Moda w rytmie epoki

Okładka książki Moda w rytmie epoki
Teresa Kuczyńska Wydawnictwo: Warta poradniki
poradniki
Moda w rytmie epoki
Warta
1979-01-01
1979-01-01
uroda savoir-vivre moda kosmetyka

Zabawnie czyta się w 2021 roku książkę poradnikową z 1977. Można porównać co się zmieniło, co zostało bez zmian i ze zdumieniem odkryć, że tego drugiego jest dużo więcej.

Jeśli chodzi o tematykę, to jest to poradnik o modzie, urodzie i troszkę związanym z nimi światopoglądzie. Styl autorki (swoją drogą osoby o ciekawym życiorysie i dużych zasługach dla polskiej prasy kulturalno-lajfstajlowej!) jest lekki, łatwy i przyjemny, więc i lektura bezproblemowa.

Jeśli komuś wpadnie ta pozycja w ręce, to myślę że zapewni dwa miłe wieczory, a może i do wspomnień (samotnych bądź rodzinnych) zachęci.

Rewelacyjne kompendium dla zainteresowanych modą końca lat 70. zarówno w wersji światowej jak i z elementami polskiej specyfiki tego okresu. Świetnie się czyta, zarówno jako dokument z czasów powstania jak i uniwersalny poradnik modowy.

Dodaj cytat z książki Moda w rytmie epoki