rozwiń zwiń

Fullmetal Alchemist t. 22

Okładka książki Fullmetal Alchemist t. 22
Hiromu Arakawa Wydawnictwo: J.P. Fantastica Cykl: Fullmetal Alchemist (tom 22) komiksy
komiksy
Fullmetal Alchemist (tom 22)
Hagane no Renkinjutsushi
J.P. Fantastica
2010-11-01
2010-11-01
Paweł Dybała
Edward Elric alchemia zbroja humor manga FMA

1922

Mniej więcej to samo co poprzednio. Bohaterowie kontynuują starcie z Pridem. W tym samym czasie dramatyczne wydarzenia w stolicy powodują uaktywnienie tajnej broni.

Starcie z homunkulusem jak zwykle zaskakuje pozytywnie. Przypomina mi się trochę walka z Envym sprzed paru tomów, gdzie to w pewnym momencie pozytywni bohaterowie zyskali przewagę. Także sam przeciwnik umie w pewnym momencie przechytrzyć protagonistów. Bardzo ciekawe też są rozmowy Pride’a z Alem – zostaje tu nie tylko przedstawiona historia tej postaci, ale również poznajemy zaskakująco budujące obserwacje dotyczące różnicy między ludźmi a homunkulusami.

Także wątek w Centrali jest bardzo dynamiczny. Pokazane są tu przepychanki między spiskowcami a wojskowymi dalej wiernymi Bradleyowi. Przy czym szczególnie błyszczy tu Mira Armstrong – bardzo twarda osoba nie dająca sobą pomiatać. Także uruchomienie tajnej broni początkowo robi wrażenie, ale zbyt szybko zostaje ona w pewnym sensie zneutralizowana. Należy jednak docenić, że ta „neutralizacja” wygląda bardzo pomysłowo.

Tom nie do końca realizuje potencjał części pomysłów, ale i tak warto po niego sięgnąć.

Uważam, że jest to jedna z lepiej dopracowanych mang fantasy. Postacie może i są przewidywalne, ale w tym wszystkim zabawne i łatwo się z nimi utożsamić.
Zdaje mi się, że ta manga spełnia wszystkie wymogi gatunku i to w pięknym stylu.

Kapitalne uczucie, kiedy nagle po kilku tomach wracają starzy bohaterowie. Poza tym teraz wszystko dzieje się tak szybko, że nie sposób oderwać się od lektury.

Scena wkroczenia do akcji dawnych znajomych Mustanga wywołała u mnie szeroki uśmiech na twarzy. Uwielbiam mangi, w których szybko można się zżyć z bohaterami, a FMA dokładnie takie jest. Pani generał jak zwykle rozbrajająca szczerością.

Kocham to!!!!

Kocham to!!!!