rozwiń zwiń

Znamy datę premiery i zarys fabuły nowego komiksu z serii „Asteriks”!

LubimyCzytać LubimyCzytać
05.01.2021

Słynna na całym świecie seria humorystycznych komiksów o dwóch dzielnych Galach – Asteriksie i Obeliksie – jest rozbudowywana o coraz to nowe historie. Scenarzysta Jean-Yves Ferri, a także rysownik Didier Conrad, przedstawili zarys fabuły już 39. albumu, w którym dojdzie do wyjątkowej podróży kultowych bohaterów.

Znamy datę premiery i zarys fabuły nowego komiksu z serii „Asteriks”!

Dwójka wspomnianych artystów została namaszczona do kontynuowania dzieła René Goscinnego oraz Alberto Uderzo na początku 2013 roku. Wtedy to właśnie ogłoszono, że po latach doczekamy się zupełnie nowej opowieści o Asteriksie i Obeliksie. Niezwykle ciepłe przyjęcie albumu zaowocowało tym, że „Asteriks u Piktów” otworzył kolejny etap w dziejach sympatycznych Galów. Później doczekaliśmy się jeszcze kilku innych komiksów, w których bohaterowie mieli okazję do tego, aby wybrać się do słonecznej Italii, poznać historię swojej nacji, a także zaopiekować się spadkobierczynią dziedzictwa legendarnego wodza, co stało się kanwą „Córki Wercyngetoryksa”. Teraz nadeszła pora na zupełnie nową przygodę.

Przygoda w nieznane i narodowe stereotypy

Z pierwszych wypowiedzi, jakich udzielił scenarzysta Jean-Yves Ferri, możemy dowiedzieć się, że najnowszy album z serii będzie koncentrować się na niezwykłej wyprawie Asteriksa i Obeliksa. Z rozmowy dla „Journal du Dimanche” wynika zresztą, że będzie to szansa na kolejną modyfikację w narracji, a także rozwój psychologiczny Obeliksa.

Co ciekawe, Ferri przyznał, że razem z Didierem Conradem, rysownikiem serii, postanowili nieco zmniejszyć częstotliwość żartów opartych na stereotypach dotyczących odwiedzanych przez bohaterów krajów, ponieważ stało się to trudniejsze.

Zapowiadany na październik 2021 roku komiks będzie już piątym albumem w serii opracowanym przez artystyczny duet złożony z Jean-Yvesa Ferriego oraz Didiera Conrada. Wspomniani twórcy od lat starają się nawiązywać do kanonicznych komiksów z serii, a równocześnie odświeżać formułę, dzięki której „Asteriks" pozostaje światowym bestsellerem. Wystarczy nadmienić, że poprzedni album, a więc „Córka Wercyngetoryksa”, był najlepiej sprzedającą się publikacją we Francji w 2019 roku, osiągając nakład 2 milionów egzemplarzy (5 milionów na całym świecie).

W ostatnim czasie doczekaliśmy się premiery dosyć nietypowego albumu, jakim jest „Złoty Menhir”. Nie jest to bowiem pełnoprawny komiks, ale ilustrowana opowieść, która nigdy wcześniej nie była wydana w postaci albumu. Historia została napisana przez René Goscinny’ego na potrzeby 30-minutowego słuchowiska, które ukazało się w 1967 roku na płycie winylowej.

Jean-Yves Ferri przyznawał wielokrotnie, że zmarły w marcu 2020 roku Albert Uderzo jeszcze przed śmiercią zdążył zaakceptować pomysł na kolejny komiks z legendarnej serii. Polskim wydawcą „Asteriksa” jest wydawnictwo Egmont.

[mw]

Źródło: Journal du Dimanche


komentarze [6]

Sortuj:
Niezalogowany
Aby napisać wiadomość zaloguj się
BlankaS 12.01.2021 16:15
Czytelnik

Czytam Asteriksa cały czas i brakuje mi już tylko ok. 12 komiksów do końca

Czytelnicy oznaczyli ten post jako spam Zobacz ten post
Lis 06.01.2021 17:57
Bibliotekarz

A może komiksy (czy tez dzieła twórców) powinny kończyć się wraz z nimi? Po co zamieniać je w niekończące się seriale? Np. Kajko i Kokosz czy właśnie Asterkis. Rozumiem może jedna, dwie próby ale ciągnąć dalej?

Czy jak zabraknie Papcia Chmiela to ktoś dalej będzie rysował Tytusa? IMO powinno się stać jak z Tintinem, nikt nie kontynuował serii Hergé. A spinoffy Thorgala?...

Czytelnicy oznaczyli ten post jako spam Zobacz ten post więcej
Agnieszka Żelazna 06.01.2021 11:33
Czytelniczka

Mam gdzieś jeszcze te stare komiksy z dawnych lat

Czytelnicy oznaczyli ten post jako spam Zobacz ten post
czytamcałyczas 06.01.2021 09:30
Czytelnik

Pięknme,mądre komiksy.

Czytelnicy oznaczyli ten post jako spam Zobacz ten post
Norsevia 05.01.2021 13:48
Czytelniczka

Nie mogę się doczekać - uwielbiam galów, mam wszystkie komiksy i każdy nowy to dla mnie radocha. Wiem, że Oryginalni Autorzy to niedościgniony ideał, ale te nowe tomy lubię i zawsze fajnie znowu spotkać Asteriksa, Obeliksa i Idefiksa ;)

Czytelnicy oznaczyli ten post jako spam Zobacz ten post
LubimyCzytać 05.01.2021 09:29
Administrator

Zapraszamy do dyskusji.

Czytelnicy oznaczyli ten post jako spam Zobacz ten post