Zastanawialiście się, czy pisarze i pisarki zaglądają do lubimyczytać.pl, by poznać opinie o swoich książkach? Oto jak na recenzje zamieszczone w serwisie reagują: Dorota Masłowska, Joanna Opiat-Bojarska, Wojciech Chmielarz, Jakub Małecki, Szczepan Twardoch i Jakub Żulczyk.
Czy autorzy i autorki są odporni na krytykę czytelników? Czy martwią ich niskie, a cieszą wysokie noty, jakie im wystawiacie? A może ciekawi Was, ile gwiazdek przyznają swoim powieściom?
Poprosiliśmy sześcioro pisarzy o przeczytanie „z zaskoczenia” opinii zamieszczonych w serwisie. Bez wcześniejszej znajomości ich treści, pochlebnych, entuzjastycznych i oczywiście tych negatywnych. Nagraliśmy bardzo spontaniczne reakcje i przez kolejne dni będziemy Wam je prezentować.
W sumie do serwisu lubimyczytać.pl dodaliście już ponad 2 miliony opinii i 20 milionów ocen książek (stan na dzień 23.01.2018, a te liczby wciąż rosną!). Jesteście więc bez wątpienia autorami sukcesu pisarzy! A wkrótce zdecydujecie też, które książki zasługują na tytuł Książki Roku 2018. Czwarta edycja Plebiscytu na Książki Roku 2018 lubimyczytać.pl rusza już 1 lutego na stronie: lubimyczytac.pl/plebiscyt.
Tymczasem dziękujemy Wam za wszystkie oceny i opinie, które są inspiracjami dla pisarzy i innych czytelników. Zapraszamy do obejrzenia nagrań z naszymi bohaterami, którzy dzielnie stawiają czoło Waszym recenzjom.
Powiązane treści:
W Plebiscycie Książka Roku 2018 głosują wszyscy, którzy lubią czytać. Namówiliśmy zaprzyjaźnionych znanych czytelników, by odpowiedzieli na kilka pytań i podzielili się z nami refleksjami na temat ulubionych książek. Dziś odpowiada lider zespołu LemON, Igor Herbut.
więcej
W rozpoczętym kilka dni temu Plebiscycie Książka Roku 2018 oddaliście już ponad kilkadziesiąt tysięcy głosów. Wiecie więc, że to od was zależy, kto wygra. Los książek jest w waszych rękach. W przenośni i… dosłownie. Czas na konkursową niespodziankę.
więcej
Plebiscyt Książka Roku 2018 lubimyczytać.pl oficjalnie wystartował. Przez najbliższy miesiąc będziecie mogli głosować na ulubione książki i walczyć dla nich o prestiżowy tytuł Książek Roku 2018. Los nominowanych jest w waszych rękach!
więcej
Pokaż wszystkie aktualności
Komentarze
Nawet mi się spodobało, z wyjątkiem zdziwienia, że książka o Szopenie nie jest lekturą szkolną. Chociaż może to był żart?
Dla pewności sprawdziłam jeszcze listę wydanych książek tej Autorki, ale nie ma tam nic o Chopinie.
Jaki z lektury wysnułam wniosek?
Ano taki, że możemy krytykować nowy pomysł redaktorów LC albo chwalić (należę do drugiej grupy:)), ale trzeba obiektywnie przyznać, że rozruszali dyskusję na forum. I może powinni wziąć pod uwagę różne uwagi, dotyczące na przykład bardziej rozbudowanych komentarzy pisarzy,... Właśnie przeczytałam całą dyskusję od A do Z, bo pojawiło się dużo nowych wpisów.
Jaki z lektury wysnułam wniosek?
Ano taki, że możemy krytykować nowy pomysł redaktorów LC albo chwalić (należę do drugiej grupy:)), ale trzeba obiektywnie przyznać, że rozruszali dyskusję na forum. I może powinni wziąć pod uwagę różne uwagi, dotyczące na przykład bardziej rozbudowanych komentarzy pisarzy, cytowania większej ilości negatywnych opinii oraz stworzenia czegoś w rodzaju "czytelniczego koncertu życzeń" - fajnie by było, gdybyśmy to my, czytelnicy, podpowiadali, kogo chcemy zobaczyć, usłyszeć i skomentować. pokaż więcej
- Romę Ligocką
- Hannę Krall
- Mariusza Szczygła (ucznia Pani Krall)
- Michała Głowińskiego (chociaż wątpię, by się zgodził)
- Stefana Chwina (też wątpię, ale może jednak?:))
- Łukasza Orbitowskiego
- Renatę Czarnecką
- Wojciecha Jagielskiego
- Wojciecha Tochmana
- Hannę Kowalewską
- Bohdana Urbankowskiego
- Annę Bikont... A ja chętnie zobaczyłabym w gronie czytających opinie pisarzy:
- Romę Ligocką
- Hannę Krall
- Mariusza Szczygła (ucznia Pani Krall)
- Michała Głowińskiego (chociaż wątpię, by się zgodził)
- Stefana Chwina (też wątpię, ale może jednak?:))
- Łukasza Orbitowskiego
- Renatę Czarnecką
- Wojciecha Jagielskiego
- Wojciecha Tochmana
- Hannę Kowalewską
- Bohdana Urbankowskiego
- Annę Bikont
- Piotra Zychowicza
- Piotra Adamczyka
- Paulinę Wilk
- Joannę Bator
- Zbigniewa Białasa
- Pawła Huelle
- Ernesta Brylla
- Józefa Hena
- Jacka Dehnela
- Katarzynę Enerlich
- Cezarego Łazarewicza
Kolejność przypadkowa, mogłabym dodać jeszcze sporo nazwisk, te jako pierwsze przyszły mi na myśl:) pokaż więcej
niechcenia. Nie znam jej twórczości zupełnie.
Miałabym jedynie ochotę na lekturę książki o Chopinie, no ale
cóż, tak do końca nie wiadomo, czy została ona wydana...:((
Archiwum aktualności
- 2019
- 2018
- 2017
- 2016
- 2015
- 2014
- 2013
- 2012
- 2011
Opinie czytelników
O książce:
Epoka milczenia. Przedwojenna Polska, o której wstydzimy się mówić
Czytając tę książkę miałam wrażenie, że większość kobiet w II RP była gwałcona, molestowana i bita, a dzieci wykorzystywane seksualnie, głównie przez...