rozwiń zwiń

Społeczne ontologie niepełnosprawności. Ciało, tożsamość, performatywność

Średnia ocen

                7,5 7,5 / 10

Oceń książkę
i
Dodaj do biblioteczki

Porównaj ceny

i
Porównywarka z zawsze aktualnymi cenami
W naszej porównywarce znajdziesz książki, audiobooki i e-booki, ze wszystkich najpopularniejszych księgarni internetowych i stacjonarnych, zawsze w najlepszej cenie. Wszystkie pozycje zawierają aktualne ceny sprzedaży. Nasze księgarnie partnerskie oferują wygodne formy dostawy takie jak: dostawę do paczkomatu, przesyłkę kurierską lub odebranie przesyłki w wybranym punkcie odbioru. Darmowa dostawa jest możliwa po przekroczeniu odpowiedniej kwoty za zamówienie lub dla stałych klientów i beneficjentów usług premium zgodnie z regulaminem wybranej księgarni.
Za zamówienie u naszych partnerów zapłacisz w najwygodniejszej dla Ciebie formie:
• online
• przelewem
• kartą płatniczą
• Blikiem
• podczas odbioru
W zależności od wybranej księgarni możliwa jest także wysyłka za granicę. Ceny widoczne na liście uwzględniają rabaty i promocje dotyczące danego tytułu, dzięki czemu zawsze możesz szybko porównać najkorzystniejszą ofertę.
Ładowanie Szukamy ofert...

Patronaty LC

Książki autora

Mogą Cię zainteresować

Oceny

Średnia ocen
7,5 / 10
2 ocen
Twoja ocena
0 / 10

Opinia

avatar
1060
241

Na półkach:

Z recenzji wydawniczej: "Autorka na bazie stanowisk filozoficznych odświeża kulturowe uwikłanie niepełnosprawności i jej społeczne postrzeganie poprzez wybrane kategorie różnicowania i inności. Zamysł takiego spojrzenia doceniam z co najmniej dwóch powodów. Po pierwsze ze względu na dynamiczne zmiany kulturowe i społeczne, jakich w XXI wieku doświadczamy, zasadność reinterpretacji uwarunkowań postrzegania niepełnosprawności nie podlega najmniejszej dyskusji […]. Drugim powodem zasadności powstania tej książki są zmiany w samych naukach społecznych i humanistycznych, w tym w dyscyplinie pedagogika, którą reprezentuje Autorka. Wraz ze zmianami paradygmatycznymi w pedagogice specjalnej […] wzrosła świadomość badaczy co do krytycznego spojrzenia na samą subdyscyplinę i wiedzę, którą do tej pory tworzyła […]. W całości pracy Badaczka wyjątkowo sprawnie porusza się w kontekstach filozoficznych. Powiązania interdyscyplinarne, jakie tworzy pomiędzy pedagogiką a filozofią, są na najwyższym poziomie merytorycznym i mogą stanowić źródło dalszych analiz w polskiej pedagogice specjalnej, tym bardziej że Autorka w przeważającej mierze opiera swoje rozważania na uznanej literaturze anglojęzycznej. W tym sensie jest to praca wręcz unikatowa".

Oficyna Wydawnicza Impuls http://www.impulsoficyna.com.pl/katalog/spoleczne-ontologie-niepelnosprawnosci,2086.html

Z recenzji wydawniczej: "Autorka na bazie stanowisk filozoficznych odświeża kulturowe uwikłanie niepełnosprawności i jej społeczne postrzeganie poprzez wybrane kategorie różnicowania i inności. Zamysł takiego spojrzenia doceniam z co najmniej dwóch powodów. Po pierwsze ze względu na dynamiczne zmiany kulturowe i społeczne, jakich w XXI wieku doświadczamy, zasadność...

więcej Pokaż mimo to

Książka na półkach

  • Przeczytane
    2
  • Chcę przeczytać
    1

Cytaty

Podobne książki

Przeczytaj także