Lubimyczytać.pl Sp. z o.o
http://lubimyczytac.pl/aktualnosci/varia/8225/co-czyta-donald-trump

Co czyta Donald Trump

12 wartościowy tekst

Kiedy kilka dni temu publikowaliśmy artykuł o tym, jakie książki miały największy wpływ na odchodzącego prezydenta Baracka Obamę kilka osób wyraziło w komentarzach zainteresowanie tym, co czyta Donald Trump.

Oto lista polecanych przez nowego prezydenta USA pozycji książkowych, która powstała w oparciu o wywiady przeprowadzane z Donaldem Trumpem w ciągu ostatnich kilku lat. 

Sztuka wojny - Sun Tzu, Sun Pin (Helion 2008)

Chińskie traktaty zawierające zasady taktyki i strategii skuteczne nie tylko w wojsku, ale również w interesach i życiu osobistym. Niewiarygodne, że zasady i metody konfrontacji z przeciwnikiem znane w odległej epoce i zupełnie innej cywilizacji z powodzeniem znajdują zastosowanie również dzisiaj. Sztuka wojny Sun Tzu i Metody wojskowe Sun Pina przedstawiają zbiór zaleceń i rad dla każdego, kto dowodzi ludźmi, stawia czoła wyzwaniom i walczy o pozycję dla siebie i swoich podwładnych.zawarta w tej książce wiedza nie wymaga naukowego przygotowania i jest przystępna dla każdego czytelnika. Słowa chińskich mędrców opatrzone zostały komentarzami zawierającymi wyjaśnienia trudniejszych fragmentów, opisami kontekstu sytuacyjnego i propozycjami zastosowania ich interpretacji w sytuacjach życia codziennego.

Moc pozytywnego myślenia - Norman Vincent Peale (Studio Emka 1995)

Książka ma dopomóc ludziom odnaleźć sens życia, sprawić by dane im było spędzać je godnie, szczęśliwie, nie trwoniąc danego im czasu. W książce można znaleźć porady i podpowiedzi: Jak przestać się zamartwiać, Co zrobić aby ludzie Cię szanowali i po prostu lubili, Jak uwierzyć w siebie.

Eseje i wykłady Raplha Waldo Emersona

Kiedy dziś obserwujemy, jak młodzi Amerykanie, dzieci pokolenia hippisów, odwracają się od polityki, bo "nic od nich nie zależy", wiemy, że to pokłosie zerwania z ideałami, które szczepił Ameryce Emerson. Zerwania z historyczną tożsamością Ameryki. Kiedy dziś obserwujemy w Polsce zjawiska, które tak raziły Emersona w Ameryce przed 120 laty, widać, jak bardzo brakuje nam własnego Emersona. Dlatego tak przyda się nam, ta właśnie książka szkiców "ojca Ameryki".

Książę - Niccolo Machiavelli (Helion 2010)

Ten, kto ma władzę, nie musi nikogo za nic przepraszać.

Niccolo Machiavelli napisał słynnego "Księcia" prawie pięć wieków temu, zainspirowany osobą Cezara Borgii, syna papieża Aleksandra VI, włoskiego polityka, kardynała, księcia Romanii. Celność nieprzebrzmiałych spostrzeżeń, ich przenikliwość i złożoność sprawiły, że trzymacie Państwo teraz w swoich rękach jedną z najważniejszych książek wszech czasów. Koronną pozycję w dziejach filozofii społecznej, a zarazem wciąż aktualną lekcję, która kształtuje myślenie liderów na całym świecie.

Politykowi nie wolno być niewolnikiem własnych słów

Tytułowy Książę to współczesny szef, boss, prezes, po prostu - Pierwszy. Człowiek trzeźwo i logicznie myślący, obdarzonym domieszką demonizmu, stawiający cel zawsze wyżej niż środki, używający medialnych sztyletów i zatrutych pomówień. Skuteczne sposoby w polityce, biznesie, życiu nie zmieniły się aż tak bardzo.

Pisma filozoficzne - Albert Einstein

"Pisma" Einsteina zgrupowane zostały w czterech rozdziałach. Rozdział pierwszy stanowią 'Uwagi autobiograficzne', napisane przez Einsteina w sześćdziesiątym ósmym roku życia, prezentujące jego twórcze poszukiwania w perspektywie historycznej, pokazujące jak splecione w jedność były w jego twórczości filozofia i nauka.Rozdział drugi - najobszerniejsza i najważniejsza część zbioru - zawiera prace dotyczące epistemologii i filozofii nauki.Rozdział trzeci zawiera pisma traktujące o stosunku wzajemnym nauki i religii.Rozdział czwarty grupuje pisma o człowieku, społeczeństwie i moralności. Einstein prezentuje w nich swoje poglądy, m.in. na temat praw człowieka, sensu życia, sumienia, wychowania, relacji między jednostką a społeczeństwem, moralnością a uczuciami, prawami nauki a prawami etyki.

Partia. Sekretny świat komunistycznych władców Chin - Richard McGregor (WUJ 2013)

Chińska Partia Komunistyczna to największa i dysponująca największą władzą machina polityczna na świecie. Richard McGregor jako pierwszy zapuszcza się w jej wewnętrzne labirynty i ukazuje, w jaki sposób tej tajemniczej klice udaje się kontrolować każdy aspekt życia kraju – wojsko i media, system prawa i przedsiębiorstwa, a nawet organizacje religijne. Jak, łącząc Marksa, Mao i rynek, partia stworzyła globalne supermocarstwo? I co to oznacza dla świata?

 

O Chinach - Henry Kissinger (Czarne 2013)

Chiny: cywilizacja trwającą nieprzerwanie od tysiącleci, więź ze starożytną przeszłością, klasyczne zasady strategii i polityki. Stany Zjednoczone: nieco ponad dwieście lat państwowości, liberalizm, interwencjonizm. Ale dziś to dwa największe mocarstwa, od których zależy polityka całego świata.

W przeszłości „świat chiński” i „świat zachodni” stykały się rzadko. Dziś technologia i zależności ekonomiczne wymuszają stały kontakt, ale rodzą też paradoks - choć coraz więcej jest możliwości współpracy, wzrasta też ryzyko konfliktu.

Henry Kissinger, który przez lata był jednym z architektów amerykańskiej polityki zagranicznej oraz głównym graczem w zakulisowych rozgrywkach dyplomatycznych, opisuje przeszłą i teraźniejszą politykę kraju, którego wpływ na losy całego globu — w tym także Stanów Zjednoczonych — z roku na rok staje się coraz większy.

Mao - Jung Chang (Albatros 2007)

Autorka jednej z najsłynniejszych pozycji literatury faktu napisała wraz z mężem długo oczekiwaną drugą książkę – biografię inną niż wszystkie. Ukazuje ona prawdziwe oblicze przewodniczącego Komunistycznej Partii Chin Mao zedonga, człowieka odpowiedzialnego za niewyobrażalne zbrodnie, który cynicznie i z okrucieństwem dążył do władzy nad swiatem. Wydarzenia historyczne, przerażające anegdoty.

 

Co myślicie o książkach Donalda Trumpa?

źródło: www.forreadingaddicts.co.uk

Powiązane treści:
Najważniejsze książki Baracka Obamy

W najbliższy czwartek, 19 stycznia Barack Obama przestanie być prezydentem Stanów Zjednoczonych – dzień później Donald Trump zostanie zaprzysiężony. Obama żegnając się ze stanowiskiem przygotował listę książek, które pomogły mu w ciągu tych ośmiu lat sprawowania urzędu.więcej

Pokaż wszystkie varia
Komentarze
Autor:  LubimyCzytać |  wypowiedzi: 33  [pokaż ostatnią] Odpowiedź
książek: 920
bloodymaarta
20-01-2017 17:45
Wymienie "Księcia" i "Mao" niezbyt mi się podoba...
książek: 376
mosadi
21-01-2017 07:19
Nie musi Ci się podobać- to polityk, a do tej pory biznesmen. Czyli Belzebub :)
Użytkownicy oznaczyli ten post jako spam
książek: 639
Zaczytana
21-01-2017 12:21
Ciekawe czy w USA też się tak interesowali co czyta Andrzej Duda kiedy został prezydentem u nas... hmm?
książek: 247
Valakiria
21-01-2017 14:08
Oj, to nie ta skala, moja droga, dlatego nikt się nie interesował. Prezydent Stanów Zjednoczonych politycznie jest ważniejszą, bo silniejszą jednostką, niż prezydent Polski. Dodatkowo to, że Trump wygrał wybory było chyba jednak sporym zaskoczeniem i dlatego teraz jest sporo szumu wokół niego. Wybór Andrzeja Dudy odbił się słabym echem właśnie dlatego, że to nie jest tak istotna informacja z... Oj, to nie ta skala, moja droga, dlatego nikt się nie interesował. Prezydent Stanów Zjednoczonych politycznie jest ważniejszą, bo silniejszą jednostką, niż prezydent Polski. Dodatkowo to, że Trump wygrał wybory było chyba jednak sporym zaskoczeniem i dlatego teraz jest sporo szumu wokół niego. Wybór Andrzeja Dudy odbił się słabym echem właśnie dlatego, że to nie jest tak istotna informacja z punktu widzenia polityki światowej. To ważne tylko dla nas.
Ale nie zmienia to faktu, że chętnie dowiedziałabym się, co czytuje nasz prezydent. Fajny pomysł! :D
pokaż więcej
Użytkownicy oznaczyli ten post jako spam
książek: 74
Kanon24pl
21-01-2017 18:00
Doskonały wybór zwłaszcza :" Książę" i " Sztuka wojny" Jak widać Trump stara się zrozumieć Chiny
książek: 360
LoboBathory
23-01-2017 22:32
Dla porównania o wiele ciekawsza lista lektur Obamy: http://ew.com/books/2017/01/18/barack-obama-book-recommendations/
książek: 373
Blazej
25-01-2017 14:21
China, China, China.
Aby napisać wypowiedź musisz być zalogowany. Logowanie

Opinie czytelników


O książce:
Kosodom

Pierwszą część serii przeczytałam przeszło rok temu. Zapamiętałam ją jako bardzo dobrą młodzieżówkę, z dość oklepanym wątkiem nieśmiertelności, która...

zgłoś błąd zgłoś błąd