Stokrotki w śniegu

literatura piękna
978-83-240-1651-8
Ewa Bolińska-Gostkowska
Stokrotki w śniegu Richard Paul Evans James Kier śmierć przebaczenie miłość

Oto kolejna książka autorstwa P.R.Evans i po raz kolejny jestem mile zaskoczona . Totalny wyciskacze łez. Książka nie tylko na Boże Narodzenie. Książka z przesłaniem jak każda.
Książka zmienia pogląd na swiat. Na swoje czyny. Poruszająca do szpiku opowieść o miłości ,przebaczeniu i ulotnym czasie ....

Książka Evansa jest idealna na zimowe, bożonarodzeniowe wieczory. Kiedy otuleni ciepłym kocem, w tym świątecznym czasie wyobrażamy sobie że wszystko jest takie idealne. Trudno nie porównywać tej pozycji do Opowieści wigilijnej Dickensa. James Kier przechodzi wewnętrzną przemianę niczym Scrooge.... Pragnie, naprawić błędy. Lektura łatwa, lukrowana, taka na jeden wieczór

Książka raczej nie o miłości. Tematycznie bliżej 'Opowieści wigilinnej' Dickensa, wersja uwspolczesniona ;-)

Moja mama zawsze mi powtarzała, że dorosły człowiek nie może się zmienić. Ta książka zdaje się obalać ten mit. James Kier niegdyś był okrutnym człowiekiem. Niestety, a może stety to się zmienia z chwilą Jego rzekomej śmierci. To wtedy przekonuje się co inni o Nim sądzą. Rzekomy wypadek samochodowy powoduje w głównym bohaterze metamorfozę. Kiedyś okrutnik, teraz odkupiciel,...

Bardzo lubię książki Richarda Paula Evansa, nigdy się nie zawiodę szukając w nich pięknej historii, wzruszającej i zapewniającej przyjemną lekturę.

Jedna z pierwszych książek tego autora, którą przeczytałam. Pochłonęłam ją w jedną noc. Fakt, od samego początku jest przewidywalna, ale ma coś takiego w sobie, że chce się ją czytać, wzrusza, zmusza do refleksji nad swoim życiem. Nie jest może fenomenalna, ale wydaje mi się że dla wielu ludzi będzie pozycją zapamiętaną. Dla mnie taką jest. Polecam ;)

Dla mnie zbyt przewidywalne, plytkie, banalne.

Poruszająca książka, którą szczególnie polecam na długie zimowe wieczory (a najlepiej te przed Świętami Bożego Narodzenia).

To podobno pisarz dla kobiet, więc skoro podobało mi się to czy jestem kobietą? Nie sądzę. Oczywiście, nie jest wielka literatura - i literacko - i objętościowo. Ale jeśli książkę połyka się w jedno popołudnie, a do tego wzrusza ona sumienie i niemal wyciska łzy, to czego jeszcze oczekiwać? Naprawdę polecam na szybka lekturę z morałem, aby oddalić od koronawirusowych...

Piękna, wzruszająca opowieść o tym, że prawdziwa miłość jest wieczna, nawet jeśli druga osoba zbłądziła w życiu, zagubiła się.

Kolejna książka Evansa, którą czyta się szybko, a zakończenie wyciska łzy.

Polecam!

Dyskusje