Dania i Norwegia 1940. Front skandynawski

Okładka książki Dania i Norwegia 1940. Front skandynawski Douglas C. Dildy
Okładka książki Dania i Norwegia 1940. Front skandynawski
Douglas C. Dildy Wydawnictwo: Osprey Publishing Ltd. Seria: Wielkie Bitwy II Wojny Światowej historia
historia
978-83-261-0288-2
opracowanie zbiorowe
II wojna światowa Dania Norwegia

Okładka książki F-15C Eagle vs MiG-23/25 Tom Cooper, Douglas C. Dildy
F-15C Eagle vs... Tom Cooper, Douglas...

Niewielka książeczka wydana w serii Wielkie Bitwy II Wojny Światowej. Rzecz raczej dla maniaków tematu lub osób piszących jakieś referaty. Mnóstwo szczegółów, "do bólu" dokładnych opisów niektórych potyczek. Ale gdy ominie się części o charakterze "statystycznym" to nawet da się tę książeczkę czytać. Zaletą jest tu również spora ilość fotografii, dokładnych planów bitew oraz kolorowych ilustracji - tak więc czytelnik nie ma monotonii przy czytaniu. W tym wydaniu dołączona była płytka dvd z filmami tematycznie nawiązującymi do treści książki.
Książka jest podzielona na stałe działy czyli Geneza, Chronologia, Plany, Dowódcy, Strony konfliktu, Zestawienie sił, Kampania, Następstwa oraz Pole bitwy dziś.
Można sobie powybierać co kogo interesuje - mnie niektóre rozdziały znużyły, niektóre zaś były porywającą/interesującą lekturą. A co do treści - głównie jest o kampanii w Norwegii (z racji długości jej trwania). Opis kampanii w Danii jest tak krótki jak była sama kampania (opis jej zajmuje 1 stronę). No ale to jest książka oparta na faktach więc nie ma co wybrzydzać.

O Danii w tej książce, pomimo wskazującego na to tytułu, zdecydowanie za mało. Zaledwie 8 stron, w tym zdjęcia oraz mapy.

Książka jest cienka, zatem nie można oczekiwać szczegółowego opisu kampanii w Danii i Norwegii. Opis nie jest szczegółowy, ale najważniejsze wydarzenia są opisane. Do tego jest sporo dobrych map.

• historia
  • Osprey
  • Bitwy II Wojny Światowej
  • Osprey II WŚ
  • II wojna swiatowa (1939 - ....)
  • Wielkie Bitwy II Wojny Światowej

Dodaj cytat z książki Dania i Norwegia 1940. Front skandynawski