Lubimyczytać.pl Sp. z o.o
http://lubimyczytac.pl/aktualnosci/varia/7459/jacek-komuda-i-kozacy-3

Jacek Komuda i Kozacy 3

1 wartościowy tekst

20 września pojawi się polska wersja trzeciej części popularnej gry Kozacy. W tworzeniu polskiej wersji językowej bierze udział Jacek Komuda - autor m.in. BohunaOpowieści z Dzikich Pól czy wydanego ostatnio Hubala.

Polskie wydanie gry Kozacy 3 będzie bogate w dodatki i niespodzianki dla graczy. Nad częścią z nich pracował Jacek Komuda - historyk, autor powieści i opowiadań osadzonych najczęściej w realiach Polski z czasów sarmackich, w tym cyklu „Samozwaniec". Jego dzieła, bez przerwy wznawiane, sprzedały się w łącznym nakładzie ponad pół miliona egzemplarzy. Jako jeden z nielicznych ludzi pióra uczestniczy w rekonstrukcjach historycznych jako XVII-wieczny polski husarz, pancerny i Lisowczyk poznając w ten sposób realia dawnego pola walki. Na własnym koniu przejechał pół Polski, spory kawałek Ukrainy i jeszcze większy Karpat wschodnich.

Pisarz został również konsultantem polskiej wersji językowej gry.

- Po latach razem z trzecią częścią Kozaków wracam na Dzikie Pola - powiedział Jacek Komuda.

Kozacy 3, remake klasyka z 2000 roku, zawiera wszystkie elementy, z których zasłynęła seria, łącząc je z nowoczesną grafiką 3D. Gra dostarczy niezliczonych opcji taktycznych, wśród których znajdziemy nie tylko tworzenie budynków i produkcję z wykorzystaniem surowców, ale także szeroki wybór jednostek i wpływ otoczenia. Poza walkami na lądzie, gracze mogą również zbudować flotę wojenną i zaatakować przeciwników na morzu. Kozacy 3 oferują 5 historycznych kampanii dla jednego gracza oraz tryb wieloosobowy na jednej mapie dla 8 graczy. Walka z innymi i tworzenie sojuszy zostaną urozmaicone losowo generowanymi mapami, oferującymi gamę możliwości. Jedną z 12 nacji, którą będzie można posłać w bój - zarówno w trybie single, jak i wieloosobowym - są Polacy. Nie zabraknie charakterystycznych dla nich jednostek (husaria) i prototypów budynków (poznański Ratusz).

Gra pojawi się 20 września na PC w polskiej wersji językowej (napisy). Cdp.pl jest jej oficjalnym i wyłącznym dystrybutorem.

źródło: materiały prasowe dystrybutora


Pokaż wszystkie varia
Komentarze
Autor:  LubimyCzytać |  wypowiedzi: 1  [pokaż ostatnią] Odpowiedź
książek: 2043
LubimyCzytać
16-08-2016 11:58
Zapraszamy do dyskusji.
Aby napisać wypowiedź musisz być zalogowany. Logowanie

Opinie czytelników


O książce:
Kurs dla zaawansowanych. Microsoft Excel 2000. Podręcznik studenta.

Ta książka jest kursem dla zaawansowanych. Ale raczej dla średnio zaawansowanych, czyli jak znasz i używasz tabeli przestawnych czy formatowania war...

zgłoś błąd zgłoś błąd