Przekaz lampy. Pierwotne nauki zen

Okładka książki Przekaz lampy. Pierwotne nauki zen
Chang Chung-Yuan Wydawnictwo: religia
religia
Original Teachings of Ch'an Buddhism/A Man of Zen. The Recorded Sayings of Layman P'ang
2008-05-01
2008-05-01
978-83-924633-2-0
Bon Gak
buddyzm zen czan chiny duchowość filozofia religia

"Część tej książki stanowią tłumaczenia wielkich mistrzów czan, wybranych z "Przekazu lampy", najwcześniejszej kompilacji tekstów czan," - może szkoda, że nie było tego więcej, że nie jest to cały Przekaz Lampy.

"a część wnikliwe autorskie interpretacje i komentarze autora, powstałe w wyniku ponad dwudziestu lat studiów i praktyki czan, głównie u D.T. Suzukiego oraz wiodących japońskich mistrzów zen." - z pewnością bardzo przydatne dla początkujących. Dzięki temu ta lektura nie będzie "czarną magią" dla przeciętnego zachodniego poszukiwacza duchowości.

Dodaj cytat z książki Przekaz lampy. Pierwotne nauki zen