019 14:30
Idealna historia na Dzień Zakochanych może być tylko jedna! Dla mnie są to perypetie Lizzy i Darcy'ego z „Dumy i Uprzedzenia” autorstwa Jane Austen. W tej literackiej perełce zakochałam się, gdy miałam czternaście lat i – pomimo upływu lat – wciąż do niej wracam, do malowniczego Hertfordshire, do postaci, z którymi mocno się zżyłam przez te wszystkie lata. Wbrew pozorom „Duma i Uprzedzenie” to nie tylko prosty romans. Autorka wykreowała wspaniałe portrety kobiet, nadała całej powieści niesamowitą atmosferę i nie zrezygnowała z charakterystycznej dla niej ironii. „Duma i Uprzedzenie” to idealna historia na walentynki, ponieważ może przydarzyć się każdemu z nas w każdym czasie. To historia, która jest naprawdę magiczna i potrafi podnieść na duchu, bo nawet tkwiąc najgłębszej otchłani rozpaczy i beznadziei, kiedy wydaje nam się, że niczego nie można już naprawić, możemy odnaleźć promień nadziei i słońca, który wyciągnie nas na powierzchnię. Przede wszystkim jednak jest to historia bohaterów, z którymi możemy się utożsamić, możemy zobaczyć siebie samych w postawach bohaterów i w ich charakterach. Historia Lizzy i Darcy'ego, choć niełatwa, zakończyła się szczęśliwe, a to daje nadzieję, że i my odnajdziemy swój własny happy end.
Użytkownicy oznaczyli ten post jako spam
książek: 424
Zemila
09-02-2019 23:33
Myśląc o mnie i o mojej połówce przychodzi mi do głowy jedno: "Dotyk Julii". Jestem osobą która lubi romanse, horrory, fantasy oraz kryminały - jednym słowem wszystko. Mężczyźni są bardziej wymagający, preferują świat magiczny oraz dużo akcji. Chcąc podpasować nam obojgu, wybieram "Dotyk Julii", gdyż książka ta oferuje miłość, supermoce oraz sporo akcji. Ja i mój chłopak wspólnie byśmy odnaleźli to co lubimy w powieściach. Związki opierają się na kompromisach, więc nie można być zaślepionym we własne upodobania. Wybieram to w czym oboje zakochalibyśmy się bez opamiętania (pomijając siebie nawzajem). Dużo jest jednak powieści, które zawierają wiele gatunków prozy. Książka "Dotyk Julii" pokazałaby najważniejsze wartości w związku, że to co na pozór wydaje się dobre, niekoniecznie dobrze się kończy. Każda para mogłaby wynieść "złote myśli" z tej książki.
Użytkownicy oznaczyli ten post jako spam
książek: 272
barbra2894
10-02-2019 00:12
WIECZÓR TAKI JAK TEN zapewne każda para chce spędzić ZA ZAMKNIĘTYMI DRZWIAMI. Lecz mimo to PRZEKLĘCI sąsiedzi sprawiają, że musimy wziąć DZIESIĘĆ PŁYTKICH ODDECHÓW, czekając na PROMYCZEK nadziei. Kiedy już ma się ochotę powiedzieć IT ENDS WITH US dociera do nas, że mamy tylko CZTERY SEKUNDY DO STRACENA. Każda kobieta ma swój SPOSÓB NA KSIĘCIA. Kiedy PIĘKNY DRAŃ wypowie JEDNO MAŁE KŁAMSTWO, proponując jej 11 GODZIN, ona zastawia na niego PUŁAPKĘ UCZUĆ mówiąc MAYBE SOMEDAY. Wtedy to oboje stają się UWIKŁANI i UWAGA! TO MOŻE BYĆ MIŁOŚĆ. Dla niedoświadczonych w tymże temacie przyda się WIELKI OGARNIACZ ŻYCIA WE DWOJE, gdyż przeżywa się wtedy istne ZAĆMIENIE. MAŁY KSIAŻĘ pokazuje NOWE OBLICZE GREYA, a ANIA Z ZIELONEGO WZGÓRZA mówi o sobie JA, DIABLICA. ZAPLĄTANI w KARUZELĘ UCZUĆ przeżywają razem swoją walentynkową NOC KUPAŁY.
Użytkownicy oznaczyli ten post jako spam
książek: 515
december
11-02-2019 21:01
Cudowne <3
Użytkownicy oznaczyli ten post jako spam
książek: 1654
Deutschland91
10-02-2019 10:48
Podobnie jak niektórzy nie zaliczam się do wielbicieli Walentynek. Uważam,że o ukochanej osobie pamięta się cały czas a nie tylko w ten jeden dzień szczególnie.
Ale jeśli miałabym polecić książkę na Walentynki to wybrałabym "Dziedzictwo Von Becków". Jest to historia pięknej,ale trudnej miłości Polki i Niemca. Pokazuje,że zawsze można zmienić swoje plany i zawrócić ze złej drogi. Myślę też,że powieść ma przesłanie żeby nie oceniać człowieka na podstawie pochodzenia ale po czynach. Bo miłość to więcej niż słowa.
Użytkownicy oznaczyli ten post jako spam
książek: 279
Roxanne
10-02-2019 12:51
Moim walentynkowym numerem 1 jest książka „Babie Lato” Philippe Bessona. Opowieść ta pokazuje miłość taką, jaką jest w prawdziwym świecie. Czasem pozostawioną w kącie, zakurzoną, czekającą na lepsze czasy. Przecież wielu z nas w obecnych czasach nie stawia miłości na pierwszym miejscu, nie daje się ponieść namiętności, a potem żałuje ugaszonego ognia uczuć. Tak samo główni bohaterowie książki, w pewnym momencie zgubili siebie nawzajem, a ich spotkanie po latach odkrywa przed czytelnikami, ale i przed nimi samymi jak wiele słów zostało niewypowiedzianych, jak wiele stłumionych uczuć sprawiło, że tych dwoje nie mogło być razem. Nie ma tutaj „happy endu”, cukierkowego zejścia się po latach. Piękne natomiast w tej książce jest to, iż pokazuje, że prawdziwa miłość nigdy się nie kończy, nie umiera. Schowana na dnie szafy, zapomniana, czeka, by w którymś momencie powalić nas z nóg swoją magią.
Użytkownicy oznaczyli ten post jako spam
książek: 383
paxik
10-02-2019 13:35
"Patrzy" na mnie z regału "Po prostu razem" Gavaldy. Czytałam lata temu, ale wciąż mam w pamięci historię wyrzutków społecznych, niedopasowanych do codzienności ludzi, których los połączył wspólnym dachem. Nic nie jest proste, ale najlepsze przychodzi zawsze nieoczekiwanie. Dużo nadziei i ciepła płynie ze stronic tej pozycji. Na walentynki, dla tych kochających i czekających na miłość, jak znalazł.
Użytkownicy oznaczyli ten post jako spam
książek: 1341
maksyma4
10-02-2019 15:22
Według mnie na Walentynki dobry będzie cykl napisany przez Indu Sundaresan, czyli Taj Mahal. Należą do niego dwie książki wydane w Polsce pt. "Dwudziesta Żona" i "Święto Róż". To historia oparta na faktach, choć dużo jest tam fikcji literackiej. Może przypaść do gustu zarówno kobietom, jak i mężczyznom. Główną bohaterką jest Mihrunnisa, która zostaje żoną cesarza Dżahangira i próbuje przejąć władzę, nie tylko w haremie, ale też nad królestwem. Jest ambitna i pragnie rządzić u boku męża wbrew konwenansom. Książka przedstawia bardzo obrazowo kulturę Indii, jest zmysłowa a jednocześnie dużo w niej intryg i konfliktów politycznych. Jednym z głównych wątków jest oczywiście miłość pary królewskiej. Zdecydowanie nie jest to typowe "romansidło", ale mnie chwyciła za serce i zauroczyła.
Użytkownicy oznaczyli ten post jako spam
Aby napisać wypowiedź musisz być zalogowany. Logowanie
Moderatorzy
Książki w tej dyskusji
Autorzy w tej dyskusji
zgłoś błąd zgłoś błąd