Kolejne ekranizacje: Zelazny, De Vigan, Pratchett

LubimyCzytać LubimyCzytać
21.07.2016

Nie wszyscy czytelnicy cieszą się z faktu, że ich ukochane książki będą ekranizowane. Pojawiają się obawy, że aktorzy nie będą pasować, że reżyser nie da rady, a scenarzysta nigdy nie będzie lepszy niż pisarz. No cóż – czy tego chcemy czy nie przemysł filmowy czerpie z literatury pełnymi garściami – zobaczcie jakie trzy nowe ekranizacje nam się szykują.

Kolejne ekranizacje: Zelazny, De Vigan, Pratchett

Kroniki AmberuRoger Zelazny

Jak podają zagraniczne media Kroniki Amberu Rogera Zelazny'ego zostaną przeniesione na mały ekran. Za adaptację odpowiedzialni są twórca Żywych Trupów Robert Kirkman oraz Dave Alpert. Szef Skybound mówi: Kroniki Amberu to jeden z moich ulubionych cykli i jedna z głównych przyczyn, dla których pracuję w filmie i telewizji. Rozpoczęcie pracy nad ekranizacją jest spełnieniem mojego wielkiego marzenia. Nie mogę się doczekać, aż podzielę się tą niesamowitą historią z nowym pokoleniem fanów.” Póki co wiadomo, że trwają poszukiwania scenarzysty, który stworzy scenariusz na podstawie cyklu Rogera Zelazny'ego.

Istnieją dwa światy – Amber i Dworce Chaosu. Pomiędzy nimi istnieje nieskończona liczba cieni – rzeczywistości równoległych, które są tylko bladym odbiciem prawdziwych światów.

Corwin jest księciem i prawowitym następcą tronu Amberu. W wyniku wypadku stracił pamięć i nieświadom tego, kim jest, spędził na Ziemi wiele stuleci. Jednak gdy ktoś z jego krewniaków chce go zabić, Corwin musi sobie przypomnieć swoją przeszłość. Dowiaduje się, że jego rodzina posiada niezwykłe zdolności, pozwalające na kontrolowanie rzeczywistości i podróżowanie pomiędzy wymiarami. Corwin postanawia wyjaśnić tajemnicę zniknięcia swego ojca, króla Oberona i staje do brutalnej walki o należny mu tron.

Prawdziwa historia - Delphine De Vigan

Za ekranizację tej bestsellerowej francuskiej powieści odpowiedzialny jest Roman Polański. Scenariusz pisze laureat Złotej Palmy Olivier Assayas.

„Prawdziwa historia” to opowieść o pisarce bardzo przypominającej autorkę. Ona także napisała książkę, która stała się bestsellerem, a w której odmalowała portret swej matki samobójczyni, z osobowością typu borderline. Po sukcesie następują spotkania z czytelnikami, po których pisarka czuje się całkowicie wyczerpana. W dodatku zaczyna otrzymywać anonimy, oskarżające ją, że zdobyła rozgłos dzięki śmierci matki i oszkalowaniu rodziny. Pewnego dnia spotyka L., kobietę w swoim wieku. Między rówieśniczkami rodzi się przyjaźń. Delphine zwierza się L., która rozumie ją jak nikt inny. L. wprowadza się do Delphine, opiekuje się nią i wszystkim zajmuje. Odpowiada nawet na adresowane do niej maile. Jak daleko posunie się L.? Zjawiła się po to, by zapełnić pustkę czy siać spustoszenie? Vigan ukazuje po mistrzowsku toksyczną relację między obiema kobietami, polegającą na stopniowym przejmowaniu kontroli jednej nad drugą.

Powieść będzie miała polską premierę we wrześniu. Ukaże się nakładem wydawnictwa Sonia Draga.

Wolni ciut ludzieTerry Pratchett

O ekranizacji tej książki wspominaliśmy już wcześniej – wtedy było tylko wiadomo, że za scenariusz odpowiedzialna będzie córka zmarłego pisarza Rhianna Pratchett.

Wczoraj ujawniono, że za produkcją będą stały dwa studia: Jim Henson Company oraz Narrativia – niezależna firmą producencka założona przez Pratchetta w 2012 roku. Producentem filmu będzie Brian Henson, a producentami wykonawczymi Rhianna Pratchett, Rob Wilkins, Rob Brown i Vince Raisa. Rhianna Pratchett przyznaje, że całe swoje życie uwielbiała prace studia Jima Hensona i to dla niej wielki zaszczyt współpracować z nimi przy przenoszeniu „Wolnych ciut ludzi” na ekran. 

Na wysokich halach, w rzece pojawia się potwór, a na drodze bezgłowy jeździec. Teraz, kiedy nie ma już babci Obolałej, tylko młoda Tiffany Obolała może strzec granic. By nie wpuścić tu… różnych rzeczy.To jej kraina. Jej obowiązek. Ale zadziwiające, jak pomocna może się okazać horda niesfornych piktali, jeśli tylko skieruje się ich we właściwą stronę i jeśli najpierw przestaną bić się między sobą…

Na którą ekranizację czekacie najbardziej?


komentarze [5]

Sortuj:
więcej
Niezalogowany
Aby napisać wiadomość zaloguj się
nemui_neko  - awatar
nemui_neko 22.07.2016 19:39
Czytelniczka

Z niecierpliwością czekam na ekranizację Kronik Amberu! Nareszcie ktoś postanowił się za to wziąć... I oby tego nie zepsuł!

Czytelnicy oznaczyli ten post jako spam Zobacz ten post
Usti  - awatar
Usti 21.07.2016 16:26
Czytelniczka

Próba ekranizacji Pratchetta jest poronionym pomysłem wg mnie.

Czytelnicy oznaczyli ten post jako spam Zobacz ten post
kosz1  - awatar
kosz1 24.07.2016 21:07
Czytelnik

Dlaczego? A widziałeś może Wiedźmikołaja, Kolor Magii albo Piekło pocztowe w wersji filmowej? Jak dla mnie świetna robota i genialnie oddany klimat książek.
Ja bardzo lubię cykl o Tiffany Obolałej i nie mogę się doczekać ekranizacji.

Czytelnicy oznaczyli ten post jako spam Zobacz ten post
Usti  - awatar
Usti 25.07.2016 13:38
Czytelniczka

WidziałAm tylko "Kolor magii" i żałuję, że go zobaczyłam. Akurat w przypadku "Świata Dysku" poparłabym, ale dobrze zrobiony serial animowany, a to i tak od biedy. Po prostu kamera nie jest w stanie ogarnąć całości. Koniec, kropka.

Czytelnicy oznaczyli ten post jako spam Zobacz ten post
Niezalogowany
Aby napisać wiadomość zaloguj się
LubimyCzytać  - awatar
LubimyCzytać 20.07.2016 15:27
Administrator

Zapraszamy do dyskusji.

Czytelnicy oznaczyli ten post jako spam Zobacz ten post