Konkursy LubimyCzytać.pl
Oficjalna grupa serwisu LubimyCzytać.pl. W grupie tej przeprowadzamy rozmaite książkowe konkursy z bardzo ciekawymi nagrodami. Aby uczestniczyć w konkursach LubimyCzytać.pl trzeba być zapisanym do tej grupy.
866251 czytelników
1948 dyskusji
121372 wypowiedziPokaż ostatnią
[Zakończony] [Zakończony] Historia z aniołem - wygraj książki "Aleja Siódmego Anioła" i "Cuda i cudeńka".

Historia z aniołem - wygraj książki "Aleja Siódmego Anioła" i "Cuda i cudeńka".

Julia, Bohaterka powieści „Aleja siódmego anioła”, prawie cały swój świat zamknęła w czterech ścianach maleńkiego mieszkania. Jednak pewnego dnia, ze starego sekretarzyka odnalezionego na zapleczu pewnego sklepu wypada list napisany przed laty, zawierający niezwykłą prośbę. Julia postanawia sprawdzić, czy zapisane w nim marzenie spełniło się, ruszając jego śladami. Dzięki temu odkrywa tajemnicę, nad którą czuwa siedem wyjątkowych aniołów.

Malownicza kamienica z książki „Cuda i cudeńka”, której szczyt zdobią dwa anioły zwane Serafinami, skrywa pod swym dachem niejedną tajemnicę. Nieprzewidziane okoliczności sprawiają, że Lena zostaje jej nową lokatorką. Poznaje tam nietuzinkowe postaci, które sprawiają, że życie dziewczyny staje się jeszcze barwniejsze. Dzięki świątecznej wymianie pyszności, sąsiedzi lepiej poznają siebie i swoje sekrety. Kamienne anioły opiekują się nimi, prostując pokręcone ścieżki, którymi prowadzi ich los.

Anioły odgrywają znaczącą rolę w historii Leny i Julii. Cisi opiekunowie dbają o swych podopiecznych, których droga nie zawsze jest usłana różami. Zastanówcie się przez chwilę... Może znacie kogoś, kto obsesyjnie kolekcjonuje skrzydlate figurki? Albo macie wrażenie, że ktoś ciągle sprawuje nad Wami pieczę? Podzielcie się z nami własnymi opowieściami o aniołach.

 

Czekamy na teksty o długości nieprzekraczającej 1500 znaków ze spacjami.

Nagrody

Autorzy pięciu najciekawszych tekstów otrzymają egzemplarz książki "Aleja Siódmego Anioła" i "Cuda i cudeńka".

 
Regulamin
  • Konkurs trwa od 13 listopada do 20 listopada włącznie. W konkursie mogą wziąć udział jedynie osoby posiadające adres korespondencyjny w Polsce.
  • Odpowiedzi muszą być napisane samodzielnie. Kopiowanie części lub fragmentów tekstów, recenzji innych osób jest zabronione. Teksty nie mogą przekraczać 1500 znaków ze spacjami.
  • Każdy użytkownik może zgłosić tylko jedną pracę.
  • Zwycięzców wybiera administracja serwisu lubimyczytać.pl. Decyzja jest nieodwołalna.
  • Dane adresowe zostaną wykorzystane przez serwis lubimyczytać.pl i Wydawnictwo Filia.
  • Adres zwycięzcy powinien zostać nadesłany do dwóch tygodniu od daty ogłoszenia wyników konkursu. Po tym terminie administracja lubimyczytać.pl dopuszcza wybór kolejnego laureata lub nieprzyznanie nagrody.
 
liczba postów na stronie: 
książek: 2023
LubimyCzytać
13-11-2017 14:13
Agnieszka Olejnik Agnieszka Olejnik
Renata Kosin Renata Kosin
Aleja Siódmego Anioła Aleja Siódmego Anioła
Cuda i cudeńka Cuda i cudeńka
Użytkownicy oznaczyli ten post jako spam
książek: 257
Agnieszka
13-11-2017 15:22
Ja wierzę w anioły. Moim aniołem jest moja babcia, która zmarła prawie 20 lat temu. Byłyśmy bardzo związane ze sobą. Zawsze czuję jej obecność. Pomaga mi w trudnych chwilach. Kilka razy zimą wpadłam w poślizg i zawsze wyszłam cało. Nigdy nic mi się nie stało i nawet mój samochód nie ucierpiał. Kiedy po skończonym licencjacie planowałam szukać pracy jeszcze nie otrzymałam dyplomu a pracę już miałam. Gdy odochodziła pani z działu w którym zawsze chciałam pracować dostałam propozycję żeby zająć stanowisko właśnie tej odchodzącej osoby. Jestem pewna, że babcia czuwa nade mna i to dzięki niej wiele z życiu osiągam i wiele mi się udaje.
Użytkownicy oznaczyli ten post jako spam
książek: 826
doughnut
13-11-2017 15:49
Nie koniecznie anioły, ale istnieje swego rodzaju więź, pomiędzy istotami zmarłymi, a żyjącymi. Może to tylko wariacje ludzkiej podświadomości, ale pojawianie się zmarłych w codziennym życiu, czy to podczas śnienia, czy zwykłego rozmyślania, może być wskazówką na drodze życia. Drogowskazem, a czasem i przestrogą. Nazwijmy to jak chcemy, dla jednych to wspomnienia, dla innych kontakt zza światami, a dla pozostałych jest to spotkanie z własnym aniołem stróżem.
Użytkownicy oznaczyli ten post jako spam
książek: 137
Agunia
13-11-2017 17:08
Anioły są dla mnie bardzo ważne. Odkąd pamiętam, wizerunek aniołów sprawiał, że czułam się lepiej i bezpiecznej. Podejrzewam, że ma to związek z popularnym obrazem Anioła Stróża, który czuwa nad dziećmi, przechodzącymi przez most. Obraz ten pierwszy raz widziałam na ścianie u mojej prababci. Od tego czasu zafascynowałam się tymi niezwykłymi istotami. Po dziś dzień lubię oglądać wizerunki aniołów na obrazach. Wyglądają na nich, tak majestatycznie, że nie sposób oderwać od nich wzroku. Kiedy spoglądam na te piękne malowidła, czuję ciepło w sercu. Lubię również zbierać małe figurki aniołów (nie obsesyjnie, ale zawsze). Jestem chrześcijanką i wierzę, że Anioł Stróż, strzeże mnie i czuwa nade mną. Mam nadzieję, że kiedy nadejdzie kres mojego życia, spotkam się z moim Aniołem Stróżem w niebie i podziękuję za opiekę i wsparcie.
Użytkownicy oznaczyli ten post jako spam
książek: 477
Ayasha
13-11-2017 18:52
Anioł jest symbolem czystości, duchowości, niewinności. Już będąc dzieckiem wiedziałam o tym czym są anioły. Wtedy dorośli często wspominali o Aniele Stróżu, również w szkole na lekcjach religii dużo się o tym mówiło. Do tej pory cały czas wierzę, że każdy ma swojego stróża w postaci dobrego anioła, który czuwa nad naszym bezpieczeństwem. Miałam również taki czas, że kolekcjonowałam skrzydlate figurki, bo po prostu bardzo mi się one podobały. Teraz anioły coraz częściej stają się motywem pojawiającym się w muzyce, sztuce czy w literaturze. Przede wszystkim jednak najbardziej kojarzone są poprzez symbolikę, bo kojarzą się one z czymś dobrym, opiekuńczym. Nie raz się słyszy jak porównuje się kogoś właśnie do anioła.
Użytkownicy oznaczyli ten post jako spam
książek: 8
MikuHime
13-11-2017 19:22
Będąc dziećmi, nie mieliście przed snem wrażenia, że ktoś... coś na was patrzy? Przeświadczenie o istnieniu potwora z szafy, diabełka spod łóżka, czy też ogólne poczucie czyjejś nienamacalnej obecności - oczu wpatrujących się wprost w ciebie.
Ja byłam wyjątkowym przypadkiem. Okropny strach przejmował mnie każdej nocy, ale bałam się powiedzieć o tym moim rodzicom. Sądziłam, że jeżeli zdradzę komuś mój lęk, przybierze on fizyczną postać i pochłonie zarówno mnie, jak i powiernika sekretu.
Mamie nie potrzeba było jednak słów. Pewnej nocy przyszła do mojego pokoju. Był środek nocy, ale ja nie mogłam zasnąć. Udawałam jednak, że jestem pogrążona w głębokim śnie. Mama spojrzała na mnie i wraz roześmiała się, domyślając prawdy. Spojrzałam na nią pytająco, a ona postawiła na nocnym stoliku obok mnie figurkę złotowłosej kobiety odzianej w bladoróżową suknię z dwoma kwiatkami wplecionymi we włosy i parą skrzydeł wyrastającą z pleców. Mama uśmiechnęła się do mnie promiennie. Ach... ten uśmiech emanujący dziwnym ciepłem...
- Ta pani to twój aniołek - wytłumaczyła mi szeptem - Dopóki masz tę figurkę, będzie cię chronić.
- Obiecujesz? - spytałam, jakby szukając gwarancji, że jestem bezpieczna.
Mama kiwnęła tylko głową. Nie musiała robić nic więcej, potwierdzenie znalazłam w jej spojrzeniu.
Od tego czasu złotowłosa pani stała niestrudzenie na szafce i każdej nocy dbała o moje bezpieczeństwo. Odgoniła ode mnie to spojrzenie, wierzę, że tak było.
Użytkownicy oznaczyli ten post jako spam
książek: 137
Agunia
13-11-2017 21:47
Życzę wygranej. Powodzenia ☺
Użytkownicy oznaczyli ten post jako spam
książek: 48
O-czytane
13-11-2017 22:45
Anioły - pozaziemskie istoty, które nad nami czuwają. Wierzę, że każdy ma swojego osobistego Anioła Stróża. Sama bardzo lubię różnego rodzaju figurki aniołków, które dostałam od bliskich mi osób. Gdy tylko na nie spoglądam na sercu jest mi lepiej i mam nadzieję, że uda mi się pokonać wszelkie trudności dnia codziennego. Anioły są zawsze z nami, w każdej chwili. Nawet, gdy wątpimy w sens swojego życia i kiedy wszystko nie dzieje się tak, jak powinno. Nie ma takiej sytuacji, z której nie można wyjść obronną ręką. Świadomość, że ma się w każdej chwili przy sobie dobrego stróża sprawia, że potrafimy pokonać słabości i walczyć z przeciwnościami losu. Życzę każdemu, aby poczuł obecność swojego prywatnego Anioła Stróża!
Użytkownicy oznaczyli ten post jako spam
książek: 37
kaarolaa0
13-11-2017 22:49
Nie, absolutnie nikt nie sprawuje nade mną pieczy. Nie wierzę w anioły, dobre duszki, opiekunów itd. Uważam, że tylko i wyłącznie ja jestem odpowiedzialna za swoje życie, swoje myśli czy codzienne rozterki.
Użytkownicy oznaczyli ten post jako spam
książek: 479
Jolka
14-11-2017 09:02
Sama jestem taką osobą,która kolekcjonuje aniołki.Mam na ich punkcie bzika :-),ponieważ każdy z nich jest inny ,każdy ma coś takiego w sobie ,że musiałam je kupić.Sentymentem darzę jednak jednego Aniołka,którego kupiłam chyba z 20 lat temu.Siedzi dumnie na jakimś postumencie a w dłoni trzyma harmonię.Pamiętam,kiedy dzieci były jeszcze małe nie chciały spać,zawsze im mówiłam aby zamknęły oczy i posłuchały,czy słyszą jak ten anioł gra.I o dziwo po kilku chwilach moje dzieci już spały.Coś w tych Anielskich postaciach musi być anielskiego :-)
Użytkownicy oznaczyli ten post jako spam
książek: 1610
Deutschland91
14-11-2017 09:04
Wierzę w anioły, opiekuńcze duchy,które nas chronią przed złem na tym świecie i pocieszają nas w naszych utrapieniach. Należę też do osób, które uwielbiają figurki aniołów, sama mam ich kilka, one mają w sobie coś co nie pozwala przejść obok nich obojętnie.
Sama wiele razy doświadczyłam opieki Anioła Stróża. Uratował mnie z opresji, kiedy nadchodziła banda nielubianych chłopaków z czasów szkolnych. Zatruwali mi życie na wszelkie możliwe sposoby a tego dnia nagle przestali mi dokuczać. Kiedy byłam smutna w pewnej chwili doznałam takiego ciepła,które mnie przepełniło. Jestem pewna,że mój Anioł jest w każdej chwili przy mnie, kiedy jestem w gorszym nastroju on siedzi obok mnie i pomaga mi przez to przejść. Jego obecność sprawia, że jestem silniejsza.
Użytkownicy oznaczyli ten post jako spam
Aby napisać wypowiedź musisz być zalogowany. Logowanie
Moderatorzy
Książki w tej dyskusji
Autorzy w tej dyskusji
zgłoś błąd zgłoś błąd