Ruszają największe Wirtualne Targi Książki BookTarg

LubimyCzytać
21.05.2020

Cztery dni wypełnione spotkaniami autorskimi i panelami dyskusyjnymi, atrakcyjnymi ofertami książek i konferencją dla branży. W BookTargu, organizowanym przez Allegro, lubimyczytac.pl i Legimi, weźmie udział wielu twórców – wśród nich m.in. Wojciech Chmielarz, Katarzyna Bonda, Robert Małecki, Jacek Dukaj, Trudi Canavan i wielu, wielu innych! Już teraz sprawdźcie też specjalne , targowe ceny książek!

Ruszają największe Wirtualne Targi Książki BookTarg
Reklama

Czas, start! Rozpoczynamy Wirtualne Targi Książki BookTarg! Czytelnicze święto wszystkich kochających literaturę. W programie wydarzenia wiele ciekawych spotkań i atrakcji – wszystkie informacje można znaleźć na stronie booktarg.pl i na portalu Facebook. Choć od czwartku 21 maja do niedzieli 24 maja będzie dziać się naprawdę dużo, to postaraliśmy się wybrać najciekawsze naszym zdaniem wydarzenia, w których organizacji uczestniczy także zespół lubimyczytać.pl.

Spotkania autorskie na BookTargu

W spotkaniach z czytelnikami wezmą udział między innymi:  Wojciech ChmielarzJustyna KopińskaTrudi CanavanMario EscobarKatarzyna BondaMarta Galewska-KustraJustyna BednarekAłbena GrabowskaJakub MałeckiWiktoria MichałkiewiczMagdalena Kordel. Ale to nie koniec! Czytelnicy mogą wziąć udział w spotkaniach z ponad 40 rozmówcami! Kliknijcie w obrazek, aby przenieść się do wydarzenia na Facebooku i zaznaczyć swoją obecność!

Pełny harmonogram spotkań dostępny jest na booktarg..pl/harmonogram oraz na fanpage'u na portalu Facebook.

Panel z Martą Matyszczak, Przemysławem Semczukiem i Robertem Małeckim, prowadząca: Ewa Cieślik.

Spotkanie z Jakubem Małeckim. Prowadząca: Agnieszka Błaszczyk.

Spotkanie z autorami powieści grozy - Jakubem Bielawskim i Arturem Urbanowiczem. Prowadzący: Michał Cetnarowski.

Spotkanie z autorami doskonale znanymi miłośnikom literatury fantastycznej: Cezarym Zbierzchowskim, Michałem Gołkowskim i Robertem J. Szmidtem. Prowadzący: Michał Cetnarowski.

O przenikaniu się światów literatury i filmu, wzajemnych inspiracjach będą rozmawiać Jacek Dukaj i Tomek Bagiński. Prowadzący: Grzegorz Jankowicz (dyrektor programowy Festiwalu Conrada, Tygodnik Powszechny).

Spotkanie z Ałbeną Grabowską, Magdaleną Kordel i Jolantą Kosowską. Autorki bestsellerowych powieści obyczajowych, opowiedzą m.in. o tym, jak pisać wciąż nowe, ale niezmiennie wciągające historie. Prowadzący: Adam Jastrzębowski.

Spotkanie z Wojciechem Chmielarzem, autorem kryminałów i thrillerów, m.in. niedawno wydanej "Wyrwy", a także zekranizowanego "Żmijowiska". Prowadząca: Ewa Cieślik.

Spotkanie z Justyną Suchecką, autorką wydanej właśnie książki "Young power! 30 historii o tym, jak młodzi zmieniają świat". Prowadząca: Agnieszka Jankowiak-Maik.

Spotkanie z Katarzyną Bondą i dr Bogdanem Lachem. Królowa polskiego kryminału i specjalista od zbrodni jak najbardziej prawdziwych opowiedzą o wydanej właśnie wspólnej książce "Motyw ukryty".Prowadzący: Jakub Frołow.

Specjalne, targowe ceny książek

Targi książkowe – te w Warszawie, Krakowie czy Gdańsku – to nie tylko spotkania. To również zakupy! Czytelnicy polują na najlepsze okazje na licznych stoiskach wystawców, korzystając ze specjalnych targowych rabatów i obniżek. Nie inaczej jest na Wirtualnych Targach Książki! Na stronie booktarg.pl można zapoznać się ze specjalną, atrakcyjną ofertą licznych wydawnictw. To okazja do zakupu książek w atrakcyjnych cenach, w większości z darmową dostawą w ramach usługi SMART!, która jest obecnie dostępna dla wszystkich kupujących.

Fanów książek elektronicznych zainteresuje niespodzianka od Legimi, które przygotowało akcję „e-book za darmo”, w ramach której osoby zapisujące się na newsletter na stronie booktarg.pl w terminie do 24 maja otrzymają możliwość czytania (a w przypadku niektórych tytułów również słuchania) książek w aplikacjach Legimi.

Pomoc dla pisarzy i porady dla branży

W obecnej, niełatwej sytuacji wywołanej epidemią szczególnie ważna jest solidarność i wzajemna pomoc, dlatego organizatorzy BookTargu zainicjowali akcję „Wsparcie dla kultury”, w ramach której będą odbywać się specjalne licytacje. Środki, które zostaną w ten sposób zdobyte, zostaną przekazane Unii Literackiej, która organizuje zapomogi dla twórców znajdujących się w ciężkiej sytuacji materialnej spowodowanej pandemią. Ponadto, organizatorzy BookTargu - Allegro, Legimi i Lubimyczytać.pl - postanowili wesprzeć Fundację Wisławy Szymborskiej kwotą 50 tys. złotych, która przeznaczy je na swoją działalność pomocową.

Ważną częścią BookTargu jest również część programu skierowana do pracowników branży książki – bibliotekarzy, księgarzy, pisarzy, wydawców. Tematem przewodnim BookTarg Konferencja będą wykłady i panele związane z sytuacją na rynku książki w dobie pandemii. Eksperci odpowiedzą na pytania m.in. jak skorzystać z rządowego wsparcia, doradzą jak odnaleźć się w gąszczu informacji i procedur, podpowiedzą jak pozyskać klienta czy rozpocząć przygodę z biznesem w sieci.

Reklama

komentarze [4]

Sortuj:
Dodaj wypowiedź

Aby napisać wypowiedź musisz być zalogowany.

2615
4
21.05.2020 10:35

Zapraszamy do dyskusji.


292
0
21.05.2020 13:56

Trochę nie rozumiem tych "promocji specjalnie na Targi". Z tego co widzę wzsystkie ksiażki są od sprzedawców na allegro i to w normalnych cenach jakie te sprzedawcy oferują - gdzie tu ta promocyjność? Pytam, bo może nie zauważyłam jakiejś opcji?


2
2
24.05.2020 10:18

To zależy od wydawnictwa. Każde daje swoje promocje. Widać większość nie daje :D


Dodaj odpowiedź

Aby napisać wypowiedź musisz być zalogowany.

2745
24
21.05.2020 15:08

Wydawnictwo "Książkowe klimaty" ma obniżone ceny, darmową dostawę od 60 zł i 4 tytuł gratis. Jak ktoś lubi;)


zgłoś błąd