Marek Utkin

Projektant wzornictwa przemysłowego (absolwent warszawskiej ASP), autor licznych artykułów i publikacji w pismach popularnonaukowych, specjalność - pojazdy o napędzie mięśniowym oraz transport rowerow... Projektant wzornictwa przemysłowego (absolwent warszawskiej ASP), autor licznych artykułów i publikacji w pismach popularnonaukowych, specjalność - pojazdy o napędzie mięśniowym oraz transport rowerowy. Autor projektów dla zagranicznych i polskich firm rowerowych.

Od 1985 r. popularyzuje naukę i technikę publikując w "Młodym Techniku", "Przeglądzie Technicznym", "Problemach", "Świecie Młodych", "Wiedzy i Życiu" oraz zagranicznych czasopismach branżowych.
W latach 1993-1997 - red. naczelny rocznika-katalogu "Rowery świata", w latach 1998-1999 - red. naczelny rocznika-katalogu "Twój Rower".

Jego pierwsza książka, to wydana w r. 1991 nakładem WSiP Rower wczoraj, dziś i jutro, będąca lekturą pomocniczą dla uczniów i nauczycieli szkół technicznych. Ma na swym koncie liczne przekłady z jęz. angielskiego, w tym książkę Nauka jazdy rowerem górskim w weekend (wyd. Wiedza i Życie 1994), artykuły o tematyce popularnonaukowej i specjalistycznej, m.in. dla "Świata Nauki".

Pierwsze opowiadanie s-f jego autorstwa pt. Wydoić jeża!, parodia na komunistyczną, pawłowowsko-łysenkowską doktrynę naukową ukazało się w "Młodym Techniku" nr 1/1994. Następna publikacja z tej dziedziny to krótkie opowiadanie humorystyczne pt. Fatalne zauroczenie, które ukazało się w "Nowej Fantastyce" Nr 5/2002. W czerwcu br. nakładem wydawnictwa Prószyński i S-ka ukazała się jego książka science-fantasy pt. Technomagia i smoki (gdzie, ku zdumieniu wszystkich znających uprzednią działalność autora, słowo "rower" występuje na 440 stronach tylko raz).
pokaż więcej
Wszystkie Poza moją biblioteczką W mojej biblioteczce Pokaż książki znajdujące się:
Technomagia i smoki
Technomagia i smoki
Marek Utkin

6,55 (44 ocen i 5 opinii)
Technomagia i smoki
Autor:
W rezultacie rewelacyjnego eksperymentu, którego wynik rozminął się nieco z oczekiwaniami pewnego fizyka, nasz bohater został przeniesiony do innego świata - zamieszkanego nie tylko przez ludzi, lecz...
czytelników: 88 | opinie: 5 | ocena: 6,55 (44 głosy)

Wywiad z autorem

Chciałbyś zadać pytanie swojemu ulubionemu autorowi?
Dołącz do grupy „Rozmowy z autorami” i zaproponuj pytania, my zorganizujemy wywiad.

Dyskusje o autorze

Przeczytaj także

1
56
32
Tylu naszych czytelników chce przeczytać książki tego autora.
Tyle osób przeczytało książkę tego autora.
Tyle książek tego autora znajduje się w naszej bazie.

Fani autora (2)

Czytelnicy (56)

zgłoś błąd zgłoś błąd