rozwiń zwiń

Powieść Cobena w serialowej odsłonie

LubimyCzytać LubimyCzytać
07.12.2021

W cyklu „Najpierw książka, potem film” piszemy w tym tygodniu m.in. o nadchodzącej ekranizacji „Zostań przy mnie” Harlana Cobena, a także filmowej wersji „Monachium” Roberta Harrisa i najnowszym teaserze specjalnego odcinka Harry'ego Pottera.

Powieść Cobena w serialowej odsłonie Materiały prasowe Netflix

„Zostań przy mnie”, Harlan Coben

Serial na podstawie powieści Harlana Cobena zadebiutuje na Netflixie 31 grudnia 2021 roku. Jego bohaterką jest Megan Pierce, której życie można by nazwać ucieleśnieniem American Dream – ma piękny dom, męża prawnika, dwójkę dzieci. W jej przypadku jednak termin „stabilizacja” nie jest równoznaczny ze „szczęściem”, kobieta tęskni bowiem za swoją przeszłością i czasami, gdy pracowała jako striptizerka w Las Vegas. Jest też Ray Levine, kiedyś gwiazda fotoreportażu, dzisiaj paparazzi oraz detektyw Broome, ciągle zmagający się z nierozwiązaną sprawą zaginięcia sprzed 17 lat. W życiu każdego z tych bohaterów zdarzyło się kiedyś coś, co mogłoby ich zrujnować, a tajemnicze zniknięcie pewnego mężczyzny zagraża ujawnieniem łańcucha zbrodni...

Premiera serialu „Zostań przy mnie” odbędzie się 31 grudnia 2021 roku, w rolach głównych zobaczymy Cusha Jumbo, Jamesa Nesbitta, Richarda Armitage'a i Sarah Parish.

Seria o Harrym Potterze, J.K. Rowling

O tym, że HBO szykuje dwa specjalne programy z okazji 20. rocznicy premiery filmowej wersji „Harry'ego Pottera i Kamienia Filozoficznego” pisaliśmy już dwa tygodnie temu. Dla przypomnienia: rozpoczęła się już emisja odcinków w ramach „Turnieju Domów Hogwartu” – uczestnicy prowadzonego przez Helen Mirren programu odpowiadają na wiele pytań związanych z serią o Harrym Potterze, pojawiają się również specjalni goście. Z kolei 1 stycznia 2021 roku odbędzie się premiera „Harry Potter 20th Anniversary: Return to Hogwarts”, odcinka, w którym po latach spotkają się odtwórcy głównych ról w filmach z serii o czarodziejach oraz inne osoby biorące udział w ich tworzeniu, m.in. reżyser dwóch części Chris Columbus. Zapowiedziano już jednak, że w odcinku nie weźmie udziału J.K. Rowling. W minionym tygodniu opublikowano kolejny teaser promujący produkcję, znajdziemy w nim nazwiska wszystkich aktorów, którzy pojawią się w „Harry Potter 20th Anniversary”, a będzie ich niemało.

„Monachium”, Robert Harris

Netflix opublikował zwiastun ekranizacji powieści „Monachium” Roberta Harrisa. Film „Monachium: W obliczu wojny” opowiada o Europie niemal u progu II wojny światowej, a konkretnie jesienią 1938 roku, gdy Adolf Hitler przygotowywał się do inwazji na Czechosłowację, a rząd Neville'a Chamberlaina starał się znaleźć pokojowe rozwiązanie nadchodzącego konfliktu. Presja cały czas narastała, więc dwaj mężczyźni – brytyjski urzędnik Hugh Legat i niemiecki dyplomata Paul von Hartmann spotkali się na konferencji w Monachium. Wraz z początkiem negocjacji ludzie, którzy do tej pory byli przyjaciółmi, zostali uwikłani w sieć politycznych intryg i realnych zagrożeń. Cały świat zwrócił ku nim oczy: czy zdołają sprawić, że świat uniknie konfliktu? A jeśli tak, to jakim kosztem?

„Monachium: W obliczu wojny” będzie miało swoją premierę 21 stycznia 2021 roku, a w rolach głównych zobaczymy Jeremy'ego Ironsa oraz George'a McKaya. W produkcji pojawią się również: Jannis Niehwöhner, Liv Lisa Fries, Sandra Huller, Erin Doherty.

„Cyrano de Bergerac”, Edmond Rostand

Cyrano de Bergerac był szlachcicem i doskonałym mówcą, któremu towarzyszył jednak również pewien kompleks – de Bergerac miał za długi nos. To właśnie z jego powodu nie potrafił wyznać swoich uczuć kuzynce, w której się zakochał. Tę samą kobietę miłością obdarzył również Christian, mężczyzna nie tak doskonały w mowie jak Cyrano. De Bergerac pisał więc do ukochanej listy miłosne w imieniu Christiana. Prawda wyszła na jaw dopiero wtedy, gdy Christian już dawno nie żył, a de Bergerac znajdował się na łożu śmierci.

W filmowej adaptacji dzieła Rostanda wystąpi Peter Dinklage, znany przede wszystkim jako Tyrion z „Gry o tron”. W pozostałych rolach zobaczymy: Haley Bennett, Kelvina Harrisona Jr. oraz Bena Mendelsohna. Obraz wyreżyserował Joe Wright.

Odwiedź nasz profil „Najpierw książka, później film” na Facebooku. Zapraszamy na najświeższe literacko-filmowe plotki!

[as]


komentarze [3]

Sortuj:
Niezalogowany
Aby napisać wiadomość zaloguj się
Armand_Duval 10.12.2021 15:35
Czytelnik

Wydymanie J.K. Rowling ze wszystkiego co związane z Harrym Potterem (poza książkami, rzecz jasna) to najlepszy przykład na to, czym kończy się konformistyczne łaszenie się do pełnych miłości, inkluzywnych tolerancjonistów.  😀
King parę miesięcy temu też na kolanach błagał o tęczowe przebaczenie. Oni już wiedzą, że jak nie jesteś z nami toś faszysta, homofob, biała...

Czytelnicy oznaczyli ten post jako spam Zobacz ten post więcej
namolny 08.12.2021 20:15
Czytelnik

Cyrano de Bergerac - polskie przedstawienie z 1980 Liliana Głąbczyńska, Piotr Fronczewski, Marek Kondrat wręcz kultowe wykonanie przez tę obsadę aktorską .

Współczesna wersja Cyrano de Bergerac - Roxanne z 1987, Steve Martin, Daryl Hannah .

I oczywiście oskarowy, za najlepsze kostiumy (w tym cztery nominacje ) z 1990 Cyrano de Bergerac w obsadzie, Anne Brochet, Gerard...

Czytelnicy oznaczyli ten post jako spam Zobacz ten post więcej
LubimyCzytać 07.12.2021 12:31
Administrator

Zapraszamy do dyskusji.

Czytelnicy oznaczyli ten post jako spam Zobacz ten post