Najsłynniejsze rewolucje i zamachy stanu. Terror, zdrada, chwała i śmierć

Erik Durschmied Wydawnictwo: Amber popularnonaukowa
Whisper of the blade : revolutions, mayhem, betrayal, glory and death
popularnonaukowa
Maciej Antosiewicz
rewolucja zamach stanu terror zdrada chwała śmierć

książka dobra parę fajnych informacji
Jednak autor niczym też nie zachwycił, w sumie ciężko powiedzieć czego tej książce brak.

O niektórych rewolucjach coś wiedziałam, o innych trochę mniej a jeszcze niektórych pojęcie miałam słabe. I dlatego z ciekawości wzięłam tę książkę. Dowiedziałam się kilku nowych rzeczy, ale stylem autor mnie nie powalił.

Słowo „rewolucja” nie jest dziś nikomu obce. Wydaje się być odmieniane przez wszystkie przypadki i używane we wszystkich możliwych kontekstach – rewolucja kulturowa, gastronomiczna, edukacyjna, naukowa, gospodarcza, a nawet seksualna. Ale przede wszystkim – o czym niektórzy wydają się zapominać – należy je na pierwszym miejscu odnosić do tzw. trwałych przemian społecznych...

Geniusz, odwaga i zmysł twórczy to potężne siły. Równie wielka jest również potęga zła. Każde stulecie wydaje własny zdumiewający zestaw postaci, licznych bohaterów, a także łajdaków, którzy dzięki swym wyjątkowym czynom, odciskają niezatarte piętno. Niektórzy otrzymali swoje role z tytułu urodzenia, inni zjawili się nieoczekiwanie na scenie świata. Wielu porywało masy...

• Historyczne
  • Do kupienia
  • Nowożytność
  • Szafa 3a
  • Współczesność
  • Oddam za 15zl

Erik Durschmied Najsłynniejsze rewolucje i zamachy stanu. Terror, zdrada, chwała i śmierć Zobacz więcej