rozwiń zwiń

7. Festiwal Literatury dla Dzieci w Poznaniu, Gdańsku i Krakowie

LubimyCzytać LubimyCzytać
21.09.2020

Już niedługo startuje 7. edycja Festiwalu Literatury dla Dzieci, który odwiedzi trzy miasta: Poznań, Gdańsk i Kraków. W tym roku hasło imprezy brzmi: „Halo, tu Ziemia!”. Można już rezerwować wejściówki na wydarzenia w Poznaniu.

7. Festiwal Literatury dla Dzieci w Poznaniu, Gdańsku i Krakowie

W Poznaniu festiwal odbędzie się w dniach 30 września – 3 października, aby potem przenieść się do Gdańska (13-17 października), a na koniec trafić do Krakowa (10-14 listopada). Póki co można rezerwować bilety na wydarzenia, które odbędą się w Poznaniu, w salach Centrum Kultury Zamek. Część wydarzeń ze względu na pandemię będzie dostępna wyłącznie on-line.

Festiwal Literatury dla Dzieci. „Halo, tu Ziemia!”

W tym roku do Poznania przyjadą m.in. Zofia Stanecka (seria „Basia”), Cezary Harasimowicz („Mirabelka”), Justyna Suchecka („Young Power! 30 historii o tym, jak młodzi zmieniają świat”), Wojciech Widłak (seria „Pan Kuleczka”), Monika Michaluk („Etnogadki, czyli opowiastki o dawnych obrzędach i zwyczajach”) i wielu innych autorów. Nie zabraknie również znakomitych ilustratorów, m.in. Józefa Wilkonia czy Pauliny Wyrt.

Jak mówią organizatorzy, celem Festiwalu Literatury dla Dzieci jest „wychować pokolenie świadomych i aktywnych czytelników. Inspirować do sięgania po lektury ciekawe, ważne i wartościowe.” A skąd wzięło się tegoroczne hasło imprezy „Halo, tu Ziemia!”? Z chęci oddania głosu naszej planecie, wsłuchania się w jej rytm i podjęcia z nią dialogu. Będzie więc sporo mówiło się na tematy związane z ekologią, naturą, ochroną przyrody, bogactwem flory i fauny.

Na zakończenie przyznana zostanie w Krakowie nagroda imienia Ferdynanda Wspaniałego dla najlepszej książki dla dzieci z roku ubiegłego. Ufundowana została przez Kraków Miasto Literatury UNESCO. Dotychczasowi laureaci nagrody to: „Małe licho i tajemnica niebożątka” (Marta Kisiel, Paulina Wyrt), „A niech to gęś kopnie” (Marta Guśniowska, Robert Romanowicz) oraz „Kościsko” (Karol Kalinowski).

Spotkanie na żywo z organizatorami Festiwalu Literatury dla Dzieci

Jakie będą najważniejsze wydarzenia zbliżającej się wielkimi krokami poznańskiej edycji Festiwalu? Spotkania z którymi pisarzami i pisarkami najbardziej zapadną w pamięć? I jak w ogóle skłonić do czytania dzieci i młodzież? O tym Ewa Cieślik z lubimyczytać.pl porozmawia z Łukaszem Dębskim z Fundacji Burza Mózgów. Organizator Festiwalu zdradzi, jak doszło do powstawnia tego wydarzenia oraz opowie o emocjach, jakie towarzyszą tegorocznej, wyjątkowej edycji.

Spotkanie zapraszamy już w ten czwartek, 24 września o godzinie 14.00. Rozmowa będzie transmitowana w serwisie lubimyczytać.pl, a także w LC.TV na naszym kanale w serwisie YouTube. Możecie także oglądać ją na ​​​fanpage'u lubimyczytac.pl oraz na Facebooku Festiwalu Literatura dla Dzieci.

Imprezę organizuje mieszcząca się w Krakowie Fundacja Burza Mózgów, wyróżniona w 2018 roku nagrodą Kryształy Soli dla najlepszych organizacji pozarządowych z Małopolski w kategorii edukacja, nauka, społeczeństwo obywatelskie.

Więcej informacji o festiwalu i organizatorach, w tym dokładny program wydarzeń oraz informacje dotyczące rezerwacji i zasad wstępu na poszczególne wydarzenia znajdziecie na stronie fldd.pl oraz na profilu facebookowym facebook.com/FestiwalLiteraturyDlaDzieci.


komentarze [1]

Sortuj:
Niezalogowany
Aby napisać wiadomość zaloguj się
LubimyCzytać 21.09.2020 10:13
Administrator

Zapraszamy do dyskusji.

Czytelnicy oznaczyli ten post jako spam Zobacz ten post