Lubimyczytać.pl Sp. z o.o
http://lubimyczytac.pl/aktualnosci/12188/odkryj-sekret-heleny-konkurs

Odkryj sekret Heleny! [KONKURS]

1 wartościowy tekst

Zapomniana przeszłość, skomplikowane relacje uczuciowe i mroczne sekrety to znaki rozpoznawcze książek Lucindy Riley. Czytelniczki na całym świecie pokochały jej nastrojową, pełną magii sagę rodzinną o siedmiu siostrach D'Aplièse, których przyszłość zapisana została w gwiazdach. Teraz brytyjska pisarka proponuje wielbicielkom swoich powieści wyprawę do urokliwej willi na Cyprze, a Wydawnictwo Albatros szykuje z tej okazji wakacyjny konkurs.

Helena wiedzie życie statecznej żony i matki. Przed dziesięcioma laty wyszła za człowieka, którego kochała – i kocha nadal, uczuciem zupełnie innym niż to, jakiego doświadczyła w młodości.

William dał jej bezpieczeństwo, dom i dwójkę wspaniałych dzieci. Oprócz nich Helena ma syna, Alexa. Nikomu nie zdradziła, kto jest jego ojcem. I to nie jedyny sekret, jaki skrywa przed swoimi najbliższymi…

Po ponad dwudziestu latach Helena powraca do miejsca, w którym przeżyła swoją pierwszą miłość – do malowniczego pensjonatu Pandora na Cyprze. Wraz ze spotkaniem ukochanego sprzed lat – Alexisa – do jej statecznego małżeństwa wkradają się wątpliwości.

Ani jej mąż, ani syn Alex nie mają pojęcia, że Helena zostawiła za sobą więcej historii, o których chciałaby zapomnieć na zawsze… W promieniach zachodzącego greckiego słońca wszystkie jednak powrócą.

To powieść tętniąca kolorami i namiętnościami, osadzona wśród pięknych wzgórz Cypru. To także porywająca opowieść o relacjach między matką i dziećmi i o niewidzialnych sznurkach, które każdego z nas wiążą z przeszłością. – „Lancashire Evening Post”

Lucinda Riley urodziła się w Irlandii i pierwsze sześć lat życia spędziła w małej wiosce Drombeg. W dzieciństwie sporo podróżowała, ale najwięcej przygód przeżywała w świecie swojej wyobraźni. Po przeprowadzce do Londynu została aktorką i przez kilka lat odnosiła sukcesy, grając w filmach, teatrze i telewizji. Gdy choroba przykuła ją do łóżka, napisała swoją pierwszą książkę. Sukces przyszedł zdumiewająco szybko – jej debiutancka powieść „Dom orchidei” sprzedała się na całym świecie w ponad dwóch milionach egzemplarzy. Od tamtej pory książki Lucindy Riley regularnie trafiają na światowe listy bestsellerów, tłumaczone są na ponad 30 języków i wydawane w 38 krajach, a ich łączna sprzedaż przekroczyła 15 milionów egzemplarzy.

W styczniu 2013 roku Lucinda Riley szukała pomysłu na następną książkę. Zależało jej na historii, która zaangażuje i uwiedzie ją samą, ale też okaże się prawdziwym wyzwaniem – zarówno dla niej, jak i dla czytelniczek. Od zawsze lubiła przyglądać się gwiazdom, a jej wzrok zwykle przyciągała ulubiona konstelacja Plejad. Pewnej mroźnej nocy w Norfolk popatrzyła w niebo, pomyślała o siódemce swoich dzieci, przypomniała sobie wszystkie greckie mity o konstelacji Siedmiu Sióstr i w jej wyobraźni zrodził się niezwykły pomysł na serię książek opartych na starożytnych legendach. Tak powstała baśniowa saga rodzinna „Siedem sióstr”, mocno osadzona w realiach historycznych i mitologicznych, która przyniosła jej oszałamiającą popularność.

Z kolei „Sekret Heleny” to tętniąca kolorami i namiętnościami opowieść osadzona wśród pięknych wzgórz Cypru. Tytułowa Helena powraca do Pandory, pięknej, choć zaniedbanej rezydencji, gdzie lata temu, jako młoda dziewczyna, spędziła magiczne wakacje. Helena jest szczęśliwą żoną i matką. Dawniej występowała w balecie, ale kariera tancerek nigdy nie trwa długo, więc teraz Helena cały swój czas poświęca rodzinie i dzięki temu czuje się spełniona. Ze słonecznej willi na śródziemnomorskiej wyspie, do której powraca po latach, wyłaniają się jednak duchy przeszłości, które narobią sporo zamieszania i zupełnie zdestabilizują sielskie życie rodzinne Heleny. Ta porywająca historia opowiada o relacjach między matką i dziećmi i o niewidzialnych niciach, które każdego z nas nierozerwalnie łączą z przeszłością…

Autorka tak opowiada o tym, dlaczego lubi sięgać po historie, które swoje korzenie mają w przeszłości:

Jako pisarka instynktownie zawsze sięgałam w przeszłość i po jakimś czasie odkryłam, że moi odbiorcy też chętnie czytają o tym, co minęło. Rodzinne sekrety, moralne dylematy, udręka i ekstaza miłości, siła przebaczenia… wszystkie te motywy powracają w moich powieściach. Sporo myślałam o rozterkach moralnych, nieodzownych dla tych, którzy stają się strażnikami tajemnic. A każdy z nas ma coś do ukrycia, więc nie jest trudno znaleźć się w takiej sytuacji i zawsze wtedy wydaje nam się, że z różnych względów ten sekret jest koniecznością. Oczywiście sekret, który wychodzi na jaw. Może uczynić niepowetowane szkody, czego często nie bierzemy pod uwagę. Dlatego uważam, że tak naprawdę najważniejsza w życiu jest szczerość! Ukrywanie czegokolwiek, szczególnie w związku, oznacza podjęcie niebezpiecznej gry, w której każda ze stron jest skazana na porażkę.

A skąd wziął się pomysł na tę opowieść? Okazuje się, że ma swoje źródło w prywatnych wspomnieniach autorki.

Willa Pandora, w której rozgrywa się akcja „Sekretu Heleny”, jest wzorowana na pięknym starym domu, w którym spędziłam wakacje z rodziną w 2006 roku – niedaleko urokliwej wioski Katikas. Stare domostwa są dla mnie bardzo inspirujące, a to otoczone było starym gajem oliwnym, który po prostu musiałam umieścić w jakiejś książce. Napisałam tę opowieść dla siebie i po powrocie do domu wrzuciłam tekst na dno szuflady. Zupełnie o nim zapomniałam. Dopiero kilka lat później, porządkując biurko, znalazłam rękopis, który był jak wehikuł czasu – moje dzieci znów były małe, ja i mój mąż sporo młodsi, słońce grzało mocniej, a niebo było bardziej błękitne… To był świetny materiał na powieść, więc zabrałam się do pracy. Przeniosłam bohaterów w czasy współczesne i zmieniłam trochę zakończenie powieści. Ale nawet bez tych zmian była to piękna i poruszająca historia.

KONKURS

Czytanie uszczęśliwia – wygraj voucher o wartości 3 tysięcy złotych na wymarzone wakacje!

Uwielbiasz czytać książki, a jednocześnie marzysz o wakacjach w gorącej Hiszpanii lub urzekających Włoszech? Z okazji premiery najnowszej książki Lucindy Riley Wydawnictwo Albatros przygotowało konkurs, w którym można wygrać voucher o wartości 3 tysięcy złotych do wykorzystania na wynajem domu bądź apartamentu wakacyjnego Interhome.

Zadanie konkursowe jest proste:

  • Kup „Sekret Heleny” Lucindy Riley w jednej z księgarń Świat Książki (również w sklepie online).
  • Zachowaj dowód zakupu.
  • Zrób zdjęcie książki w wakacyjnej stylizacji (użyj rekwizytów, odpowiedniej scenerii).
  • Udostępnij je w publicznym poście na Facebooku lub Instagramie i oznacz #sekretheleny.
  • Na adres: albatros@wydawnictwoalbatros.com wyślij zdjęcie dowodu zakupu, imię i nazwisko oraz link do profilu, na którym znajduje się zdjęcie książki.

Komisja konkursowa wybierze najciekawszą z nadesłanych prac.

Pamiętaj! Przyjmowanie zgłoszeń rozpocznie się w środę, 5 czerwca, i będzie trwało do wtorku, 16 lipca.

Więcej o konkursie można przeczytać na stronie organizatora, czyli Wydawnictwa Albatros. Regulamin konkursu dostępny jest tutaj.

Artykuł sponsorowany


Pokaż wszystkie aktualności
Komentarze
Autor:  LubimyCzytać |  wypowiedzi: 6  [pokaż ostatnią] Odpowiedź
książek: 2286
LubimyCzytać
11-06-2019 11:02
Zapraszamy do dyskusji.
książek: 865
jagusia
11-06-2019 17:59
Czuję się zdyskryminowana. Nie mogę wziąć udziału w konkursie bo nie posiadam konta ani na Facebooku ani na Instagramie.
książek: 794
Opera
11-06-2019 18:52
Ja też, ale to mój wybór .
Użytkownicy oznaczyli ten post jako spam
Aby napisać wypowiedź musisz być zalogowany. Logowanie

Opinie czytelników


O książce:
Ania z Zielonego Wzgórza

Ania to ja, Ja to Ania. Rozmarzona, chcąca dobrze, może tylko jeden wyjątek, ja nie byłam sierotą, ale za to także nazywałam ulubioną Alejkę wysadzan...

zgłoś błąd zgłoś błąd