rozwiń zwiń
Olusia

Profil użytkownika: Olusia

Nie podano miasta Nie podano
Status Czytelnik
Aktywność 3 lata temu
5
Przeczytanych
książek
6
Książek
w biblioteczce
5
Opinii
5
Polubień
opinii
Nie podano
miasta
Nie podano
Dodane| 1 ksiązkę
Ten użytkownik nie posiada opisu konta.

Opinie


Na półkach: ,

„Rymowane dranie, czyli wiersze trudne niesłychanie” - książka Agnieszki Frączek jest zbiorem wierszy i wierszyków, których słowa sprawiają trudności w wymowie. Okładka twarda, 93 strony plus płyta CD z pięknie czytanymi wierszami.
W Polsce coraz więcej dzieci ma trudności w wymowie. Logopedzi mają zatem coraz więcej pracy. W każdej szkole podstawowej i przedszkolu znajduje się specjalista logopeda. Niestety same zajęcia trwające zazwyczaj niewiele ponad 15 czy 20 minut na jedną osobę, nie są wystarczające. Rodzice dzieci, którzy współpracują z logopedą wiedzą, jak ciężka jest to praca i bardzo często długotrwała. Należy zatem urozmaicać ćwiczenia, aby dziecko nie nudziło się, a często by nawet nie poczuło, że w danej chwili czyta. Zatem na rynku księgarskim, a także w internecie pojawia się coraz więcej pozycji do ćwiczeń logopedycznych. I to jest bardzo dobre rozwiązanie. Bardzo się zatem cieszę, że Pani Agnieszka Frączek także pokusiła się o wydanie takiej książeczki, w której zamieszczone są krótkie wierszyki o zabawnej treści.
Dlaczego tak bardzo przypadła mi ta książka do gustu? Wiersze są krótkie i dowcipne. Każde prawie słowo „naćwiekowane” jest trudnościami. Na każdej stronie jest odnośnik jakiej trudności dany wiersz dotyczy. Ważne jet to przede wszystkim dla logopedów, ponieważ ćwiczenia wykonuje się w ściśle określonych tematach. Zatem podczas pracy z dzieckiem można szybciutko znaleźć właściwy wierszyk. Ale nie tylko logopedzi będą mięli pociechę z tej książki. Rodzice także, a właściwie przede wszystkim. Uważam, że ćwicząc poprawną wymowę (a każdy po przeczytaniu wierszy może się przekonać, że wcale nie jest to proste zadanie) można się z własnym dzieckiem wspaniale bawić. Nawet jak nam niektóre wiersze będą sprawiały trudność to wcale się tym nie zrażajmy. Dziecko widząc, że nawet nam coś sprawia kłopoty będzie chciało jeszcze częściej ćwiczyć aby uzyskać doskonałość. A przecież o to właśnie chodzi.
Mówiłam przede wszystkim o logopedach i ćwiczeniach z dzieckiem mającym trudności w mowie. Jednak uważam, że każdy człowiek powinien dbać o poprawną dykcję. Dlatego wiersze Agnieszki Frączek dają możliwość wykorzystania ich w szerszym niż tylko logopedycznym zastosowaniu. W każdej bibliotece szkolnej książka ta powinna się pojawić. Każdy nauczyciel powinien choć raz wziąć ją do ręki i trochę poczytać, nie tylko swoim uczniom, ale także sobie. Oczywiście mam tu na myśli głośne czytanie. Jeżeli mamy wymagać od dzieci zacznijmy wymagać od siebie. Książka nadaje się także na ćwiczenia dykcji w kołach teatralnych. Ma więc szerokie zastosowanie, a przede wszystkim jest bogato ilustrowana. Bierze się ją zatem z przyjemnością do ręki. Polecam ją więc każdemu dziecku, młodzieży i dorosłym.

„Rymowane dranie, czyli wiersze trudne niesłychanie” - książka Agnieszki Frączek jest zbiorem wierszy i wierszyków, których słowa sprawiają trudności w wymowie. Okładka twarda, 93 strony plus płyta CD z pięknie czytanymi wierszami.
W Polsce coraz więcej dzieci ma trudności w wymowie. Logopedzi mają zatem coraz więcej pracy. W każdej szkole podstawowej i przedszkolu...

więcej Pokaż mimo to


Na półkach:

Na książkę Joanny Chmielewskiej "Sukienka z mgieł" trafiłam przez przypadek. Szukałam kryminału, a znalazłam delikatną opowieść o losach dwóch kobiet. Jedną z nich jest młoda Weronika, która jest właścicielką niesamowitej kawiarenki. Kawiarnia "Pod Liliowym Kapeluszem" - już sama nazwa wydaje się nam niesamowita. I tak jest w rzeczywistości. Zarówno właścicielka jak i sama kawiarnia posiadają osobliwy urok. Kawiarnia ta, to miejsce do którego przychodzi się z różnymi problemami, a one jak zaczarowane zostają za drzwiami, tak jakby się bały, że niesamowita właścicielka niesamowitej kawiarenki rozgoni je i nie będą miały już powrotu. Z takimi właśnie problemami zjawiła się Krycha Kurpieluk. Kobieta, która dostała od życia tak wiele cierpienia, znalazła "Pod Liliowym Kapeluszem" swoje prawdziwe ja. Znalazła tam zagubioną siebie sprzed wielu lat. Znalazła też siły, by tę odnalezioną siebie przywrócić do życia. Autorka z niesamowitą lekkością omawia trudne sprawy. Mówi o problemach kobiecej niemocy, bezsilności i rezygnacji. Jednak ten świat ogromnego bólu kobiety pogrążonej w świecie rezygnacji przenika promień nadziei. Nadziei, która z początku nieśmiało jak promyk wiosennego słońca pojawia się na chwilę i gaśnie, ale tylko po to, by zaraz z pełnią intensywności słońca wybuchnąć. Czy wybuchnie dość mocno by odmienić losy Krychy? Czy właścicielka kawiarni poradzi sobie z własnymi problemami i dręczonymi ją marami przeszłości? Jakie są losy innych bywalców kawiarenki? Na te pytania odpowiecie sobie po przeczytaniu książki. Polecam ją tym, którzy kochają dobrą kobiecą literaturę. W mojej ocenie książka otrzymuje 5 na 6 punktów. Warto ją przeczytać i przemyśleć to co autorka pragnie nam pokazać.

Na książkę Joanny Chmielewskiej "Sukienka z mgieł" trafiłam przez przypadek. Szukałam kryminału, a znalazłam delikatną opowieść o losach dwóch kobiet. Jedną z nich jest młoda Weronika, która jest właścicielką niesamowitej kawiarenki. Kawiarnia "Pod Liliowym Kapeluszem" - już sama nazwa wydaje się nam niesamowita. I tak jest w rzeczywistości. Zarówno właścicielka jak i sama...

więcej Pokaż mimo to


Na półkach:

Książka Richarda P. Evansa "Stokrotki w śniegu" to powieść obyczajowa, którą można porównać do "Opowieści Wigilijnej" Dicensa. Główny bohater James Kier kilka dni przed Bożym Narodzeniem czyta w gazecie swój nekrolog. Taka sama informacja pojawia się w internecie i James odczytuje wiele niekorzystnych komentarzy na swój temat. W porywie gniewu pragnie się zemścić na redaktorze, który omyłkowo go uśmierca, jednak.....Splot wydarzeń kieruje inaczej postępowaniem Jamesa, który w swoim życiu skrzywdził wielu ludzi. Jedną z najbardziej pokrzywdzonych osób jest żona Kiera Sara. W chwili, gdy James odchodzi Sara dowiaduje się że jest chora na raka. Ich syn nie może wybaczyć ojcu z jaką podłością traktuje matkę. Niestety nie tylko rodzina cierpi na postępowaniu naszego bohatera. Wielu ludzi uważa Jamesa Kiera za kanalię. Czy uda mu się odwrócić tę opinię? Czy potrafi być jeszcze człowiekiem kochającym i współczującym? Czy jest możliwość przemiany?Często tak bardzo pragniemy, by ktoś się zmienił, ale czy widzimy swoje winy względem innych? Książka Richarda P. Evansa ma na ostatniej stronie napis "Książka, która zmieni Twoje życie". Myślę, że autorowi udało się to osiągnąć. Podczas czytania nasuwają nam się liczne pytania dotyczące naszego życia. Ostatnia kartka to "Moja świąteczna lista", aby się dowiedzieć jak ją wypełnić należy przeczytać, chwytającą za serce, powieść. Czytając "Stokrotki w śniegu" można w pewnych momentach porównać ją do bajki, ale czyż to nie one wywołują u nas najwspanialsze uczucia i wspomnienia? Czy nie jest tak, że za czasów dzieciństwa jesteśmy karmieni bajkami i baśniami po to, aby stać się optymistą i wierzyć, że każdy los możemy odmienić?Polecam tę książkę wiecznym marzycielom. Tym, którzy mimo ciężkiego losu potrafią uwierzyć, że będzie lepiej. Polecam także tym, którzy uwielbiają "Opowieść Wigilijną", choć duchy zastąpione są bardziej bezdusznym urządzeniem zwanym komputerem. Ja osobiście przyznaję 6 punktów na 6. Książkę czyta się z wielką lekkością, łapie za serce i daje bardzo dużo do myślenia.

Książka Richarda P. Evansa "Stokrotki w śniegu" to powieść obyczajowa, którą można porównać do "Opowieści Wigilijnej" Dicensa. Główny bohater James Kier kilka dni przed Bożym Narodzeniem czyta w gazecie swój nekrolog. Taka sama informacja pojawia się w internecie i James odczytuje wiele niekorzystnych komentarzy na swój temat. W porywie gniewu pragnie się zemścić na...

więcej Pokaż mimo to

Więcej opinii

Aktywność użytkownika Olusia

z ostatnich 3 m-cy

Tu pojawią się powiadomienia związane z aktywnością użytkownika w serwisie


statystyki

W sumie
przeczytano
5
książek
Średnio w roku
przeczytane
0
książek
Opinie były
pomocne
5
razy
W sumie
wystawione
5
ocen ze średnią 8,0

Spędzone
na czytaniu
24
godziny
Dziennie poświęcane
na czytanie
0
minut
W sumie
dodane
0
cytatów
W sumie
dodane
1
książek [+ Dodaj]