Lubimyczytać.pl Sp. z o.o
http://lubimyczytac.pl/aktualnosci/123/nagroda-koscielskich-dla-andrzeja-franaszka

Nagroda Kościelskich dla Andrzeja Franaszka

1 wartościowy tekst

Andrzej Franaszek został laureatem tegorocznej Nagrody Kościelskich za książkę Miłosz. Biografia, która ukazała się nakładem wydawnictwa Znak.

"Andrzej Franaszek zbierał materiały do tej biografii przez przeszło dziesięć lat - w Polsce i na Litwie, we Francji i w Ameryce. Dotarł do wszystkich, którzy mogli o Miłoszu powiedzieć coś istotnego, spenetrował archiwa w Beinecke Library i Maisons-Laffitte, prześledził obfitą korespondencję poety. Fantastycznie operuje zebranym materiałem, nie przytłaczając czytelnika nadmiarem wiadomości, a raczej budując portret bohatera swej opowieści lekkimi pociągnięciami pióra. Nie pomija bolesnych i trudnych tematów, drażliwych spraw osobistych, dramatycznych decyzji i wyborów. Pokazuje je z kulturą i empatią, pomagając nam poznać tajemnice fascynującego losu wielkiego człowieka. Czytając dzieło Andrzeja Franaszka, nabieramy nadziei, że uda się przeniknąć fenomen talentu i meandry osobowości Miłosza, zrozumieć, co ukształtowało jego umysłowość, wyobraźnię, wrażliwość poetycką."


Pokaż wszystkie aktualności
Komentarze
Aby napisać wypowiedź musisz być zalogowany. Logowanie

Opinie czytelników


O książce:
Cała prawda

To ściskająca za serce historia zrozpaczonego chłopca i jego wiernego pieska, którzy we dwójkę odważyli się zmierzyć z całym bólem, cierpieniem, strac...

zgłoś błąd zgłoś błąd