Radosław Grodzki

Politolog specjalizujący się międzynarodowych stosunkach politycznych. W l. 1976–84 uczęszczał do Szkoły Podstawowej nr 79 Poznaniu. W 1989 r. ukończył Liceum Ogólnokształcące nr V im. Klaudyny Potock... Politolog specjalizujący się międzynarodowych stosunkach politycznych. W l. 1976–84 uczęszczał do Szkoły Podstawowej nr 79 Poznaniu. W 1989 r. ukończył Liceum Ogólnokształcące nr V im. Klaudyny Potockiej w Poznaniu, a następnie w 1994 r. stosunki międzynarodowe na Wydziale Nauk Społecznych Uniwersytetu im. Adama Mickiewicza w Poznaniu. Obronił pracę magisterską pt.: „Racja stanu w polskiej polityce zagranicznej w latach 1989-1993”. W l. 1994–95 był dziennikarzem w „Dzienniku Poznańskim”. Od 1995 r. pracuje w Instytucie Zachodnim w Poznaniu (Instytut Naukowo – Badawczy im. Zygmunta Wojciechowskiego w Poznaniu), gdzie doktoryzował się na podstawie dysertacji pt.: „Bezpieczeństwo Czech, Polski i Węgier w kontekście poszerzenia NATO”. Od 2007 r. jest pracownikiem Wyższej Szkoły Gospodarki Krajowej w Kutnie, a od 2008 adiunktem w Zakładzie Strategii i Bezpieczeństwa Europejskiego w Instytucie Politologii i Europeistyki Uniwersytetu Szczecińskiego.
W 1995 r. członek założyciel Stowarzyszenia Europa – Poznań. W 1998 r. stypendysta Stiftung Wiessenschaft Und Politik. Od 1999 r. członek Stowarzyszenia Euroatlantyckiego.
W l. 1998–2006 współpracował z redakcjami encyklopedii i leksykonów: Encyklopedia Britannica t. 3-49; Europa, Europa... Przewodnik encyklopedyczny po współczesnej Europie t. 2-3; Niemcy współczesne. Zarys encyklopedyczny. Autor kilkuset haseł encyklopedycznych, biogramów, artykułów i opracowań, w nich zamieszczonych.
W 2004 r. kurator wystawy „Powstanie Warszawskie - zdjęcia ze zbiorów archiwum Instytutu Zachodniego".
Od 1982 r. członek Związku Harcerstwa Polskiego.

źródło opisu: www.us.szc.pl

źródło zdjęcia: www.us.szc.pl

pokaż więcej
Wszystkie Poza moją biblioteczką W mojej biblioteczce Pokaż książki znajdujące się:
Polska polityka zagraniczna w XX i XXI wieku
Polska polityka zagraniczna w XX i XXI wieku
Radosław Grodzki

6,4 (5 ocen i 0 opinii)
Polska polityka zagraniczna w XX i XXI wieku
Główne kierunki - fakty - ludzie - wydarzenia W XX i XXI wieku polska dyplomacja odcisnęła ważny i trwały ślad. Książka ta porządkuje wielowątkową tradycję i współczesne nurty polskiej polityki zagran...
czytelników: 13 | opinie: 0 | ocena: 6,4 (5 głosów)
Wojna gruzińsko-rosyjska 2008. Przyczyny, przebieg, skutki
Wojna gruzińsko-rosyjska 2008. Przyczyny, przebieg, skutki
Radosław Grodzki

5,85 (13 ocen i 2 opinii)
Wojna gruzińsko-rosyjska 2008. Przyczyny, przebieg, skutki
Po upadku Związku Radzieckiego Zakaukazie, w tym Gruzja, stało się jednym z najbardziej zapalnych rejonów na tzw. obszarze poradzieckim. Konflikty wewnętrzne oraz dążenia narodowowyzwoleńcze stały się...
czytelników: 33 | opinie: 2 | ocena: 5,85 (13 głosów)

Wywiad z autorem

Chciałbyś zadać pytanie swojemu ulubionemu autorowi?
Dołącz do grupy „Rozmowy z autorami” i zaproponuj pytania, my zorganizujemy wywiad.

Dyskusje o autorze

2
21
23
Tylu naszych czytelników chce przeczytać książki tego autora.
Tyle osób przeczytało książkę tego autora.
Tyle książek tego autora znajduje się w naszej bazie.

Fani autora (0)

Lista jest pusta

Czytelnicy (21)

zgłoś błąd zgłoś błąd