Narwani Normanowie

Terry Deary Wydawnictwo: Egmont Polska Seria: Strrraszna Historia literatura dziecięca
The Stormin' Normans
literatura dziecięca
Małgorzata Fabianowska
Strrraszna Historia
Normandia Wikingowie Anglia średniowiecze bitwy

Z pewnością całą serię przeczytam. Autor w sposób humorystyczny ukazuje Normanów. Mamy więc kalendarium, legendy, bitwy, najsłynniejszych Normanów, jak żyli, co jedli, w co grali, jak żyli. Najważniejsze, że czytając nie można się nudzić, są rysunki, zabawy, quizy, rebusy – a przede wszystkim te wszystkie najstraszniejsze rzeczy o Normanach.

Historia kryje w sobie wiele tajemnic. Zwłaszcza ta odległa i dotycząca ludów, które wygięły. Tak jest w przypadku Inków, których kultura nas z jednej strony zachwyca, a z drugiej przeraża, a kolejne odkrycia wprowadzają w zdumienie. Ciągłe badania, wykopaliska, analizy tekstów, które dotrwały do naszych czasów pozwalają nam zbudować obraz tej wymarłej kultury i stają się...

1900

Prawdziwa szkoda, że oto właśnie skończyły się w bibliotece książki z tej serii, których jeszcze nie znałam :c

• Historia
  • Chcę w prezencie