Andrzej Walter

Członek krakowskiego oddziału Związku Literatów Polskich od roku 2011. Urodził się na Śląsku 29 XII 1969 roku w Zabrzu. Mieszka w Gliwicah. Jest absolwentem renomowanego gliwickiego I LO. Ukończył z w... Członek krakowskiego oddziału Związku Literatów Polskich od roku 2011.
Urodził się na Śląsku 29 XII 1969 roku w Zabrzu. Mieszka w Gliwicah.
Jest absolwentem renomowanego gliwickiego I LO. Ukończył z wyróżnieniem Akademię Ekonomiczną w Katowicach uzyskując tytuł magistra ekonomii.
Pracował w instytucjach finansowych, między innymi w Polsko-Amerykańskim Funduszu Przedsiębiorczości pod auspicjami Kongresu Stanów Zjednoczonych.
W roku 1994 uzyskał tytuł doradcy podatkowego i prowadzi z żoną Jadwigą własną kancelarię.
Twórczość artystyczną prowadzi i rozwija dwutorowo. Pierwsza nagroda fotograficzna w konkursie Wydawnictwa Serbin Communications w Los Angeles otworzyła mu drzwi na salony wystawiennicze w Polsce i za granicą. Konkurs ten jest międzynarodowy i zgłosiło się ponad dwadzieścia tysiący uczestników z czterdziestu krajów świata. Nagrodzona praca została zaprezentowana na wystawie zbiorowej w Los Angeles (Santa Barbara) oraz opublikowana w katalogu Best of Photography Annual 2001. Zdobył nagrodę Nowojorskiego Instytutu Fotografii, gdzie eksponowano jego prace. Rozpoczęło to serię wielu wystaw indywidualnych artysty między innymi w rodzinnych Gliwicach, Warszawie, Krakowie ( na Targach Książki oraz w Piwnicy Pod Baranami) czy norweskim Stavanger. W roku 2005 zakwalifikował się do publikacji w prestiżowym katalogu kalifornijskiego wydawnictwa Black&White Magazine edytowanym rokrocznie w nakładzie 300 tysięcy egzemplarzy i dystrybuowanym między innymi w Galerii Domu Aukcyjnego Sotheby's w Londynie. Jego praca uzyskała wyróżnienie w kategorii koncepcji cyfrowej.

Andrzej Walter poszukuje spójności wyrazu pomiędzy poezją i fotografią. Wydał cztery książki, z których trzy pierwsze stanowią tematyczną monografię poetycko-fotograficzną . Ostatnia pozycja to już głównie tom wierszy uzupełniony tłem kilku fotografii, zainspirowany twórczością Ingmara Bergmana. Debiut poetycki w roku 2002 we Wrocławiu w ramach serii wydawniczej "Fotografie", gdzie opublikowano trzy wiersze. Publikował też w Gazecie Kulturalnej, Iskrze, Rybnickim Magazynie Kulturalnym. Aktywnie uczestniczy w wieczorkach poetyckich, publikacjach zbiorowych, wielu audycjach radiowych, gdzie prezentował swoją twórczość.
Artystę tak charakteryzuje profesor Jerzy Poradecki, edytor i badacz poezji polskiej XX wiek... - "Andrzej Walter , fotograf i poeta chce zamrozić na ułamek sekundy chwile ulotne. Uchwycić sens rzeczy ważnych oraz zgłębić filozoficzne aspekty naszego bytu." Znakomita krakowska poetka Anna Kajtochowa w roku 2007 zauważa:
"Możemy dostrzec dbałość o formę. Wyraża się ona doborem między innymi takich środków artystycznych jak: nośna, kontrastująca metafora, przejrzysta kompozycja, przekonująca puenta. Wiersze są pokarmem dla myśli, artystyczna fotografia - radością dla oka".

Andrzej Walter wydał do tej pory:

"Paryż", maj 2003;
"Nastroje", październik 2004;
"Miłość", październik 2007;
"Tam gdzie zebrałem poziomki" pod redakcją Anny Kajtochowa czerwiec 2010;
"Punkt rzeczy znalezionych" pod redakcją Leszka Żulińskiego, czerwiec 2011.

źródło opisu: http://www.walter.proinfo.pl/

pokaż więcej
Wszystkie Poza moją biblioteczką W mojej biblioteczce Pokaż książki znajdujące się:
Ciężar właściwy
Ciężar właściwy
Andrzej Walter

0 (0 ocen i 0 opinii)
Ciężar właściwy
Nowy, siódmy już tomik Andrzeja Waltera to głos poezji nowego pokolenia, pokolenia przełomu i transformacji. Autor (rocznik 1969) przenosi nas w świat traum, lęków, alienacji oraz wyobcowania ludzi, k...
czytelników: 0 | opinie: 0 | ocena: 0 (0 głosów)
Czas zbierania kamieni
Czas zbierania kamieni
Andrzej Walter

0 (0 ocen i 0 opinii)
czytelników: 0 | opinie: 0 | ocena: 0 (0 głosów)
Miłość
Miłość
Andrzej Walter

10 (1 ocen i 0 opinii)
Miłość
Kolejny album „Miłość” podtrzymuje zachwyt przede wszystkim miłością i jest wyrazem — jak napisałam w pomieszczonym tam posłowiu — „podróży do krainy poetyckiej prawdy”. Szuka jej autor przekonany w p...
czytelników: 4 | opinie: 0 | ocena: 10 (1 głos)
Nastroje
Nastroje
Andrzej Walter, Jerzy Poradecki

6,2 (5 ocen i 0 opinii)
Nastroje
Andrzej Walter wyróżnia się szczególną wrażliwością na nastrój chwili. Załamanie światła słonecznego, pochylenie traw, fale na jeziorze, sylwetki ludzi w oddali, szczególny uśmiech lub zaduma, gra cie...
czytelników: 10 | opinie: 0 | ocena: 6,2 (5 głosów)
Tam gdzie zebrałem poziomki
Tam gdzie zebrałem poziomki
Andrzej Walter

0 (0 ocen i 0 opinii)
czytelników: 2 | opinie: 0 | ocena: 0 (0 głosów)

Wywiad z autorem

Chciałbyś zadać pytanie swojemu ulubionemu autorowi?
Dołącz do grupy „Rozmowy z autorami” i zaproponuj pytania, my zorganizujemy wywiad.

Dyskusje o autorze

Przeczytaj także

5
9
7
Tylu naszych czytelników chce przeczytać książki tego autora.
Tyle osób przeczytało książkę tego autora.
Tyle książek tego autora znajduje się w naszej bazie.

Fani autora (0)

Lista jest pusta

Czytelnicy (9)

zgłoś błąd zgłoś błąd