Tadeusz Czerniawski

Tadeusz Czerniawski urodził się w powiecie święciańskim na Wileńszczyźnie. W 1957 roku przyjechał jako repatriant do Polski. Od 30 lat mieszka w Bełchatowie. Studiował filologię rosyjską i Wyższej Szk... Tadeusz Czerniawski urodził się w powiecie święciańskim na Wileńszczyźnie. W 1957 roku przyjechał jako repatriant do Polski. Od 30 lat mieszka w Bełchatowie. Studiował filologię rosyjską i Wyższej Szkole Pedagogicznej w Opolu i Rzeszowie.
Ukończył studia podyplomowe w Kijowie i Studium Języka Polskiego na Uniwersytecie Łódzkim. Jest założycielem oraz przewodniczącym Stowarzyszenia Polska-Litwa "Wilia" w Bełchatowie.
Pisze wspomnienia, opowiadania, eseje, nowele i felietony. Jego utwory były publikowane w kilku antologiach, a także w "Bełchatowskim Tygodniku", "Gazecie Kulturalnej", "Szansie i Ty", "Gazecie Domowej", "Piotrkowskim Informatorze Kulturalnym", "Faktach", "Nowinach Bełchatowskich", wileńskiej "Przyjaźni", wychodzącej w trzech językach: polskim, litewskim, rosyjskim oraz w kwartalniku "Znad Wilii". Pisze również do polskojęzycznej gazety "Nasz Kościół" wychodzącej w Niemczech.
W 1998 roku wydał książkę "Tam, gdzie Dysna płynie. Opowiadania", a następnie "Obrazki z Litwy" (1999), "Opowiadania znad Kaczawy" (2001), "Tamte lata" (2003), "Polak ocalał" (2005), "Miłość Artiomy" (2006).
Należy do Związku Literatów Polskich. Otrzymał Nagrodę Prezydenta Bełchatowa.

źródło opisu: Andrzej Dębkowski

pokaż więcej
Wszystkie Poza moją biblioteczką W mojej biblioteczce Pokaż książki znajdujące się:
Trzej bracia
Trzej bracia
Tadeusz Czerniawski

0 (0 ocen i 0 opinii)
Trzej bracia
"Trzej bracia" to opowieść o miłości i mroku, to podróż ku historii życia, miłości i obsesji kilku pokoleń prostych ludzi z Litwy - nie tylko Polaków - którym dane było urodzić się w tym tyglu kultur...
czytelników: 2 | opinie: 0 | ocena: 0 (0 głosów)

Wywiad z autorem

Chciałbyś zadać pytanie swojemu ulubionemu autorowi?
Dołącz do grupy „Rozmowy z autorami” i zaproponuj pytania, my zorganizujemy wywiad.

Dyskusje o autorze

1
0
2
Tylu naszych czytelników chce przeczytać książki tego autora.
Tyle osób przeczytało książkę tego autora.
Tyle książek tego autora znajduje się w naszej bazie.

Fani autora (0)

Lista jest pusta

Czytelnicy (0)

Lista jest pusta

zgłoś błąd zgłoś błąd