Rozmowy z autorami
Oficjalna grupa serwisu LubimyCzytać.pl. W tej grupie przeprowadzamy rozmowy z autorami. Aby uczestniczyć w rozmowach trzeba być zapisanym do tej grupy.
922138 czytelników
198 dyskusji
6791 wypowiedziPokaż ostatnią
[Zakończone] Ałbena Grabowska odpowie na Wasze pytania!

Ałbena Grabowska odpowie na Wasze pytania!


fot. materiały wydawnictwa

Ałbena Grabowska (ur. 1971) – Polka o bułgarskich korzeniach, neurolog z drugim stopniem specjalizacji i doktoratem. Kiedyś oddana wyłącznie pacjentom (szczególnie chorującym na padaczkę), od dziewięciu lat autorka powieści dla dorosłych oraz dla dzieci.

Z upodobaniem sięga po różne gatunki literackie. Napisała już książkę non-fiction (Tam, gdzie urodził się Orfeusz), sagę (Stulecie Winnych – za I tom nagrodzona nagrodą czytelniczek „Pióro” na IV Festiwalu Literatury Kobiecej w Siedlcach), kryminał (Ostatnia chowa klucz), książki przygodowe dla dzieci (cykl Julek i Maja), bajkę terapeutyczną (O małpce, która spadła z drzewa), powieści psychologiczne (Coraz mniej olśnieńLady M.Lot nisko nad ziemią) oraz cykl powieściowy obejmujący romans, powieść awanturniczą oraz thriller szpiegowski (Alicja w krainie czasów). Mieszka z trójką dzieci oraz kotów w Brwinowie, gdzie powstają jej książki.

Kości proroka, to jej najnowsza powieść.

W Płowdiwie, w teatrze antycznym, znaleziono zwłoki polskiego posła. Został ukrzyżowany, odcięto mu głowę i postawiono na tacy, a na ciele wymalowano dziwne znaki. Młody policjant Dymitar prosi o pomoc przyjaciółkę z dzieciństwa, Polkę o bułgarskich korzeniach. Im bliżej jednak są prawdy, tym większe grozi im niebezpieczeństwo. Jaką rolę pełni księga Bogomiłów, zaginiona w XII wieku, która nagle się odnajduje i znów ginie? Cesarstwo Bizantyjskie. Dwunastu Bogomiłów wędruje do Carogrodu z największym skarbem – Tajemną Świętą Księgą. Cyryl, nikomu o tym nie mówiąc, niesie też kości brata Alberta, aby spoczęły w poświęconej ziemi. Z obawy przed kradzieżą mają sześć falsyfikatów. Tylko jedna księga jest prawdziwa. Żaden nie wie która. 
Pierwszy wiek. Nauczyciel prowadzi uczniów do Jerozolimy na spotkanie z mesjaszem. Mało kto rozumie, co ma nastąpić. Rybak Ariel staje się jednym z kronikarzy wyprawy i mimowolnie przyczynia się do fałszerstwa Nowego Testamentu. Jest świadkiem śmierci Chrystusa, zostaje porwany przez żonę Heroda i osadzony w twierdzy. Czy zdoła wrócić do żony i córki? 
Trzy splatające się wątki i wiele tajemnic. Czyje kości odnaleziono na Wyspie Świętego Jana? Co łączy niezwykłe znalezisko z morderstwem polskiego posła? I wreszcie kto ukradł świętą księgę Bogomiłów?

Od dziś do 23 kwietnia będziemy zbierać propozycje pytań do Ałbeny Grabowskiej. Najciekawsze wybierzemy i prześlemy do pisarki, a jej odpowiedzi opublikujemy w serwisie.

Autorom trzech najciekawszych pytań przekażemy książki „Kości proroka".


Nagrodę ufundowało Wydawnictwo MarginesyPytania zadawajcie jako komentarze w tej dyskusji.

 
liczba postów na stronie: 
książek: 1369
triste
22-04-2018 19:46
- Sięga Pani po różne gatunki literackie. Czy jest gatunek po który Pani nigdy nie sięgnie i jeśli tak - to dlaczego właśnie ten?
- Czy Polka o bułgarskich korzeniach w Pani powieści to Pani alter-ego?
- Czy myślała Pani o tym, by kiedykolwiek przenieść się do Bułgarii na stałę?
- Ma Pani konto na lubimyczytac.pl?
- Po jakiego typu książki lubi Pani sięgąć w wolnym czasie?
- Czy jakakolwiek książka kiedyś Panią zainspirowała?
- Jaka była najgorsza i najlepsza książka, którą Pani czytała?
- Jak Pani sobie wyobraża swoją emeryturę? Będzie Pani nadal pisać?
- Proszę dokończyć: Nigdy w życiu ...
- Jaki jest Pani ulubiony autor/autorka? Czy poznała go/ją Pani kiedykolwiek?
- Jest Pani mamą trójki dzieci? Ma Pani jakieś rady dla przyszłych mam? Myślała Pani o tym, by kiedykolwiek napisać książkę o wychowaniu dzieci?
Użytkownicy oznaczyli ten post jako spam
książek: 2402
blawoj
23-04-2018 11:40
Czy ogląda Pani Eurowizję, a jeśli tak, to czy co roku wysyła Pani sms-y na Bułgarię? ;) Jakie piosenki z tego kraju najbardziej się Pani podobały?
Użytkownicy oznaczyli ten post jako spam
Aby napisać wypowiedź musisz być zalogowany. Logowanie
Moderatorzy
Książki w tej dyskusji
Autorzy w tej dyskusji
zgłoś błąd zgłoś błąd