Weź udział w spotkaniu na żywo z Alkiem Rogozińskim i zadaj pytanie pisarzowi!

LubimyCzytać LubimyCzytać
02.12.2020

Jeden z czołowych polskich twórców powieści kryminalnych Alek Rogoziński powrócił z powieścią „Teściowe w tarapatach”. Użytkownicy serwisu lubimyczytać.pl będą mogli wziąć udział w spotkaniu na żywo z popularnym autorem. O co mamy spytać Alka Rogozińskiego?

Weź udział w spotkaniu na żywo z Alkiem Rogozińskim i zadaj pytanie pisarzowi!

Teściowe w tarapatach Rogoziński„Teściowe w tarapatach” to kontynuacja hitu „Teściowe muszą zniknąć”. Na ponad trzystu stronach powieści, Rogoziński opowiada historie relaksującej, z pozoru, wyprawy w Świętokrzyskie. Każda z pań biorących udział w wyprawie ma inny plan podróży – Kazimiera pragnie zwiedzić wszystkie możliwe sanktuaria maryjne, a Maja skosztować wysokoprocentowych trunków w lokalnych winnicach i zrelaksować się w każdym z tamtejszych SPA. Szybko okazuje się, że połączy je jeden wspólny cel: ratowanie życia. 

Wplątane w morderstwo, za którym stoją członkowie tajemniczej organizacji znanej od sześciu wieków jako zakon Smoka, uciekające przed polującymi na nie bandytami, niemogące liczyć na pomoc policji, Kazimiera i Maja będą musiały wykazać się umiejętnościami godnymi co najmniej agentek służb specjalnych. A przede wszystkim – nauczyć się zgodnie współpracować.

Autor ma śmiech na rękach! Tytułowe bohaterki Maja i Kazimiera, czyli wytrawny duet pań w kwiecie wieku, czyli matka syna, którego żoną jest córka tej drugiej matki, której córka wyszła za syna tej pierwszej… Totalny galimatias. A to dopiero początek przygody!

„Teściowe w tarapatach” to uroczy kryminał z intrygującym wątkiem historycznym, nieoczekiwanymi zwrotami akcji i błyskotliwymi, humorystycznymi dialogami, soczyście komentującymi rzeczywistość. Ambaras, pierepałki i kabała, a także smakowita sceneria. Od piętnastowiecznej Madery po opatowskie podziemia i kielecką restaurację Si Señor.

À propos. Książka ma dużo wspólnego ze sztuką… kulinarną. Potrafi „zgotować” czytelnika.

Kto zna Alka Rogozińskiego, to pasjami go uwielbia. Kto pasjami uwielbia, to i tak przeczyta.

Katarzyna Pakosińska - aktorka, satyryczka, pisarka.

Alek Rogoziński – zadebiutował w 2015 roku kryminałem „Ukochany z piekła rodem”, za który zdobył pierwsze miejsce na liście bestsellerów kryminalnych Empiku. Dwie jego powieści, „Jak cię zabić, kochanie?” i „Do trzech razy śmierć”, zostały nominowane w plebiscycie Książka Roku portalu Lubimyczytać.pl. Trzykrotny zwycięzca plebiscytu Zbrodnia z Przymrużeniem Oka: w 2017 roku za powieść „Lustereczko, powiedz przecie”, w 2018 roku za „Zbrodnię w wielkim mieście” oraz w 2019 roku za książkę „Raz, dwa, trzy… giniesz ty!”, którą wystawiono na deskach teatru Druga Strefa. Ma na swoim koncie również znakomicie przyjętą komedię kryminalną „Teściowe muszą zniknąć”, pierwszą z cyklu książek z Mają Wrzesińską i Kazimierą Niedzielską w rolach głównych. W sumie książki sygnowane jego nazwiskiem rozeszły się w nakładzie ponad 300 tys. egzemplarzy.

Alek Rogoziński

Zadaj pytanie Alkowi Rogozińskiemu

Spotkanie na żywo z Alkiem Rogozińskim odbędzie się w czwartek, 10 grudnia o godz. 18.00. Poprowadzi je Ewa Cieślik, która przekaże pisarzowi kilka pytań od użytkowników serwisu. Już teraz możecie je zadawać w komentarzach do tej aktualności. Macie na to czas do wtorku 8 grudnia. Najciekawsze z pytań zadamy twórcy cyklu książek o teściowych Mai i Kazimierze w trakcie naszej rozmowy na żywo. Dla autorów pytań wydawnictwo W.A.B. przygotowało nagrody: 5 egzemplarzy najnowszej powieści Alka Rogozińskiego „Teściowe w tarapatach”. Więcej szczegółów w regulaminie konkursu.

Rozmowa z pisarzem będzie transmitowana w serwisie lubimyczytać.pl, a także w LC.TV na naszym kanale w serwisie YouTube. Możecie także oglądać ją na fanpage'u lubimyczytac.pl oraz na Facebooku Wydawnictwa W.A.B. Pamiętajcie, by dołączyć do wydarzenia na portalu Facebook. Zapiszcie sobie datę 10 grudnia w kalendarzu i do oglądania zaproście wszystkich znanych wam fanów książek Alka Rogozińskiego!

Książka „Teściowe w tarapatach” jest już dostępna w sprzedaży.


komentarze [16]

Sortuj:
więcej
Niezalogowany
Aby napisać wiadomość zaloguj się
LubimyCzytać  - awatar
LubimyCzytać 11.12.2020 16:29
Administrator

Bardzo dziękujemy za wszystkie propozycje pytań! Postanowiliśmy wyróżnić użytkowników: Tesik, Daphne, Sabina, LiterackiPrzeszpieg, Anna_Joanna Brzezińska. Skontaktujemy się z nimi poprzez wiadomość prywatną w serwisie. Zachęcamy do obejrzenia spotkania z Alkiem Rogozińskim - nagranie jest wciąż dostępne na Facebooku lubimyczytać.pl. 

Czytelnicy oznaczyli ten post jako spam Zobacz ten post
falka_19  - awatar
falka_19 08.12.2020 13:28
Czytelnik

Skąd czerpie Pan inspiracje do tworzenia zabawnych sytuacji w książkach? Czy to wszystko wymysły Pana umysłu, czy może "cegiełki" zaczerpnięte z życia, filmu, dowcipu?

Czytelnicy oznaczyli ten post jako spam Zobacz ten post
Sabina  - awatar
Sabina 08.12.2020 11:33
Czytelniczka

1. Czy Pana samopoczucie ma wpływ na treść powieści? Czy podczas gorszych dni opisuje Pan bardziej mroczne wydarzenia, w których uczestniczą bohaterowie?

Czytelnicy oznaczyli ten post jako spam Zobacz ten post
malga927  - awatar
malga927 07.12.2020 21:47
Czytelniczka

Dzień dobry.
1 Skąd pan bierze pomysły na swoje książki ?
2 Wszystkie pan powieści są niezwykle zabawna, wręcz przesiąknięte niebywałym poczuciem humoru. Jaki jest patent na tak niecodzienne poczucie humoru ?
3 Czy z którejś z swoich powieści jest pan szczególnie zadowolony oraz czym napisał pan jakąś książkę z której niekoniecznie jest pan zadowolony ?
4 Czy...

Czytelnicy oznaczyli ten post jako spam Zobacz ten post więcej
LiterackiPrzeszpieg  - awatar
LiterackiPrzeszpieg 07.12.2020 12:33
Czytelniczka

1) Każda książka udowadnia, że świetnie radzisz sobie z postaciami w różnym wieku, od dzieci począwszy aż po seniorów.
A ile lat tak naprawdę ma twoja dusza?

2) Czy teściowe są w stanie przetrwać wszystkie twoje pomysły?

3) Książka dla dzieci - brzmi jak wyzwanie czy jak zapowiedź ataku serca?

4) Jaki moment najmilej wspominasz z trwającej już 5 lat kariery...

Czytelnicy oznaczyli ten post jako spam Zobacz ten post więcej
Marta  - awatar
Marta 07.12.2020 10:07
Czytelniczka

1. Czy jest taki gatunek literacki, po który nigdy Pan nie sięgnie?
2. Jaka była Pana pierwsza reakcja na sukces związany z Pana książkami? Było to coś zupełnie normalnego, czy jednak niesamowite zaskoczenie.
3. Czy zdążyło się Panu zmienić wcześniej zaplanowane zakończenie książki? Czy może trzyma się Pan w początkowo ustalonych ryzach do samego końca.
4. Trudnej, Pana...

Czytelnicy oznaczyli ten post jako spam Zobacz ten post więcej
Anna_Joanna Brzezińska - awatar
Anna_Joanna 07.12.2020 09:02
Czytelniczka

Przeklejam moje pytania z fb:
1. Jaki jest ulubiony smak opatowskich krówek Pana Alka Rogozińskiego?
2. Którą winnicę w Świętokrzyskim poleca Pan Alek Rogoziński?
3. Czy Kazimiera przestała słuchać Radia Święta Jadwiga?
4. Co się stało z autem Mai?
5. Czy Kazimiera jest już po lekturze drugiego tomu trylogii Blanki Lipińskiej?

Czytelnicy oznaczyli ten post jako spam Zobacz ten post
tesik  - awatar
tesik 06.12.2020 18:19
Czytelnik

Moje pytanie będzie w klimacie nadchodzących świąt. Wiadomo, że w Wigilię zwierzęta przemawiają ludzkim głosem i dzieją się rzeczy niespotykane na co dzień. Wyobraźmy sobie, że ożywają bohaterowie książek i można z nimi spędzić wigilijny wieczór. Z którym z bohaterów pana książek chętnie usiadłby pan do kolacji wigilijnej? Którego bohatera literackiego chętnie posadziłby...

Czytelnicy oznaczyli ten post jako spam Zobacz ten post więcej
Joanna  - awatar
Joanna 04.12.2020 00:06
Czytelnik

1. Czy czyta Pan opinie o swoich książkach zamieszczane przez użytkowników serwisów takich jak lubimyczytać.pl? Dlaczego tak lub nie?

2. Czy zdarzyło się, że któraś z recenzji miała wpływ na Pańską twórczość? Może przychylił się Pan do jakiegoś pomysłu bądź w jakiś sposób zmodyfikował warsztat?

3. Czy podczas prac nad nową pozycją najpierw pojawiają się pomysły na fabułę...

Czytelnicy oznaczyli ten post jako spam Zobacz ten post więcej
nadia1307  - awatar
nadia1307 03.12.2020 14:09
Czytelnik

Chciałabym spytać, skąd pomysł, aby bohaterkami poprzedniej części, jak i tej najnowszej, uczynić teściowe - osoby starsze, z nieco zgryźliwym poczuciem humoru? Przypomina mi to pomysł Jacka Galińskiego z tytułu "Kółko się pani urwało" - czy jego pomysł był inspiracją, czy też Pana książki powstały inspirowane znaną Panu teściową?

Czytelnicy oznaczyli ten post jako spam Zobacz ten post