Karina

Profil użytkownika: Karina

Nie podano miasta Nie podano
Status Czytelnik
Aktywność 8 lata temu
3
Przeczytanych
książek
3
Książek
w biblioteczce
3
Opinii
8
Polubień
opinii
Nie podano
miasta
Nie podano
Dodane| Nie dodano
Ten użytkownik nie posiada opisu konta.

Opinie


Na półkach: ,

Książka jest zbiorem doświadczeń autora, obfituje w cenne wskazówki.
Biznes Ci ucieka zawiera mnóstwo praktycznych rad, od robienia „reaserch’u” wszystkiego, co można sprawdzić i wygooglać, przez detale w kontaktach z potencjalnym klientem, po ciekawostki z osobistych doświadczeń –co wnoszą podróże w życie, dlaczego otaczać się właściwymi ludźmi, po co ustalić zasady pracy na własnych warunkach.
Autor zaciekle namawia do działania, proponuje bezpośredni kontakt z ludźmi, którzy są dla nas inspiracją, których działania są nam bliskie. Jest to nieco kontrowersyjna propozycja i dla wielu czytelników nowa, ale zarazem bardzo zachęcająca. Jeżeli mamy możliwość uczenia się od najlepszych, dlaczego by nie spróbować?
Kolejny ciąg szalonych propozycji to podjęte wyzwania w liczbie x, podjęte próby w liczbie x, „nieszablonowe działania”, przekraczanie granic, „mięsień kreatywności” –czym jest, jak go ćwiczyć i dlaczego warto to robić, podejmowanie właściwych decyzji, podejmowanie działań, które jako jedyne weryfikują konkretny pomysł.
Propozycji jest całe mnóstwo, a treść prowokuje do działania.
Z pozoru oczywiste wskazówki i detale, które są świetnym zbiorem mechanizmów, na podstawie których funkcjonuje biznes.

Książka jest zbiorem doświadczeń autora, obfituje w cenne wskazówki.
Biznes Ci ucieka zawiera mnóstwo praktycznych rad, od robienia „reaserch’u” wszystkiego, co można sprawdzić i wygooglać, przez detale w kontaktach z potencjalnym klientem, po ciekawostki z osobistych doświadczeń –co wnoszą podróże w życie, dlaczego otaczać się właściwymi ludźmi, po co ustalić zasady...

więcej Oznaczone jako spoiler Pokaż mimo to


Na półkach: ,

Autorka ukazuje pięć postaw człowieka, które przyjmujemy na co dzień, w zależności od sytuacji i środowiska. Opowieść pozwala świadomie spojrzeć na zachowania ubrane w metafory i przypomnieć sobie o swoim potencjale.
Posługiwanie się metaforą powoduje pobudzenie wyobraźni.
Czaruje zarówno dorosłych jak i najmłodszych. Od pierwszych stron są zainteresowani intrygującym „Archipelagiem Wysp”. Chcą podejmować wyzwania razem z Obawnikiem -który buduje mur, stworzony z obaw dookoła siebie, Ostrożniakiem -który nie wychodzi poza „czucie gruntu pod nogami”, Przebojem -który wyklucza istniejące zagrożenia i podejmuje ryzyko, Gdybasiem -przekonanym, że nie ma wpływu na swój los, Zapobiegaczem -który nie ryzykuje, ponieważ chce zapobiec zagrożeniom, a czuje, że w inny sposób nie odniesie sukcesu.
Wspólny mianownik ludzkich postaw –wyspa, wyspa komfortu.
Wyjście poza nią może kojarzyć się ze strachem i obawą. Warto więc podjąć wyzwanie i próbę opuszczenia jej.
Ostatnie strony inspirują do refleksji i konfrontacji ze swoją postawą. „Czy pamiętasz, że jesteś Człowiekiem Pełnym Potencjału?”

Autorka ukazuje pięć postaw człowieka, które przyjmujemy na co dzień, w zależności od sytuacji i środowiska. Opowieść pozwala świadomie spojrzeć na zachowania ubrane w metafory i przypomnieć sobie o swoim potencjale.
Posługiwanie się metaforą powoduje pobudzenie wyobraźni.
Czaruje zarówno dorosłych jak i najmłodszych. Od pierwszych stron są zainteresowani intrygującym...

więcej Pokaż mimo to


Na półkach: ,

Po przeczytaniu książki jestem pod wrażeniem. Już sam tytuł wzbudza ciekawość. W pierwszym rozdziale umieszczona jest historia artystki –Candy Chang, dla której strata bliskiej osoby była trudnym wydarzeniem w życiu, nie mniej jednak myśli o innych bliskich, o upływie czasu i to wydarzenie zainspirowały ją do działania. Jej pomysłem było stworzenie miejsca na ścianie w jednym z opuszczonych domów, w którym ludzie mogą się napisać, co chcieliby zrobić zanim umrą.
Die empty życie na 100 % to sposób życia, którym autor dzieli się z czytelnikami.
Polega na tym, żeby każdy koniec dnia był „pusty”, dzisiejsze obowiązki nie zostały przepisane na kolejny dzień, wszystkie działania i podjęte projekty miały ukończony status, a każdy nowy pomysł zobaczył światło dzienne, a nie został zabrany na cmentarz.
W rozdziale drugim jest mowa o wkładzie i wysiłku, który jest najważniejszy i tylko on jest gwarancją sukcesu. Sposób, w jaki człowiek traktuje pracę ma wpływ na stosunek do wszystkich obszarów życia. Każdy człowiek posiada unikalny zestaw swoich pasji, który jest tym niepowtarzalnym wkładem. Treść mówi o tym, czym jest rozwój i w jakim celu być pracowitym. Ponadto, jutrzejszy dzień zależy od dzisiejszych działań, jakie podejmę. Wkład to proces utrzymywania codziennej dyscypliny.
Kolejne rozdziały są o:
-bylejakości – o grzechach bylejakości, o tym, jak poważne zagrożenia stwarza poczucie stabilizacji i komfortu, o kosztach bezczynności, ocenie skuteczności pracy za pomocą odczuć, czy czuję się usatysfakcjonowany tym, co dzisiaj wykonałem? Czy to była wystarczająca praca na dzisiaj?
-bitwach i o tym dlaczego warto być „zaciekle ciekawym” w życiu, jak ogromny ma to wpływ na naszą kreatywność i sposób nastawienia do każdego sektora,
-strefie komfortu i o sobie –o tym, że warto przełamywać się, dlatego że możemy nie doznać już niczego po raz kolejny, być gotowym do opuszczenia sfery komfortu, by móc się rozwijać, z kolei
nie warto tracić czasu na rozmyślaniu o innych, dlatego że i tak w efekcie końcowym oczekiwania innych znikają w „obliczu śmierci”,
-przekonaniach –o tym, że ludzka iluzja może prowadzić do poważnych strat, w jaki sposób przeformułowywać problem żeby nadać jemu nowy, zupełnie inny kierunek,
-„otwartych polach” –czyli działaniach z zapomnianej dziedziny, które były do wykonania –jak sobie z nimi wybierać, w jaki sposób je szacować, które z nich są ważne, a które odpuścić,
-poszukiwaniu siebie –określeniu swoich umiejętności, świadomego rozwoju, dokonaniu wyboru,
-życiu pustym –inspirowaniu innych, stawianiu kroków tylko naprzód, , rzucaniu sobie wyzwań.
Więcej o ciekawości i zadawaniu pytań, robieniu list nurtujących zagadnień każdego dnia i pogłębianie wiedzy, odkrywanie tego, co nowe, poznawanie.
O tym, dlaczego warto tworzyć prototypy, o świętej przestrzeni w życiu,
chowaniu żalu.
Książka ma charakter dość motywujący i uświadamia kruchość życia człowieka, w jednej linijce tekstu. Skłania do refleksji. Buduje nowe przekonania odnośnie wymiaru czasu i dnia. Czekanie jest tak zwaną „wymowną formą powiedzenia nie”.
Tood Henry proponuje jak najczęstszą akceptacje w formie odpowiedzi na „TAK” , przypomina tym samym, że warto ryzykować i próbować.

Po przeczytaniu książki jestem pod wrażeniem. Już sam tytuł wzbudza ciekawość. W pierwszym rozdziale umieszczona jest historia artystki –Candy Chang, dla której strata bliskiej osoby była trudnym wydarzeniem w życiu, nie mniej jednak myśli o innych bliskich, o upływie czasu i to wydarzenie zainspirowały ją do działania. Jej pomysłem było stworzenie miejsca na ścianie w...

więcej Pokaż mimo to

Aktywność użytkownika Karina

z ostatnich 3 m-cy

Tu pojawią się powiadomienia związane z aktywnością użytkownika w serwisie


statystyki

W sumie
przeczytano
3
książki
Średnio w roku
przeczytane
0
książek
Opinie były
pomocne
8
razy
W sumie
wystawione
3
oceny ze średnią 10,0

Spędzone
na czytaniu
8
godzin
Dziennie poświęcane
na czytanie
0
minut
W sumie
dodane
0
cytatów
W sumie
dodane
0
książek [+ Dodaj]