Lubimyczytać.pl Sp. z o.o
http://lubimyczytac.pl/aktualnosci/10872/mr-men-i-mala-miss-ksiazeczki-z-charakterkiem

MR. MEN i MAŁA MISS – książeczki z charakterkiem

  wartościowy tekst

Zabawne historyjki opatrzone ponadczasowymi ilustracjami, które pokocha każde dziecko. Seria wydawnictwa Egmont Polska zatytułowana „Mr. Men i Mała Miss” to rozrywka nie tylko dla dzieci, ale również dla rodziców. 

Seria MR. MEN i MAŁA MISS zdobyła serca dzieci na całym świecie dzięki przejrzystym ilustracjom oraz humorystycznym, uniwersalnym opowieściom z puentą. Każda z książeczek nawiązuje do emocji, z którymi dzieci muszą sobie radzić na co dzień. Czytając Pana Radosnego, Małą Chichotkę, Małą Uparciuszkę czy Pana Zapominalskiego dzieci – a także rodzice i dziadkowie – będą się świetnie bawić. Odkrywanie świata emocji z Mr. Menem i Małą Miss może pomóc oswoić niektóre z nich, tym bardziej że z bohaterami łatwo się utożsamić.

Jak nietrudno się domyślić, pan Łaskotkiewicz uwielbia łaskotać wszystkich naokoło, a mała Chichotka wciąż się śmieje. Pan Zapominalski wszystkiego zapomina, a Mała Dziwaczka ma dziwaczne pomysły.

Międzynarodowy sukces

Autorem serii jest Roger Hargreaves, który zanim zajął się tworzeniem książek, pracował jako wzięty copywriter. Gdy założył rodzinę, a na świecie pojawili się jego synowie, zamarzył, by spędzać z nimi więcej czasu. Wtedy też zaczął myśleć o ilustrowaniu książek dla dzieci. Postaci Mr. Mena i Małej Miss narodziły się pewnego dnia 1971 roku w Wielkiej Brytanii, przy śniadaniu, za sprawą ośmioletniego wówczas syna autora, który zapytał go o to, jak wyglądają łaskotki. Kreatywny tata postanowił je narysować – i tak powstała pierwsza z postaci, a po niej kolejne.

Od tamtej pory, mimo upływu lat, „Mr. Men i Mała Miss” zdobywają serca kolejnych pokoleń dzieci na całym świecie. Do dziś sprzedano ponad 100 milionów egzemplarzy książek, na ich podstawie powstały seriale, wydano płytę z piosenkami Mr. Mena, a półki sklepowe uginają się od gadżetów związanych z serią.

Mr Men i Mała Miss w Polsce

Na polskim rynku książeczki ukazały się po raz pierwszy w 2018 roku i od razu podbiły serca najmłodszych czytelników. W skład serii wchodzą: Pan Radosny, Pan Bałagan, Pan Pośpiech, Pan Leniuszek, Pan Bystrzak, Pan Łaskotkiewicz, Pan Zapominalski, Pan Galareta, Pan Łakomczuch, Pan Siłaczek, Mała Szczęściarka, Mała Despotka, Mała Chichotka, Mała Dziwaczka, Mała Paskudka, Mała Pomocnica, Mała Wstydnisia, Mała Buntowniczka, Mała Uparciuszka i Mała Złośnica.

Szukaj na Egmont.pl.


Pokaż wszystkie aktualności
Komentarze
Autor:  LubimyCzytać |  wypowiedzi: 1  [pokaż ostatnią] Odpowiedź
książek: 2043
LubimyCzytać
25-09-2018 11:02
Zapraszamy do dyskusji.
Aby napisać wypowiedź musisz być zalogowany. Logowanie

Opinie czytelników


O książce:
Nietypowa Matka Polka

Zapraszam również na mojego bloga -> https://witchmargoczyta.blogspot.com Książka, o której dziś pragnę Wam co nieco opowiedzieć, jest jedną z pie...

zgłoś błąd zgłoś błąd