Lustereczko, powiedz przecie

Okładka książki Lustereczko, powiedz przecie Alek Rogoziński Patronat LC
Okładka książki Lustereczko, powiedz przecie
Alek Rogoziński Wydawnictwo: Filia Cykl: Róża Krull na tropie (tom 2) kryminał, sensacja, thriller
kryminał, sensacja, thriller
Róża Krull na tropie (tom 2)
Filia
2017-09-27
2017-09-27
literatura polska literatura xxi wieku kryminał pisarka mister polonia humor rafał maślak w stylu joanny chmielewskiej

Oficjalne recenzje i

Róża Krull na tropie mordercy przystojniaków

963 142 38

Uwielbiam cykl z Różą! Zawsze pełna humoru i intryg. Nie zawiodłam się i tym razem. Gorąco polecam :)

Lekka i przyjemna, z Różą Krull w roli głównej, pojawia się tu też znany Rafał Maślak. Książka dobra, ale nie najlepsza jak dla mnie. Pan Alek trzyma poziom, fajnie się czyta i tyle w temacie.

Na półkach: , , , ,

Róża razem w przyjaciółmi ponownie wplątuję się w sprawę morderstwa, a wszystko na dodatek dzieje się na wyborach Mistera Polski.

Dobra zabawa. Od początku do końca nie schodził mi uśmiech z twarzy.

Dobra zabawa. Od początku do końca nie schodził mi uśmiech z twarzy.

Lekki kryminał z elementami humorystycznymi czyli kontynuacja przygód Róży Krull. W tej cześci chociaż wiedziałam na koniec kto był mordercą i jaka była intryga bo w pierwszej części koniec był tak zagmatwany, że sie pogubiłam. Główna bohetrka dalej mnie troche irytuje swoją infantylnością, a dygresje o jej fantajach to dla mnie najmniej wesoły akcent. Całośc lektury zajeła mi nie całe dwa dni więc jako odskocznia i coś lekkiego jak najbardziej chociaż ocena 6 trochę naciągana.

Książka „Lustereczko, powiedz przecie” autorstwa Alka Rogozińskiego to druga część cyklu Róża Krull na tropie.
W tej części nasza bohaterka od pewnego czasu podgląda kogoś przez lornetkę. W pewnym momencie okazuje się, że Róża jest świadkiem samobójstwa. Okazuje się, że samobójcą jest jeden z uczestników konkursu Mister Polonia. Róża postanawia wszcząć w tej sprawie prywatne śledztwo, w które wciąga swoich przyjaciół Betty i Pepe. Róża trafia do świata facetów, którzy wiedzą o kosmetykach i modzie więcej niż ona sama - myślę, że wiele z nas wie na ten temat o wiele mniej niż postacie występujące w tej książce. Książka pełna jest humoru oraz różnych przypadków i wypadków, zresztą jak na komedię kryminalną przystało. Jak dla mnie to ta część była ciekawsza od poprzedniej.

Polecam całą serię o Róży ;)

Polecam całą serię o Róży ;)

przerwałam czytanie

przerwałam czytanie

Kolejna część pełnego humoru kryminału, gdzie pełno jest przypadków i wypadków.

Kolejna część pełnego humoru kryminału, gdzie pełno jest przypadków i wypadków.

Intryga kryminalna w tej powieści raczej nie skłania do zarywania nocy celem poznania odpowiedzi na fundamentalne pytanie "kto zabił?".
Jednak poczuciem humoru i dystansem do świata, pan Rogoziński mógłby obdzielić niejednego polskiego pisarza, a niektórym bardzo by się to przydało😅

Lepsza od części pierwszej, nieco mniej zakręcona i przesadna.

Lepsza od części pierwszej, nieco mniej zakręcona i przesadna.