Konkursy LubimyCzytać.pl
Oficjalna grupa serwisu LubimyCzytać.pl. W grupie tej przeprowadzamy rozmaite książkowe konkursy z bardzo ciekawymi nagrodami. Aby uczestniczyć w konkursach LubimyCzytać.pl trzeba być zapisanym do tej grupy.
862209 czytelników
1928 dyskusji
120500 wypowiedziPokaż ostatnią
[Zakończony] [Zakończony] Mądrość polityka - wygraj książkę "Większość bezwzględna".

Mądrość polityka - wygraj książkę "Większość bezwzględna".

W kręgach władzy trwa kryzys. Po skandalu z udziałem premiera, parlament nie zdołał uchwalić wotum nieufności, a polityk, który miał przejąć władzę, znalazł się w szpitalu. Prognozy zarówno dla niego, jak i dla kraju, nie są dobre. Do służb specjalnych dociera informacja o możliwym zamachu. Prezydent Daria Seyda traktuje ostrzeżenia wywiadu jako realną groźbę, ale ma pewne wątpliwości – doniesienia bowiem pochodzą nie od sojusznika, a przeciwnika na arenie międzynarodowej. W dodatku ktoś z otoczenia głowy państwa zaczyna sabotować prezydenturę Seydy… Kiedy Polska staje na krawędzi chaosu, na scenie politycznej pojawia się nowy, bezkompromisowy gracz.


Chociaż społeczne postrzeganie polityków, delikatnie mówiąc, nie należy do najbardziej pochlebnych, trzeba przyznać, że historia zna przykłady godnych naśladowania postaci. Jeden z bohaterów „Wotum nieufności” kieruję się radą Winstona Churchilla: „nigdy nie pozwól, by dobry kryzys się zmarnował”. Czy jakaś dewiza bądź wypowiedź polityka lub polityczki szczególnie zapadła Wam w pamięci? A może czyjąś radę wykorzystujecie na co dzień? Zacytujcie go/ją i podzielcie się przemyśleniami.


Czekamy na teksty o długości nieprzekraczającej 1500 znaków ze spacjami.


Nagrody

Autorzy pięciu najciekawszych tekstów otrzymają egzemplarz książki.

Większość bezwzględna - Jacek Skowroński

Większość bezwzględna

Autor: Remigiusz Mróz

W kręgach władzy trwa kryzys. Po skandalu z udziałem premiera, parlament nie zdołał uchwalić wotum nieufności, a polityk, który miał przejąć władzę, znalazł się w szpitalu. Prognozy zarówno dla niego, jak i dla kraju, nie są dobre. Sytuację pogarsza fakt, że niedługo przed mającym odbyć się w Polsce międzynarodowym szczytem, do służb specjalnych dociera informacja o możliwym zamachu. Prezydent Daria Seyda traktuje ostrzeżenia wywiadu jako realną groźbę, ale ma pewne wątpliwości – doniesienia bowiem pochodzą nie od sojusznika, a przeciwnika na arenie międzynarodowej. W dodatku ktoś z otoczenia głowy państwa zaczyna sabotować prezydenturę Seydy… Kiedy Polska staje na krawędzi chaosu, na scenie politycznej pojawia się nowy, bezkompromisowy gracz. Zdaje się kierować słowami Winstona Churchilla, który radził: „nigdy nie pozwól, by dobry kryzys się zmarnował”

Regulamin
  • Konkurs trwa od 10 stycznia do 17 stycznia włącznie. W konkursie mogą wziąć udział jedynie osoby posiadające adres korespondencyjny w Polsce.
  • Odpowiedzi muszą być napisane samodzielnie. Kopiowanie części lub fragmentów tekstów, recenzji innych osób jest zabronione. Teksty nie mogą przekraczać 1500 znaków ze spacjami.
  • Każdy użytkownik może zgłosić tylko jedną pracę.
  • Zwycięzców wybiera administracja serwisu lubimyczytać.pl. Decyzja jest nieodwołalna.
  • Dane adresowe zostaną wykorzystane przez serwis lubimyczytać.pl i Wydawnictwo Filia.
  • Adres zwycięzcy powinien zostać nadesłany do dwóch tygodniu od daty ogłoszenia wyników konkursu. Po tym terminie administracja lubimyczytać.pl dopuszcza wybór kolejnego laureata lub nieprzyznanie nagrody.
liczba postów na stronie: 
książek: 1978
LubimyCzytać
10-01-2018 12:01
Większość bezwzględna Większość bezwzględna
Użytkownicy oznaczyli ten post jako spam
książek: 5
libi16
12-01-2018 18:27
"Nigdy nie jest za późno, żeby zacząć od nowa, żeby pójść inną drogą i raz jeszcze spróbować. Nigdy nie jest za późno, by na stacji złych zdarzeń złapać pociąg ostatni i dojechać do marzeń." Św. Jan Paweł II

Ta sentencja kieruje mną każdego dnia. Jeśli coś nie pójdzie po mojej myśli - zawsze pamiętam, że jest inna droga (inne rozwiązanie), które może okazać się lepszym. Po to na mojej drodze...
"Nigdy nie jest za późno, żeby zacząć od nowa, żeby pójść inną drogą i raz jeszcze spróbować. Nigdy nie jest za późno, by na stacji złych zdarzeń złapać pociąg ostatni i dojechać do marzeń." Św. Jan Paweł II

Ta sentencja kieruje mną każdego dnia. Jeśli coś nie pójdzie po mojej myśli - zawsze pamiętam, że jest inna droga (inne rozwiązanie), które może okazać się lepszym. Po to na mojej drodze pojawia się kamień, abym się o niego potknęła. Kamień nie czyni ze mnie gapy. Sprawia, że następnym razem moje oczy będą szeroko otwarte. Zauważę kolejny, a po nim krzaczek, drzewko i wszystko co stanie mi na drodze. Jeżeli coś umknie mojej uwadze i znowu upadnę, to nie poddam się, bo po to zostawiłam za sobą te "kamienie", aby do nich nie wracać i iść do przodu, do swoich marzeń.
pokaż więcej
Użytkownicy oznaczyli ten post jako spam
książek: 937
Lilianna
10-01-2018 14:29
To zdanie wypowiedziane przez polityk Elżbietę Bieńkowską przeszło do życia codziennego sporej części ludzi jak i również do mojego. Dodatkowo był bardzo popularny we wszystkich mediach, więc prawie każdy z nas gdzieś się z nim spotkał. Wszystkie zaniedbania i trudności oraz niesprzyjające warunki można spuentować tym zdaniem:
„Sorry, taki mamy klimat”.

Od razu świat staje się lepszy i to zdanie zawsze wywołuje uśmiech na twarzy ;)
Użytkownicy oznaczyli ten post jako spam
książek: 72
Szyszka
10-01-2018 15:00
Elżbieta "Złotousta" Bieńkowska :)
Użytkownicy oznaczyli ten post jako spam
książek: 134
EWA2323
10-01-2018 14:49
Cytatem, który najbardziej utkwił mi w pamięci, który zresztą na stałe wszedł do języka potocznego, są słynne słowa Leszka Millera, że "Prawdziwego mężczyznę poznaje się po tym jak kończy, a nie jak zaczyna". Trzeba przyznać, że wśród wielu "złotych mysli" naszych rodzimych polityków, te słowa odbiły się szerokim echem i pozostały w masowej pamięci. Niezwykle barwny passus, z podtekstem, do tej pory wywołuje uśmiech na mojej twarzy, szczególnie gdy zestawimy go z z tym jak rzeczywiście skończyl w polityce Leszek Miller. Cóż okazuje sie, że trzeba uważać na to co sie mówi, szczególnie w przestrzeni publicznej, gdyż można stać sie ofiarą własnych słów.
Użytkownicy oznaczyli ten post jako spam
książek: 0
jaro
10-01-2018 14:51
Najbardziej zapadła mi w pamięć wypowiedź W. Cimoszewicza, premiera podczas powodzi 1000 lecia. Po przybyciu do Wrocławia, powiedział do wrocławian, że: "trzeba było się ubezpieczyć".
Na pewno można zażucić brak wyczucia, a nawet bezduszność, będąc na miejscu i widząc ogrom tragedii.
Często zarzucane jest politykom mijanie się z prawdą, owijanie w bawełnę. W momencie, gdy mówią prawdę, bezpośrednio, czasami bez zastanowienia, stają się przedmiotem ostracyzmu społecznego.
Wypowiedź W. Cimoszewicza zbiegła się z czasem, w którym zacząłem się interesować polityką, społeczeństwem obywatelskim. Minęło od tego momentu już wiele lat, jednak wciąż uważam, że bardziej trzeba bać się polityków, którzy kłamią niż tych, którzy mówią prawdę.
Użytkownicy oznaczyli ten post jako spam
książek: 163
rozczytywana
10-01-2018 14:56
W życiu kieruję się dewizą Margaret Thatcher "nie idź za tłumem, bo nigdzie nie dojdziesz". Ta zasada pozwala mi zachować obiektywizm i nie ulegać kreowanym przez media trendom, opiniom. Trudno zachować nam indywidualność, kiedy zewsząd napływają kopie, podróbki. Niemal w każdej dziedzinie życia możemy doszukać się podobieństw, powtarzających się schematów.

Przypuszczam, że Żelazna Dama mogła zaczerpnąć swoje życiowe motto od Alberta Einsteina, który także twierdził, że ten, kto idzie sam, dojdzie w miejsca do których nikt jeszcze nie dotarł.

Dlatego tak ważne jest dla mnie pielęgnowanie własnej "odmienności". Obieranie własnej drogi, niekoniecznie tej, którą podąża większość.
Użytkownicy oznaczyli ten post jako spam
książek: 11
miłośniczkaksiążek
10-01-2018 14:57
Benjamin Franklin powiedział, że:
"Nie ma czegoś takiego jak dobra wojna albo zły pokój."
Myślę, że w tych słowach jest sporo racji. Wojna niesie za sobą wiele ofiar, które często niesłusznie giną. Pokój zaś pozwala na komfort życiowy i bezpieczną egzystencję do ostatnich dni.
Użytkownicy oznaczyli ten post jako spam
książek: 72
Szyszka
10-01-2018 14:58
Mój wybór pada na panią Bieńkowską i jej słynne słowa: "Za 6 tys. zł to pracuje złodziej albo idiota".

Tutaj nie ma co dużo mówić. To tylko pokazuje, jak bardzo odrealnione są osoby pracujące w polityce i gdzie mają wszystkich obywateli. Podpowiadam... podobno jest tam ciemno ;)
Użytkownicy oznaczyli ten post jako spam
książek: 119
Grażyna
10-01-2018 15:26
W życiu staram się kierować radą Margaret Thatcher, która mówiła: "Nie idź za tłumem, bo nigdzie nie dojdziesz." Najlepszym przykładem słuszności zdania jest autorka tych słów, która nie bała się głośno mówić o swoich poglądach i samodzielnie decydować o najważniejszych sprawach kraju. Była kobietą wyróżniającą się na tle innych i pomimo śmierci w 2013 roku, pamięć o niej jest nadal żywa. Żelazna dama jest dla mnie dowodem na to, że nie zważając na opinię innych, zajdziemy naprawdę wysoko. Na co dzień często powtarzam te słowa innym, a także w chwili zwątpienia - sobie. To właśnie rada Margaret Thatcher sprawiła, że wbrew zdaniu moich bliskich, założyłam bloga o książkach. Rodzina stwierdziła, że nikt w tych czasach nie zajmuje się takimi "głupotami". Nie chciałam jednak być taka jak "inni". Zaczęłam pisać recenzje i nie żałuję swojej decyzji!
Użytkownicy oznaczyli ten post jako spam
książek: 724
Ola
10-01-2018 15:29
Mnóstwo było wypowiedzi polityków, które zapadły mi w pamięć (może trochę mniej tych, które zapadły mi także w serce).

Mogłabym zacząć od słynnego "jestem Berlińczykiem". Kennedy w ogóle miał mnóstwo fantastycznych i wartych uwagi wypowiedzi. Chyba jednym ze słynniejszych cytatów jest ten, w którym mówił, żeby nie pytać co kraj może zrobić dla ciebie ale o to, co ty możesz zrobić dla kraju. oczywiście warto także wspomnieć o rozmowie prezydenta z jednym z dowódców armii. Dowódca mówił, że "trzeba zabić drani. Jeśli po wojnie zostanie dwoje Amerykanów i jeden Rosjanin, to wygraliśmy", na co Kennedy odpowiedział, że najpierw trzeba będzie się upewnić czy będą to mężczyzna i kobieta.

Na polskiej arenie także było mnóstwo świetnych postaci. Wypowiedź Józefa Becka, która wywarła na mnie ogromne wrażenie: "My w Polsce nie znamy pojęcia pokoju za wszelka cenę. Jest tylko jedna rzecz w życiu ludzi, narodów, państw, która jest bezcenna. Tą rzeczą jest honor". Do tego powinno się dorzucić Piłsudskiego i jego liczne wypowiedzi, które pamiętam do dziś (aż trudno wybrać najlepszą).

Jednak w moim sercu pozostaną słowa prezydenta Starzyńskiego. Może ze względu na to, że całe dotychczasowe życie spędziłam w Warszawie. Wypowiedź prezydenta porusza we mnie zawsze najczulsze struny. Nie będą tu przytaczała całej wypowiedzi Starzyńskiego ale zaczyna się ona od słów "chciałem, by Warszawa była wielka".
Użytkownicy oznaczyli ten post jako spam
książek: 1683
WEYRA
10-01-2018 16:04
Bardzo żałuję ale nie mogę przypomnieć sobie żadnego godnego uwagi cytatu współczesnego polityka. Takiego, którym wartoby się kierować.Cytaty, które krążą po sieci w formie memów są żenujące,pokazują na jakim poziomie intelektualnym są przedstawiciele partii i w jak oderwanym od rzeczywistości świecie żyją. Dzisiejsi politycy często popełniają przed kamerami takie wpadki i gafy, mówią takie bzdury dając dowód swojej ignorancji w temacie a przy tym udają wszechwiedzących myślicieli, że zastanawiam się czy nie robią tego specjalnie. Nie ma czego przywoływać. Lepiej zapomnieć.
Uwielbiam cytaty Józefa Piłsudskiego. Wiele z nich jest bardzo kontrowersyjnych i gdyby zostały wypowiedziane współcześnie podejrzewam, że autor wypowiedzi mógłby zostać oskarżony o obrazę honoru, uczuć religijnych, nietolerancję etc. Do moich ulubionych należy jeden wypowiedziany w czasie wywiadu dotyczącego Miejsca Odosobnienia w Berezie Kartuskiej. Cytat ten jest bardzo krótki, acz wymowny i raczej nikomu nie trzeba go tłumaczyć.
"Racja jest jak dupa, każdy ma swoją".
Święta racja.
Użytkownicy oznaczyli ten post jako spam
Aby napisać wypowiedź musisz być zalogowany. Logowanie
Moderatorzy
Książki w tej dyskusji
zgłoś błąd zgłoś błąd