Ouran High School Host Club t.1

Okładka książki Ouran High School Host Club t.1 Bisco Hatori
Okładka książki Ouran High School Host Club t.1
Bisco Hatori Wydawnictwo: J.P. Fantastica Cykl: Ouran High School Host Club (tom 1) Seria: JPF shojo manga komiksy
komiksy
Ouran High School Host Club (tom 1)
JPF shojo manga
Ouran High School Host Club
J.P. Fantastica
2009-01-01
2009-01-01
Paweł Dybała
komiks manga

Ocena całej serii:
Przeczytałam, bo czegoś brakowało mi w anime. Nie zawiodłam się! Kocham tę serię całym sercem, jest wprost cudowna. Polecam gorąco wszystkim!

Ocena całej serii:

1920

Może i shojka, ale jakoś nie moje klimaty.

Może i shojka, ale jakoś nie moje klimaty.

Urocza i zwariowana komedia romantyczna o uczniach ekskluzywnej japońskiej szkoły. Młoda uczennica zostaje członkiem szkolnego chłopiecego klubu, w którym dotrzymuje się towarzystwa (w całkiem niewinnych celach) dziewczętom, muszać spłacić koszt cennej stłuczonej wazy. Musząc udawać chłopca bohaterka poznaje innych członków klubu i historie osób, które go odwiedzają. Atutami seri są bohaterzy (często nietypowi i dość zwariowani) i poczucie humoru. Kreska rysunków jest prosta, lekko ostra, ale urocza.

"Ouran high school host club" to bardzo humorystyczna manga z dość specyficznymi bohaterami. O czym jest manga? Haruhi uczęszcza do bardzo elitarnej szkoły. Wyróżnia ją fakt, że nie należy do bogatej, szlachetnej rodziny. Chcąc znaleźć odrobinę spokoju, wchodzi - taką ma chociaż nadzieję - do opuszczonej klasy, by w spokoju pouczyć się. Okazuje się, że sala jest zajęta przez grupę chłopaków. Chcąc uciec, gdzie pieprz rośnie, niechcący potrąca wazon, wart 8.000.000 jenów - to ponad 260.000 pln. Haruhi nie mając takich pieniędzy, zaczyna pracować dla klubu, by odpracować swój dług. Dziewczyna uczy się jak prawić komplementy kobietom i oczarować je swoim wdziękiem. Problem zaczyna się dopiero, kiedy przewodniczący klubu dowiaduje się, że jest kobietą. Czy zostanie wyrzucona z klubu? Szybkimi krokami zbliżają się badania okresowe każdego ucznia. Czy tajemnica, którą skrywała dziewczyna, wyjdzie na jaw? Po co tak naprawdę ukrywa ten fakt?

"Ouran high school host club" to bardzo specyficzna manga. Pełna sprzeczności. Główna bohaterka to twardo stąpająca po ziemi kobieta. Żyjąc samotnie z tajemniczym ojcem, nauczyła się dbać o siebie i o dom. Mimo tego, że życie ją nie rozpieszcza, nie chodzi smutna i zdołowana. Uczy się pilnie i cieszy się tym, co ma. Póki co, nie skradła mojego serca. Jednak jest na bardzo dobrej drodze.

Co do innych bohaterów. Poznajemy sześciu chłopaków. Jak dla mnie, każdy z innej bajki. Tamaki Suou - przewodniczący klubu, który ma bardzo duże skłonności narcystyczne. Kyouyo Ootori - zastępca przewodniczącego, jego kalkulację i sposób bycia przypomina mi trochę mafię włoską. Hikaru i Kaoru Hitachiin - bliźniacy, którzy chodzą do tej samej klasy co główna bohaterka. Mitsukuni Haninozuka - mimo swojego wyglądu, jest najstarszy z całej grupy. Takashi Morinozuka - milczący olbrzym, który jest najsilniejszy z nich wszystkich. Mieszkanka wybuchowa, którą łączy Host klub i bardzo gruby portfel rodziców. Co z tego wyjdzie? Jak poradzi sobie z nimi Haruhi?

Śmieszna manga, która rozluźnia nas w te jesienne wieczory, kiedy to za oknem przywitały nas niskie temperatury i deszcze. Bohaterowie wciągną nas w ich życie, ich szalone pomysły, za pomocą czego, zapomnimy o otaczającym nas świecie. Co prawda, nie pozostaje po nich książkowy kac, ale uśmiech i miłe wspomnienie. To chyba jednak najważniejsze, czyż nie?

Przyznam szczerze, że najpierw obejrzałam anime, który mnie zachwyciło - zarówno kreską, fabuła, humorem, postaciami, muzyka... Wszystkim! Po pewnym czasie okazało się, że będzie wydawana w Polsce też manga! Bardzo mnie to ucieszyło :) I jak można się spodziewać, manga jest na takim samym wysokim poziomie co anime, jedyne do czego można się przyczepić to kreska - trzeba się do niej przyzwyczaić ;) Ale tytuł jest bombowy, zabija śmiechem, czasami wzrusza, a przede wszystkim postać Haruhi wyróżnia się mocno na tle innych dziewczęcych postaci w gatunku shojo - nie jest cukierkową, co chwilę piszczącą na widok przystojnych chłopaków dziewuszką, ale realistyczną, niewzruszoną, nastawioną na rozwijanie się i naukę młodą dziewczyną, za co od początku ją polubiłam :) Zdecydowanie polecam tą pozycję każdemu kto chce się wyluzować i pośmiać przy dobrym komiksie ;)

Pierwszy tom który rozpoczyna historie klubu hostów z liceum Ouran. Po mangę sięgnęłam za sprawą anime, mając nadzieje że historia bohaterów będzie poszerzona. W pierwszym tomie nie dzieje się nic czego byśmy nie widzieli w anime, co jest wielkim plusem dla animowanej wersji. Samą fabułę oceniam pozytywnie, klub żygolaków jest czymś nowym i ciekawym.
Polecam dla fanek historii typu harem.

Polecam dla fanek...

1969

Pierwszy tom nie jest rewelacyjny - historyjka infantylna, dzieciaki z liceum bawią przy herbatce panienki, jeden z nich jest piękną dziewczyną co dla pozostałych nie jest oczywiste z uwagi na zbyt duże ciuchy jakie nosi (można być tak ślepym?),a wszystkie występujące postaci są przeraźliwie schematyczne (oczywiście dlatego, że mają takie a nie inne grupy krwi).
Co nie znaczy, że manga nie dostarcza rozrywki - są dowcipy słowne i sytuacyjne, powtarzający się motyw plebsu mnie ubawił :)

Podsumowując 1-szy tom: leciutka lekturka na lato. Są dużo lepsze szojce ale szojców nigdy nie ma zbyt wiele, by nie przejrzeć następnego.

Co nie...

Moja pierwsza przeczytana i posiadana manga. Jest po prostu rewelacyjna. Czyta się ją przyjemnie, łatwo i szybko. Kreska piękna, postacie zabawne ;D Przy niektórych scenkach po prostu wybuchałam śmiechem. Polecam bardzo serdecznie!

Sympatyczna, luźna komedia. Manga została wykonana bardzo starannie, a przedstawione w niej delikatne rysunki bardzo pasują do prezentowanej historii. Szczególnie do gustu przypadła mi kreacja głównej bohaterki. Na pewno sięgnę po kolejne tomy.

Bardzo pozytywna książeczka, której autorka stara się rozmawiać z czytelnikiem w trakcie zapoznawania się z jej dziełem. Postacie są barwne i da się je polubić.

• Manga
  • Mangi