Konkursy LubimyCzytać.pl
Oficjalna grupa serwisu LubimyCzytać.pl. W grupie tej przeprowadzamy rozmaite książkowe konkursy z bardzo ciekawymi nagrodami. Aby uczestniczyć w konkursach LubimyCzytać.pl trzeba być zapisanym do tej grupy.
841548 czytelników
1845 dyskusji
116902 wypowiedziPokaż ostatnią
[Zakończony] [Zakończony] Musimy porozmawiać - wygraj książkę "Najmroczniejszy sekret".

[Teraz trwa] Musimy porozmawiać - wygraj książkę "Najmroczniejszy sekret".

Sean Jackson hucznie obchodzi swoje pięćdziesiąte urodziny. Impreza kończy się katastrofą i wielkim skandalem, gdy jedna z jego córek, Coco, w tajemniczych okolicznościach znika w środku nocy. Dwanaście lat później na pogrzebie Seana spotykają się Mila, córka z pierwszego małżeństwa, i Ruby, nastoletnia siostra bliźniaczka zaginionej przed laty Coco. Gdy docierają do domu, gdzie ich ojciec mieszkał ze swoją czwartą żoną, orientują się, że wszyscy obecni byli również gośćmi na pamiętnym tragicznym przyjęciu sprzed lat. Jakie tajemnice kryją się za zamkniętymi drzwiami domu Jacksonów?

 
Wydawnictwo Albatros przygotowało dla recenzentów personalizowane okładki, które po otwarciu przesyłki zaskakiwały bezpośrednim pytaniem o ich największy sekret. Chociaż była to akcja promocyjna – pytanie o tajemnice zwykle powoduje napięcie, a po plecach przebiega nieprzyjemny dreszcz. Jakie jeszcze zdania lub pytania wywołują w Was takie uczucie i dlaczego? „Musimy porozmawiać”? „Wszystko widziałem”? A może „Sprawdziłam Wasze kartkówki”?  


Czekamy na teksty o długości nieprzekraczającej 1500 znaków ze spacjami.   


Nagrody

Autorzy pięciu najciekawszych tekstów otrzymają egzemplarz książki.

Najmroczniejszy sekret - Jacek Skowroński

Najmroczniejszy sekret

Autor: Alex Marwood

Najnowszy thriller psychologiczny zdobywczyni prestiżowej nagrody Edgar Award oraz Macavity Award for Best Mystery Novel 2015. Sean Jackson hucznie obchodzi swoje pięćdziesiąte urodziny. Impreza kończy się jednak katastrofą i wielkim skandalem, gdy jedna z jego córek, Coco, w tajemniczych okolicznościach znika w środku nocy. Dwanaście lat później, po nagłej śmierci Seana, człowieka niezwykle zamożnego i wpływowego, na pogrzebie spotykają się Mila, córka z pierwszego małżeństwa, i Ruby, nastoletnia siostra bliźniaczka zaginionej przed laty Coco. Gdy docierają do domu, gdzie ich ojciec mieszkał ze swoją czwartą żoną, orientują się, że wszyscy obecni byli również gośćmi na pamiętnym tragicznym przyjęciu sprzed lat. Nagle są o krok od rozwiązania zagadki, która zaważyła na całym ich życiu. Mroczne sekrety z przeszłości wreszcie ujrzą światło dzienne. Jakie tajemnice kryją się za zamkniętymi drzwiami domu Jacksonów? Niesamowicie szokujący thriller, w którym nic nie jest tym, na co wygląda. Tak dobry, że sama chętnie bym się pod nim podpisała. Val McDermid, pisarka Pełna napięcia, przejmująca i niesamowicie pomysłowo skonstruowana opowieść o tajemniczym zniknięciu dziecka, toksycznych relacjach międzyludzkich i mrocznych rodzinnych sekretach. The Guardian

Regulamin
  • Konkurs trwa od 7 czerwca do 14 czerwca włącznie. W konkursie mogą wziąć udział jedynie osoby posiadające adres korespondencyjny w Polsce.
  • Odpowiedzi muszą być napisane samodzielnie. Kopiowanie części lub fragmentów tekstów, recenzji innych osób jest zabronione. Teksty nie mogą przekraczać 1500 znaków ze spacjami.
  • Każdy użytkownik może zgłosić tylko jedną pracę.
  • Zwycięzców wybiera administracja serwisu lubimyczytać.pl. Decyzja jest nieodwołalna.
  • Dane adresowe zostaną wykorzystane przez serwis lubimyczytać.pl i Wydawnictwo Albatros.
  • Adres zwycięzcy powinien zostać nadesłany do dwóch tygodniu od daty ogłoszenia wyników konkursu. Po tym terminie administracja lubimyczytać.pl dopuszcza wybór kolejnego laureata lub nieprzyznanie nagrody.
liczba postów na stronie: 
książek: 1844
LubimyCzytać
07-06-2017 12:58
Najmroczniejszy sekret Najmroczniejszy sekret
Użytkownicy oznaczyli ten post jako spam
książek: 325
maobmaze
14-06-2017 07:35
Zdecydowanie wywołują u mnie napięcie zdania: "Mamy do pogadania.", "Musimy porozmawiać." oraz "Pogadamy jak będę w domu." Ostatni to akurat tekst mojej mamy jak coś przeskrobałam. Zawsze zastanawiam się co się mogło stać. Czy zrobiłam coś nie tak. Nawet, jeśli wiem, że nic nie zrobiłam to i tak strasznie się denerwuje.
Użytkownicy oznaczyli ten post jako spam
książek: 591
Uleczkaa38
07-06-2017 13:06
Jest jedno takie zdanie, które zawsze budzi szybsze bicie naszych serc, rumieńce na policzkach i kropelki zimnego potu na karku...;)

A brzmi ono tak...:

"Nie obraź się, ale coś ci powiem..."

I wówczas to nasza psychika podpowiada nam to, iż za chwilę usłyszymy coś bardzo przykrego, niemiłego i nieprzyjemnego..., a jednocześnie przecież musimy zachować swoisty luz, uśmiech na twarzy i aurę pełnego wyluzowania, oznajmiającą wszem i wobec, iż kompletnie się nie obrażamy...;)
Użytkownicy oznaczyli ten post jako spam
książek: 705
Ola
07-06-2017 13:43
"Coś Ci powiem ale nikomu nie mów". Po czymś takim już mam rwącą chęć podzielenia się tą mroczną, głęboko skrywaną tajemnicą. Generalnie wszystkie zdania z "ale" mnie mocno przerażają. Bo zawsze musi być jakieś "ale", bo po "ale" następuje zazwyczaj jakaś przytyk, podłość, chęć obrazy. Nawet jeśli kogoś wcześniej skomplementowaliśmy i użyjemy później "ale" to i tak zapomną to co było przed tym słówkiem.

Ale jest jeszcze jedno zdanie, które mnie przeraża. Jeszcze zazwyczaj z taką złowieszczą nutą jest wypowiadane. "Zgadnij kto dziś u nas był". I w tym momencie mój mózg: "morderca? złodziej? ten sąsiad co tak dziwnie patrzy?... mój wredny kuzyn? ksiądz? obcy?". Ja po prostu wiem, że za dużo czytam książek i za dużo oglądam filmów po nocach.

Na początku w pracy przerażało mnie także jak dyrektor stawał się bardzo oficjalny i mówił z pełną powagą: "Pani Aleksandro, proszę wziąć rysik, notes i zapraszam do gabinetu". Wszyscy ze mnie śmiali a ja na początku miałam miękkie kolana.
Użytkownicy oznaczyli ten post jako spam
książek: 197
Hinaru
07-06-2017 13:45
Moja rodzina jest z natury wścibska, wszystko o wszystkich chcieli by wiedzieć. Zawsze gdy spotykamy się u babci przy rodzinnym stole najbardziej obawiam się pytanie: "Co u Ciebie? Jak tam twoje życie? Kiedy coś tam.. itp" A gdy już odpowiem zawsze następuje fala dodatkowych pytań, najlepszych rad i uwag. Szczerze tego nienawidzę. Nie lubię mówić o sobie i o swoim życiu, uważam, że to moja sprawa i moich najbliższy.
Użytkownicy oznaczyli ten post jako spam
książek: 279
anteeekg
07-06-2017 13:48
Ja zawsze mam chęć zapaść się pod ziemię, schować w czeluściach piekieł, uciec do sąsiedniej galaktyki, zmienić tożsamość, poddać się operacji plastycznej lub po prostu zniknąć, gdy słyszę:
"Kochanie, gdzie jest czekolada, która tu leżała ?!"

Zawsze wtedy z pełną powagi maską na twarzy, zachowuję się jak prawdziwy mężczyzna... i zrzucam winę na dzieci :D
Użytkownicy oznaczyli ten post jako spam
książek: 705
Ola
07-06-2017 13:52
A jak złapią za rękę mów, że nie Twoja ręka :)
Użytkownicy oznaczyli ten post jako spam
książek: 810
Anksunamun
07-06-2017 13:57
1. „Do zobaczenia” – za każdym razem, gdy słyszałam od kogoś to zdanie, nigdy więcej już go nie zobaczyłam. Kiedy wsiadałam do pociągu, mój były nr 1 powiedział mi to, a potem jeszcze tego samego dnia zerwał ze mną przez SMS-a.
2. „Zaufaj mi” – nikomu nie należy ufać, bo wszyscy prędzej czy później nas zawiodą. Prośba o zaufanie jest kuszącym frazesem, jednak nigdy nie wolno ulegać temu wygodnemu, dającemu złudne poczucie bezpieczeństwa zdaniu. Ufać trzeba tylko samemu sobie, a do innych podchodzić z dystansem.
3. „Musimy porozmawiać” – to zdanie zawsze oznacza kłopoty. Gdy słyszę je w pracy –wiem, że trafię na dywanik. Gdy usłyszałam je od chłopaka, w którym byłam zakochana – dowiedziałam się, że nie chce się więcej ze mną spotykać, czym złamał mi serce.
4. „Smacznego” – wielu ludzi uważa, że używając tej frazy, są uprzejmi i życzliwi. Dla mnie jednak niezmiennie brzmi to złośliwie, jakby pod spodem ukrywało się „udław się”.
5. „Nie zostawię cię” – tak samo jak w punkcie 1, powiedzenie tego zdania wiecznie zapowiada sytuację przeciwną. Wszyscy, którzy mieli mnie nie zostawiać, porzucili prędzej czy później.
Użytkownicy oznaczyli ten post jako spam
książek: 151
Oczytana
07-06-2017 14:49
Gdy fajny facet obwieszcza :
"ZMIENIŁEM NUMER TELEFONU, CHCESZ MÓJ NOWY?"
Ta chwila grozy,że już więcej mogłam nie mieć z nim kontaktu :D
Użytkownicy oznaczyli ten post jako spam
książek: 803
Flusz
07-06-2017 15:06
"Co tam u Ciebie słychać?"

Z pozoru niewinne pytanie, zadane przez sąsiadkę, czy tam dawno niewidzianego znajomego, a wywołuje we mnie stany lękowe... Bo nie wiem czy odpowiadać zgodnie z prawdą (i polską [wiecznie narzekającą] mentalnością), że nic dobrego i wymieniać co mi się w życiu nie udało i posypało... Czy kłamać w żywe oczy, że wszystko świetnie i narażać się na kolejne niewygodne pytania...
Użytkownicy oznaczyli ten post jako spam
książek: 1390
Tina
08-06-2017 13:26
Super!
Użytkownicy oznaczyli ten post jako spam
książek: 81
eifer
07-06-2017 15:33
"Nie chcę Cię martwić, ale..." - i nagle w głowie pojawia się tysiąc powodów, co się mogło stać.

"A może jeszcze czekoladki/herbatki/ciasteczka/?" - gdy zjadłeś już obiad, ba, nawet dokładkę i deser a babcia dalej proponuje Ci jedzenie.
Użytkownicy oznaczyli ten post jako spam
książek: 197
Bury
07-06-2017 15:44
Jest takie pytanie, które irytuje mnie ponad wszelką miarę:

"Co znowu główka boli?"

Oczywiście, że boli po cho... choinkę w ogóle pytasz?
Użytkownicy oznaczyli ten post jako spam
Aby napisać wypowiedź musisz być zalogowany. Logowanie
Moderatorzy
Książki w tej dyskusji
zgłoś błąd zgłoś błąd