Pan Samochodzik i buzdygan hetmana Mazepy

Okładka książki Pan Samochodzik i buzdygan hetmana Mazepy Sebastian Miernicki
Okładka książki Pan Samochodzik i buzdygan hetmana Mazepy
Sebastian Miernicki Wydawnictwo: Oficyna Wydawnicza "Warmia" Cykl: Pan Samochodzik (tom 43) literatura dziecięca
literatura dziecięca
Pan Samochodzik (tom 43)
Oficyna Wydawnicza "Warmia"
2002-11-30
2002-11-30
Pan Samochodzik buzdygan hetmana Mazepy

To jest całkiem inna powieść przygodowa. Odmienna od poprzednich z czarnej serii.
Rzecz dzieje się na Ukrainie, bliskiej sercu Polaków czy to za sprawą historyczną czy charakteru inwazji rosji na ten kraj.
Bardzo fajnie napisana, przede wszystkim interesujące zagadnienie dot. Henryka Sienkiewicza.
Zawsze można się coś nowego dowiedzieć .
Polecam gorąco.

Zawsze można się coś nowego dowiedzieć .
Polecam gorąco.

Oj czemu to sie nie udało? Mogło być naprawdę super - zaginiony list Sienkiewicza, Ogniem i Mieczem, przygoda i zagadka na Kresach.... Niestety wyszło przeciętnie, historia w wielu miejscach niespójna, naciągana, bardzo infantylna. Niepotrzebnie wstawiony Batura, czy stereotypowa wiedźma to mały problem, przy braku trudności, oraz dwóch najlepszych detektywach o imionach Szczęście i Przypadek. Za szybko, za łatwo, bez należytej otoczki i emocji. Relacje i motywacje są za bardzo spłycone, a potencjał niewykorzystany. Aspekt odbudowy relacji polsko-ukraińskich oczywiście uproszczony, ale w sumie dobrze rozegrany. Gdyby przerobić tą część w oparciu o przedstawiony szkielet mogło by powstać coś świetnego, a tak 3 na 6.

Godna polecenia powieść dla młodzieży i nie tylko.

Godna polecenia powieść dla młodzieży i nie tylko.

Epicka historia kresów z dość zgrabnie wplatanymi wątkami z "Ogniem i mieczem" H. Sienkiewicza. Dynamiczna akcja trzymająca w napięciu zapewni przyjemną rozrywkę.

Miła sympatyczna książka na góra dwa wieczory, zwłaszcza te z zaspami śniegu! Ciekawe, czy w miarę bezproblemowo udałoby się powtórzyć taką trasę w realu? Obecnie. Bo byłaby to bardzo fajna wakacyjna podróż.

• Pan Samochodzik
  • Podróżnicze
  • X PÓŁKA KAROLA
  • E-BOOKI WYMIANA (wersje oficjal. mobi)
  • Dla Oskara
  • Nienacki - Pan Samochodzik