GTO: Great Teacher Onizuka #5

Okładka książki GTO: Great Teacher Onizuka #5 Tōru Fujisawa
Okładka książki GTO: Great Teacher Onizuka #5
Tōru Fujisawa Wydawnictwo: Waneko Cykl: GTO: Great Teacher Onizuka (tom 5) komiksy
komiksy
GTO: Great Teacher Onizuka (tom 5)
ジー ティー オー 5
Waneko
2005-01-01
2005-01-01
Aleksandra Watanuki
manga komedia shounen

To, co jest fajne, to powolny rozwój głównego bohatera. O ile dalej jest głupkowaty i działa w myśl zasady „najpierw zrób, później pomyśl”, to w kolejnych tomach mangi widać jego powolną przemianę. W efekcie otrzymujemy genialny mix rozsądnego pedagoga i dziecinnego wariata.
Manga nie ma na okładce ograniczenia wiekowego, ale moim zdaniem 16+ to odpowiedni wiek, żeby zacząć przygodę z Onizuką.
Polecam!

więcej Pokaż mimo tovideo - opinia

Onizuka zachodzi za skórę gronu pedagogicznemu. Czy jego "metody wychowawcze" uratują go przed utratą pracy?

2014

PopKulturowy Kociołek:

Spora część piątego tomu to dokończenie wątku napoczętego we wcześniejszej odsłonie. Obserwujemy więc, jak Onizuka stara się pomóc jednej ze swoich uczennic. Niezdarnej nastolatce Tomoko, która nie ma żadnych przyjaciół, a życie wydaje się jej jedną wielką udręką. Problem jest dosyć poważny, ale próba jego rozwiązania już niekoniecznie. Plan Onizuki jest bowiem najdelikatniej mówiąc, bardzo niekonwencjonalny. Nikogo więc pewnie nie zdziwi, że ponownie ściągnie on na siebie masę kłopotów i część grona pedagogicznego z wielką chęcią będzie się chciała go pozbyć. Obok tego czytelnik będzie miał również okazję zobaczyć, jak jeden z nauczycieli zauroczył się w pani profesor Fuyutsuki. Nie jest to jednak zwykła miłość a coś znacznie poważniejszego i niepokojącego.

Podstawą całej zawartej tutaj fabuły jest oczywiście humor. Bardzo specyficzny, mocno odbiegający od dzisiejszych standardów poprawności, niekoniecznie więc pasujący każdemu. Toru Fujisawa w swoim mocno prześmiewczym stylu prezentuje japońskie społeczeństwo (lat 90.) z wieloma jego problemami i przywarami. Jednocześnie stara się on zaprezentować całą masę różnych złożonych problemów (szczególnie młodych ludzi). Te przeciwieństwa objawiają się również w postaci głównego bohatera. Widzimy tu bowiem dwa zupełnie różne portrety Onizuki. Jeden to pijący, palący, naginając zasady społeczne, wiecznie napalony niedojrzały facet. Drugi zaś nauczyciel umiejący w przeciwieństwie do innych dorosłych dostrzec i zrozumieć problemy nastolatków i starać się im za wszelką cenę pomóc

PopKulturowy Kociołek:

Piąty tom mangi Great| Teacher Onizuka kontynuuje wątek Tomoko. Uczennica nazywana krową, ze względu na swój duży biust, ma ciężkie życie i jest mocno zdołowana. Onizuka postanawia odnaleźć sposób by poprawić samoocenę dziewczyny. Bohater stawia na naprawdę niecodzienny sposób podreperowania czyjegoś samopoczucia. Niestety próba pomocy uczennicy sprawia, że młody nauczyciel ponownie naraża się innym pedagogom i ryzykuje swoją karierę.

GREAT PERVERT ONANIZUKA

Można nie lubić tzw. sex comedy, nie ma w tym nic dziwnego, bo niewybredny humor i żarty wiecznie oscylujące poniżej pasa potrafią być żenujące. Jednak „GTO”, chociaż oparty na podobnym schemacie, ma w sobie tylko wdzięki i uroku, że nie lubić się go po prostu nie da. I jak potrafi przy tym rozbawić!

Onizuka musi pomóc swojej uczennicy. Sytuacja towarzyska dziewczyny jest niegodna pozazdroszczenia, więc jej „mentor” będzie musiał się postarać, by to zmienić. Pomóc w tym może lokalny talent show, gdzie dziewczyna może zabłysnąć, ale czy to może się udać?

GREAT PERVERT ONANIZUKA

Onizuka musi pomóc swojej uczennicy. Sytuacja...

Pozwolę sobie napisać to samo, co pod poprzednim tomem. Niebanalna, kontrowersyjna i zabawna. Gorąco polecam, świetna do pośmiania się i zrelaksowania ;)

Manga super

Manga super

Na półkach: , , , , , , ,

Lubię Tomoko, ale do połowy tego tomu jest tylko o niej i prawdę mówiąc jest to chyba najnudniejszy moment serii GTO (w anime zajmuje parę odcinków). Pomijając ten casting, tom jest w porządku, jak zawsze. ;) Tona śmiechu.

• Manga
  • Mangi